Paznokcie żelowe krok po kroku. Jak nakładać tipsy?
Paznokcie żelowe to zabieg stylizacyjny pożądany przez kobiety na całym świecie. Żel przyklejony na tipsie lub szablonie cieszy się niezwykłą popularnością. Postanowiliśmy sprawdzić, na czym polega fenomen paznokci żelowych, a ponadto sprawdzamy jak zrobić ulubiony zabieg stylizacyjny w domowych warunkach.
Paznokcie żelowe — za co je uwielbiamy?
Paznokcie żelowe uwielbiamy, za to, że są niezwykle trwałe. Żel utrzymuje się na paznokciach przez kilka tygodni, a my przez cały czas mamy piękne zadbane paznokcie. Żelowe paznokcie można robić zarówno na zdrowych, jak i łamliwych płytkach, co jest głównym rozróżnikiem między manicure żelowym a manicure hybrydowym. Pod naklejonym żelem paznokieć może się regenerować i rosnąć.
Ponadto paznokcie żelowe nie odpryskują, więc na powierzchni płytki nie ma nieestetycznych śladów. Szeroka paleta kolorystyczna sprawia, że żelowe paznokcie możemy robić we wszystkich odcieniach. Tym samym koszt manicure żelowego waha się w zależności od rodzaju paznokci żelowych od 90 do 200 złotych.
Często żel nakładają przyszłe panny młode, które wybierają ślubny manicure żelowy z paznokciami w kształcie migdałków — najbardziej pożądany kształt płytki wśród kobiet.
Wszystko, czego potrzebujesz do manicure i pedicure znajdziesz na WP radarOkazji.
Paznokcie żelowe — jak zrobić w domu?
Wyróżniamy dwa rodzaje paznokci żelowych, paznokcie żelowe na tipsie oraz paznokcie żelowe na szablonie. Oba sposoby stylizacji są bardzo czasochłonnne.
Do wykonania manicure żelowego potrzebujemy różnych pilników (np. kostki), kleju do tipsów, tipsów bądź szablonów, cleanera do przemywania, płynu do dezynfekcji, żelu jedno- i trzyfazowego, oliwki natłuszczającej, gilotynki do skracania tipsów, lampy UV, oraz małego pędzla, którym nałożymy żel.
Tak wyposażone możemy przystąpić do zabiegu stylizacyjnego paznokci. Na początku musimy odpowiednio zadbać o płytkę paznokcia — powinna być krótko obcięta i wypolerowana, a skórki dokładnie usunięte. Na paznokcie możemy nałożyć primer, do którego żel będzie się lepiej przyklejał. Utwardzamy go w lampie przez 30 sekund. Następnie przygotowujemy szablony lub tipsy dopasowane do kształtu paznokci.
W przypadku szablonów podkładamy je tak, aby dokładnie przylegały do płytki. Żel nakładamy bardzo cienkimi warstwami za pomocą niewielkiego pędzelka. Po nałożeniu pierwszej warstwy ponownie wkładamy palce do lampy UV, a następnie zdejmujemy formę i na płytkach tworzymy krzywą C. Po ponownym włożeniu do lampy przemywamy paznokcie i piłujemy pilnikiem, aby nadać płytkom kształt, zachowując krzywą C.
Następnie wyrównujemy powierzchnię polerką i nakładamy utwardzacz. Tipsy natomiast przyklejamy żelem, skracamy gilotynką i dokładnie polerujemy.
Paznokcie żelowe — jak uzupełniać i usunąć żel?
Paznokcie żelowe powinny być uzupełniane co miesiąc. Uzupełnienie żelowych paznokci jest tańsze niż ich założenie. Waha się w granicach 100 złotych. Usunięcie paznokci żelowych polega na bardzo delikatnym piłowaniu tipsów i form, tak aby skrócić żel, który rośnie razem z płytką.