UrodaPedicure leczniczy krok po kroku - jak pielęgnować i regenerować stopy?

Pedicure leczniczy krok po kroku - jak pielęgnować i regenerować stopy?

Pedicure leczniczy krok po kroku - jak pielęgnować i regenerować stopy?
Źródło zdjęć: © iStock.com | gpointstudio
25.05.2018 11:24, aktualizacja: 26.06.2018 18:14

Sprawdzoną metodą na zdeformowane stopy, bolesne odciski czy pękające pięty jest pedicure leczniczy. Profesjonalnie wykonany pedicure medyczny to nie tylko szansa na wyleczenie problemów ze stopami, ale również czas na przyjemną chwilę relaksu.

Czym jest pedicure leczniczy?

Pedicure leczniczy to zabieg, który łączy w sobie właściwości pielęgnacyjne, jak również poprawiające kondycję i wygląd stóp. Wykonuje się go leczniczo i profilaktycznie, aby zapobiec bolesnym i nieestetycznym dolegliwościom stóp. Tę usługę wykorzystuje się do zwalczania zmian, wśród których można wymienić nagniotki, modzele czy popękane pięty. Pedicure leczniczy wykorzystuje się do regeneracji zmęczonych lub zniszczonych stóp, których kondycja znacząco wpływa na stan kręgosłupa, kolan czy stawów.

Pedicure leczniczy krok po kroku

W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym pedicure leczniczy zaczyna się od kompleksowej oceny stanu stóp oraz zdiagnozowania przyczyn występujących dolegliwości. Rozpoznanie jakichkolwiek zmian chorobowych, takich jak grzybica, alergia czy infekcja wyklucza wykonanie pedicure medycznego. Pierwsza faza pedicure leczniczego obejmuje oczyszczającą kąpiel stóp w wodzie z dodatkiem soli. W tym etapie naskórek zostaje oczyszczony, zmiękczony i zdezynfekowany, a tym samym stopy są w pełni przygotowane do dalszego zabiegu.

Podczas pedicure leczniczego kosmetyczka złuszcza zrogowaciały naskórek, następnie wygładza płytkę paznokcia, wycina skórki i nakłada peeling. Po spłukaniu peelingu wmasowuje w stopy maseczkę i owija je folią. Na sam koniec nakłada krem i poleruje paznokcie. Kosmetyczka na życzenie klienta może nałożyć na paznokcie trwały, tradycyjny lakier. Przebieg pedicure leczniczego może się różnić w przypadku konkretnych zmian na stopach, takich jak wrastające paznokcie czy odciski.

Kiedy wybrać się na pedicure leczniczy?

Pedicure leczniczy nie powinien być traktowany jako ostatnia deska ratunku dla zniszczonych stóp, ponieważ o stopy należy dbać regularnie. Bardzo często dolegliwości dotykające stóp są spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi. Niektórzy zwyczajnie mają tendencję do wrastających paznokci czy odcisków. Pedicure leczniczy jest także wskazany dla diabetyków, którzy są narażeni na powikłania w postaci stopy cukrzycowej. Zaniedbanie stóp w przypadku neuropatii cukrzycowej może doprowadzić do bolesnych urazów, a nawet amputacji.

Pedicure medyczny zaleca się także osobom z nadwagą lub kobietom w ciąży. Znacznie mocniej obciążona stopa jest narażona na liczniejsze uszkodzenia, otarcia czy deformacje. Dodatkowymi sygnałami motywującymi do skorzystania z zabiegu pedicure leczniczego są niegojące się rany, odciski, pękające pięty czy przebarwione lub wrastające paznokcie.

Pedicure leczniczy i jego efekty

Efekty pedicure leczniczego są widoczne zaraz po zabiegu. Przede wszystkim zostaje wyeliminowany lub zminimalizowany ból, który towarzyszy wrastającym paznokciom, odciskom czy pękającym piętom. Pedicure leczniczy przynosi ulgę tym, którzy swoim stopom muszą poświęcać zdecydowanie więcej czasu. Należy jednak pamiętać, że bardzo zaniedbane i zniszczone stopy wymagają, nie jednego, a kilku zabiegów. Dlatego też tak istotna jest regularna pielęgnacja stóp oraz stosowanie preparatów domowych lub zaleconych przez kosmetyczkę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także