Podlej tym zamiokulkasa. Łodygi wystrzelą, a z nimi mnóstwo liści

Podlej tym zamiokulkasa. Łodygi wystrzelą, a z nimi mnóstwo liści

Nawóz z żelatyny świetnie działa na zamiokulkasa
Nawóz z żelatyny świetnie działa na zamiokulkasa
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
23.10.2022 12:05, aktualizacja: 23.10.2022 12:46

Zamiokulkas to bardzo popularna roślina w naszych domach. Nic dziwnego – jej uprawa nie jest trudna, a przy odpowiedniej pielęgnacji zachwyci nas wspaniałymi zielonymi liśćmi. Istnieje prosta sztuczka, która sprawi, że zamiokulkas zacznie wypuszczać ich więcej. Wystarczy tani kuchenny produkt.

Zamiokulkas jest częstą rośliną w naszych domach. Może wyrosnąć nawet do 150 cm wysokości. Ma małe wymagania i jest odporny na niekorzystne warunki, a także na ataki szkodników, dlatego jest odpowiedni nawet dla osób z małym doświadczeniem w uprawie roślin domowych.

Pielęgnacja zamiokulkasa nie jest trudna. Pamiętaj o tych zasadach

Jak dbać o zamiokulkasa? Jego pielęgnacja nie jest skomplikowana. Ważne, żeby nie stawiać go w nasłonecznionym miejscu, ale w półcienistym, a nawet całkowicie zacienionym. W przeciwnym razie na jego liściach pojawią się brązowe plamy. Zamiokulkas jest rośliną ciepłolubną, a więc przy jego uprawie należy też koniecznie unikać przeciągów, przede wszystkim kiedy wietrzymy mieszkanie jesienią lub zimą - zimne powietrze sprawi, że roślina szybko zmarnieje.

Podlewanie zamiokulkasa nie powinno być zbyt intensywne. Nadmiar wody sprawi, że korzenie rośliny zaczną gnić i zamierać. Należy o tym pamiętać zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym i ograniczyć podlewanie. Zamiokulkas radzi sobie zarówno z niską, jak i wysoką wilgotnością powietrza.

Zamiokulkas szybko urośnie. Wystarczy podlewać tym nawozem za grosze

Zamiokulkas jest łatwy w uprawie, jednak istnieje pewna mało znana sztuczka, która może sprawić, że szybko zacznie wypuszczać nowe liście i rozwijać się. Wystarczy przygotować nawóz z żelatyny. Jego wykonanie jest banalnie proste. Wystarczy do 200 ml ciepłej wody wsypać łyżeczkę żelatyny i wymieszać, a następnie odstawić do wystygnięcia. Potem należy rozcieńczyć nawóz trzeba szklankami wody i podlać roślinę. Taki zabieg warto powtarzać raz na miesiąc.

Nawóz z żelatyny zawiera dużo składników odżywczych, dzięki którym korzenie zamiokulkasa będą mocniejsze, a liście zyskają bardziej intensywną, zdrową barwę. Zaczną się też pojawiać nowe listki.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Uciążliwe skoczogonki. Jak skutecznie zwalczyć te szkodniki roślin?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (16)