UrodaPielęgnujące minerały

Pielęgnujące minerały

Minerały, takie jak magnez, wapń czy sód, są bezcenne dla naszej skóry. Przyspieszają regenerację i są konieczne do odpowiedniego jej funkcjonowania. Skóra pielęgnowana kosmetykami przepełnionymi bogactwem minerałów jest jędrna, gładka i ma ładny koloryt. Minerały wspaniale regenerują i dbają o jej młody wygląd.

Pielęgnujące minerały
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

09.03.2009 | aktual.: 09.03.2009 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minerały, takie jak magnez, wapń czy sód, są bezcenne dla naszej skóry. Przyspieszają regenerację i są konieczne do odpowiedniego jej funkcjonowania. Skóra pielęgnowana kosmetykami przepełnionymi bogactwem minerałów jest jędrna, gładka i ma ładny koloryt. Minerały wspaniale regenerują i dbają o jej młody wygląd.

Największym bogactwem minerałów jest środowisko Morza martwego. Już od lat znane są pielęgnacyjne właściwości soli czy błota czerpanego z tych bezcennych dla urody rejonów. Właśnie tam znajdujemy najbogatszą kombinację minerałów o właściwościach leczniczych, upiększających i regenerujących.

Kosmetyki czerpiące swoją siłę z bogactwa Morza Martwego dostępne są wśród wielu marek. Po takie preparaty sięgają głównie zwolenniczki naturalnych kosmetyków, niekoniecznie zaawansowanych technologicznie, a raczej czerpiących swoją siłę z natury. Przy systematycznym stosowaniu poprawiają ukrwienie skóry i powodują, że jest lepiej zaopatrzona w tlen i składniki odżywcze. Gdy skórze dostarczane są minerały wzrasta znacząco jej elastyczność, poprawia się kondycja włókien elastyny i kolagenu. Dla skóry zanieczyszczonej, przetłuszczającej i łuszczącej się szalenie ważne, jest przeciwzapalne i antybakteryjne działanie minerałów morskich. Głęboko wnikając w pory skóry, minerały oprócz dokładnego oczyszczania działają kojąco, łagodzą podrażnienia oraz wspomagają jej samoistne oczyszczanie - zdolność wydalania substancji toksycznych.

Najcenniejsze dla urody kosmetyki przesycone są jonami sodu, wapnia, żelaza, miedzi, potasu, magnezu, cynku i bromu. Są to pierwiastki niezbędne człowiekowi gdyż stanowią podstawą jego organizmu. Kosmetyki mineralne korzystają z aktywnych oligoelementów, które w naturalny sposób regenerują i skutecznie oczyszczają skórę.

Wśród kosmetyków przepełnionych minerałami bardzo popularne są sole do kąpieli. Dzięki wysokiej koncentracji minerałów pobudza ona krążenie krwi, Używana w tradycyjny sposób w wannie albo jako peeling przyspiesza metabolizm, głęboko wnika w skórę i oczyszcza pory. Silnie detoksykuje komórki oraz złuszcza martwy naskórek. Kąpiel z dodatkiem przepełnionej minerałami soli wyjątkowo skutecznie relaksuje i odpręża.

Czarne błoto jest składnikiem maseczek do twarzy i ciała. ale także kosmetyków do włosów. Jako naturalne połączenie magnezu, wapnia, sodu, żelaza, bromków, kwarcu, miedzi i działa na skórę w sposób wyjątkowy. Pełne minerałów błoto wspomaga leczenie problemów skórnych. Łagodzi stany łuszczycy, egzemy, trądziku różowatego oraz łupież. Działanie mułu jest bardzo cenione w formie maski błotnej do ciała. Doskonale radzi sobie w przypadkach redukcji rozstępów i cellulitu. Okłady na ciało pobudzają krwiobieg, poprawiają w sposób sprężystość i gładkość skóry. Przepełnione minerałami są także kremy, mleczki i toniki do twarzy. Oferta mineralnej pielęgnacji jest bardzo bogata także w tym segmencie.

Naszą skórę pielęgnują także mineralne kosmetyki kolorowe. Używając podkładu, pudru czy cieni, nie musisz obawiać się negatywnego działania konserwantów, co więcej docenisz ich wyjątkowe właściwości pielęgnujące.

W składzie ostatnio popularnych mineralnych kosmetyków do makijażu znajdziesz tylko dobroczynnie działające minerały. Za ochronę przeciwsłoneczną w nich odpowiedzialny jest tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu. Z kolei ametyst, cytryn i akwamaryn oraz różowy kwarc mają działanie energetyzujące, a także poprawiają cyrkulację powietrza, pozwalając skórze oddychać. Produkty kosmetyczne zawierające ametyst zapewniają skórze ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, poprawiają jej kondycję i koloryt.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)