UrodaPeeling enzymatyczny - działanie, efekty, sprawdzone receptury

Peeling enzymatyczny - działanie, efekty, sprawdzone receptury

Peeling enzymatyczny jest niezwykle delikatny, dlatego najlepiej robić go na twarz, szyję oraz dekolt. Jak działa na skórę? Czy nadaje się do każdego typu cery? Postanowiliśmy sprawdzić efekty stosowania. Ponadto przedstawiamy kilka sprawdzonych receptur, dzięki którym samemu można wykonać peeling enzymatyczny w domu.

Peeling enzymatyczny - działanie, efekty, sprawdzone receptury
Źródło zdjęć: © 123RF
Tatiana Naklicka

01.07.2018 | aktual.: 02.08.2018 13:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Peeling enzymatyczny — jak działa?

Peeling enzymatyczny w porównaniu do peelingu mechanicznego nie zawiera ściernych elementów, które usuwają martwy naskórek. W jego składzie znajdziemy enzymy roślinne i syntetyczne ścierające powierzchniową warstwę skóry.

Do najczęściej stosowanych enzymów zaliczana jest bromelaina (enzym z ananasa)
oraz papaina (enzym z papai), które delikatnie oddziałują na skórę, nie wywołując podrażnień. Rozpuszcza martwy naskórek usuwany w trakcie ściągania maseczki. Po peelingu enzymatycznym skóra staje się gładka i delikatnie rozjaśniona, ponieważ enzymy dodatkowo stymulują komórki do odnowy.

Peelingi enzymatyczne mogą być stosowane przez osoby, które mają widoczne blizny, ponieważ podczas zabiegu są rozjaśniane.

Peeling enzymatyczny a typ cery

Peeling enzymatyczny może być stosowany do różnego rodzaju cery. Różni się jedynie składem, który powinien być dopasowany do właściwości skóry.

Peeling enzymatyczny sprawdza się w przypadku cery naczynkowej, która jest szczególnie wrażliwa na pocieranie. Delikatnie masując twarz, zaczerwienienia nie będą widoczne, tak jak w przypadku peelingu grubo- lub drobnoziarnistego.

Peeling enzymatyczny usuwa zanieczyszczenia, dlatego będzie dobrym wyborem dla skóry mieszanej lub skłonnej do występowania zmian trądzikowych. Zabieg może być wykonywany nawet w przypadku osób, które mają trądzik różowaty.

Peeling enzymatyczny — efekty stosowania

Efekty stosowania peelingu enzymatycznego będą widoczne już po pierwszym zabiegu. Skóra będzie rozjaśniona, a także delikatna w dotyku. Pory są dokładnie oczyszczone.

Ponadto twarz jest odpowiednio nawilżona, a więc gotowa na przyjęcie kosmetyków, które ją odżywią (np. kremu do twarzy z kwasem hialuronowym). Po kilku regularnie wykonanych peelingach enzymatycznych można zauważyć rozjaśnienie blizn oraz przebarwień.

Sprawdź nawilżające kremy do twarzy na WP radarOkazji.

Domowy peeling enzymatyczny — jak zrobić?

Peeling enzymatyczny można wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu. Przed zrobieniem domowej maseczki warto wykonać test uczuleniowy na ramieniu, aby sprawdzić, czy poszczególne składniki nie wywołają reakcji uczuleniowej.

Do przygotowania domowego peelingu enzymatycznego możemy wykorzystać sodę oczyszczoną, miód oraz cytrynę. Łyżkę miodu łączymy z 1/2 łyżki sody i łyżką cytryny. Wymieszaną miksturę nakładamy na twarz, szyję i dekolt na 5-10 minut, po czym zmywamy letnią wodą.

Warto zrobić domowy peeling enzymatyczny z papai i ananasa. 1/2 szklanki świeżej papai i jedna szklanka ananasa zmiksowana z łyżką miodu będącej substancją wiążącą dwa składniki to prosty sposób na przygotowanie maseczki w domowych warunkach. Nałożoną na twarz papkę należy zmyć po 5 minutach, a następnie spryskać twarz wodą termalną i wmasować w skórę odżywczy krem, który lepiej się wchłonie.

Komentarze (0)