Trwa ładowanie...

Paulina i Kasia były w ciąży w klasie maturalnej. Nauczyciele zachowali się wspaniale

Tysiące uczniów staje murem za strajkującymi nauczycielami. Wśród nich znalazła się Paulina. Za pośrednictwem #DziejeSie opowiedziała nam o reakcji nauczycieli, gdy chciała zostawić szkołę. Była wtedy w ciąży.

Paulina i Kasia były w ciąży w klasie maturalnej. Nauczyciele zachowali się wspanialeŹródło: Agencja Gazeta, fot: Łukasz Cynalewski
d2ac3kt
d2ac3kt

Powiedziała: Pomogę ci

"Byłam w ciąży w klasie maturalnej. Chciałam rzucić szkołę. Wagarowałam" – przyznaje w wiadomości Paulina. Okazało się wtedy, że może liczyć na jedną osobę: swoją wychowawczynię.

"Moja wychowawczyni powiedziała 'Nie, dasz radę, a ja ci w tym pomogę'. Codzienne o 7.20 była u mnie pod domem i stała tak długo w samochodzie, aż nie zeszłam i wówczas jechałyśmy razem do szkoły" – opowiada przejmująco Paulina.

Poświęcenie nauczycielki opłaciło się. Jej wychowanka zdała maturę i skończyła studia. Dziś ma jej do powiedzenia tylko jedno: "Dziękuję Pani Profesor!!!".

d2ac3kt

Poprowadzili mnie za rękę

Kasia, podobnie jak Paulina, zaszła w ciążę przed maturą. Nie myślała jednak o rezygnacji z nauki. Obawiała się za to, że z powodu swojego stanu zwyczajnie narobi sobie zaległości. Wątpliwości rozwiali jej pedagogowie.

"Gdyby nie oni i nie ich nieprawdopodobne wsparcie okazane ciężarnej uczennicy, której pozwolono normalnie dokończyć naukę w trybie dziennym i poświęcając jej też swój prywatny czas, pewnie nie zdałabym matury i nie skończyła studiów" – stwierdza wprost Kasia. "Ci wspaniali ludzie poprowadzili mnie za rękę, nie oceniali, nie dyskryminowali. Oni mnie stworzyli na nowo. I bardzo im za to dziękuję" – dodaje.

Historie Pauliny i Kasi są niezwykle poruszające. Pokazują, ile nauczyciele robią dla uczniów każdego dnia. Dziś chcą być godnie wynagradzani za swoją ciężką pracę. Wirtualna Polska rozpoczęła akcję #GdybyNieNauczyciel, pokazującą, że bez pedagogów nie bylibyśmy tu, gdzie teraz.

d2ac3kt

To moment, kiedy możemy pokazać swoim wychowawcom, a niejednokrotnie również przyjaciołom, że ich los nie jest nam obojętny. Jeśli wy także macie w swojej głowie i pamięci szczególną osobę, nauczyciela, dzięki któremu zmieniło się wasze życie, a może dostaliście szansę od losu – napiszcie na adres #DziejeSie albo napiszcie kilka słów na swoim profilu w social media.

Zobacz także: Projektuje dla dojrzałych kobiet. Wśród nich jest wiele celebrytek

d2ac3kt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ac3kt