Cera naczynkowa. Domowe sposoby na zdrową i gładką skórę twarzy
21.06.2018 16:45, aktual.: 30.07.2018 16:39
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Cera naczynkowa ma specyficzne wymagania, dlatego trzeba bardzo się postarać, by utrzymać ją w optymalnym stanie. Do pielęgnacji cery naczynkowej możemy wykorzystać naturalne kosmetyki, które przygotujemy samodzielnie w zaciszu naszego domu.
Specyfika cery naczynkowej
Cera naczynkowa wyróżnia się widocznymi tuż pod skórą siatkami naczynek krwionośnych, które łatwo pękają, tworząc nieestetyczne pajączki. Naczynka stają się widoczne w okolicach policzków, nosa czy też brody pod wpływem zmian temperatury, na skutek podrażnienia, czy też podczas wysiłku fizycznego. Na cerę naczynkową niekorzystnie wpływa działanie promieni słonecznych, ale też ostre potrawy, alkohol, a także palenie papierosów.
Znaczna wrażliwość cery naczynkowej sprawia, że bardzo ważne jest odpowiednie jej nawilżanie, unikanie zbyt drażniących kosmetyków, łagodzenie obrzęków i ochrona przed promieniowaniem UV.
Cera naczynkowa – domowe maseczki
Prostym domowym sposobem na pielęgnację cery naczynkowej jest regularne stosowanie maseczek do twarzy, które nawilżą i odświeżą wrażliwą skórę, przywracając jej blask i dostarczając składników odżywczych.
Świetnym sposobem na to, by ulżyć wrażliwej cerze naczynkowej jest maseczka z siemienia lnianego. W nasionach siemienia znajduje się dużo związków śluzowych, oleju i białka, dzięki czemu nawilżymy cerę, a także odżywimy ją dzięki witaminie E i minerałom takim jak cynk i żelazo. W celu wykonania maseczki należy zmielić dwie łyżki nasion siemienia lnianego, zalać je szklanką wody i zagotować aż do zgęstnienia. Ostudzoną, lekko ciepłą substancję nakładamy na twarz na 20 minut. Kojąco na cerę naczynkową podziała również maseczka z nagietkiem, rozświetlająca maseczka z miodu i śmietany czy maseczka z kiwi, soku z cytryny i mąki ziemniaczanej.
Delikatne kremy do twarzy z cerą naczynkową znajdziesz teraz na WP radarOkazji.
Cera naczynkowa – delikatny peeling domowy
Delikatna i niezwykle wrażliwa cera naczynkowa musi być traktowana z należytą ostrożnością, dlatego nie używajmy peelingów gruboziarnistych. Bardzo ważne jest, żeby uważać na wszelkie produkty złuszczające, które mogą uszkodzić naskórek i przyczynić się pękania kruchych naczyń krwionośnych. O wiele bezpieczniejszy dla naczynek będzie peeling enzymatyczny. Również w przypadku peelingu przygotowywanego w domu warto jego działanie wypróbować najpierw na niewielkim fragmencie skóry twarzy.
Łagodny peeling do twarzy możemy przygotować z miodu i serka wiejskiego. Bezpiecznie możemy też stosować domowy peeling z owoców na cerę naczynkową – o ile nie mamy alergii na zawarte w sokach owocowych substancje. Wystarczy wykorzystać miąższ z pomarańczy lub zmiksowanego banana i delikatnie masować peelingiem twarz.
Cera naczynkowa – łagodzące okłady
Gdy zdarzy się, że skóra twarzy będzie wyjątkowo wysuszona, piekąca i napięta, możemy wykonać naturalny, domowy kompres, który ulży cerze naczynkowej. Nasza propozycja to okłady i kompresy z rumianku, które pomogą obkurczyć nadmiernie rozszerzone naczynia krwionośne. Podobne działanie będą miały okłady z miłorzębu japońskiego i płatków dzikiej róży. W krytycznych sytuacjach zawsze możemy sięgnąć po silnie nawilżające siemię lniane.