Peelingi - skuteczna pielęgnacja skóry w każdym wieku
Peeling warto wykonywać niezależnie od wieku, ponieważ wykonywany regularnie zabieg oczyszcza skórę z toksyn. Ponadto działa przeciwstarzeniowo. Jak często wykonywać peeling? Czy ten sam peeling możemy zastosować zarówno na twarz, jak i na całe ciało? Czym charakteryzuje się popularny peeling enzymatyczny? Postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania oraz sprawdzić, czy ten rodzaj pielęgnacji jest bezpieczny dla skóry.
Peelingi — zasady działania
Peeling to jeden z najstarszych zabiegów pielęgnacyjnych. Jego głównym zadaniem jest pozbycie się martwego naskórka, a co za tym idzie zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum zgromadzonych na całym ciele.
Peeling jako sposób pielęgnacji przyspiesza proces odnowy skóry, usuwając obumarłe komórki. Wykonując zabieg regularnie, skóra będzie piękna, zdrowa, a także odżywiona, elastyczna i gładka.
Zarówno peeling twarzy, jak i całego ciała powinien być wykonywany co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Jednak warto zachować umiar, ponieważ zbyt często stosowany zabieg może doprowadzić do podrażnień, reakcji alergicznej czy przesuszeń.
Peelingi - rodzaje
Wyróżniamy dwa rodzaje peelingów: peeling mechaniczny oraz peeling enzymatyczny. Peeling mechaniczny polega na energicznym masowaniu i tarciu dłonią lub rękawicą kosmetyczną preparatu. Peeling enzymatyczny jest nakładany jak maseczka. Znajdują się w nim naturalne enzymy (owocowe oraz roślinne), które złuszczają naskórek.
Ponadto gotowy peeling możemy kupić w drogerii lub aptece bądź zrobić w domu domowy peeling ziarnisty lub enzymatyczny.
Najlepsze peelingi do twarzy
Skóra na twarzy, szyi i dekolcie jest delikatna, dlatego peeling również powinien być delikatny. Najlepszy będzie* peeling drobnoziarnisty*, który nie podrażni wrażliwej skóry.
Dobrym rozwiązanie są również peelingi enzymatyczne do twarzy w formie zastygającej masy. Często kobiety wybierają także peeling typu gommage, który po zaschnięciu należy usunąć palcami, a także peel off, czyli maseczkę peelingującą do twarzy. Zabieg może być wykonywany niezależnie od wieku i rodzaju cery, jednak poszczególne peelingu będą różniły się składem.
Do cery dojrzałej polecamy peeling kawitacyjny, do cery wrażliwej — peeling enzymatyczny z ekstraktem z aloesu, do cery tłustej i cery mieszanej — peeling kawowy lub maskę typu peel off.
W przypadku cery problematycznej warto unikać peelingu z granulkami, ponieważ może pogłębiać stany zapalne.
Najlepsze peelingi do całego ciała
Peelingując ciało poprawiamy krążenie, a także przygotowujemy skórę na przyjęcie kolejnych kosmetyków, w tym balsamu do ciała, który będzie lepiej się wchłaniał.
Zajrzyj na WP radarOkazji i wybierz peelingi do ciała dla siebie.
Do złuszczania naskórka na skórze idealnie nadaje się peeling cukrowy (najlepiej sprawdzi się cukier brązowy lub trzcinowy), ponieważ drobne kryształki dokładnie oczyszczają wybrane partie ciała. Tym bardziej że możemy go stosować do usuwania zrogowaceń na łokciach czy piętach. Zazwyczaj efekty są widoczne po pierwszym bądź drugim zabiegu.
A może będziecie chcieli wypróbować peeling z soli, który jest delikatniejszy niż peeling cukrowy, ponieważ ma mniejsze kryształki? To doskonały sposób na walkę nie tylko z obumarłymi komórkami, ale również cellulitem.