Pokój dla nastoletniej dziewczyny. Kolory, meble, dodatki

Pokój dla nastoletniej dziewczyny. Kolory, meble, dodatki

Pokój dla nastoletniej dziewczyny. Kolory, meble, dodatki
Źródło zdjęć: © iStock.com
14.11.2018 16:13, aktualizacja: 28.05.2019 11:17

Aranżacja pokoju dla nastoletniej dziewczyny to niełatwe zadanie. W końcu trzeba zadbać nie tylko o praktyczne aspekty użytkowania przestrzeni, ale również o nadanie jej nowoczesnego charakteru. Jak stworzyć pokój idealny? Oto kilka wskazówek.

Jak pomalować pokój dla nastoletniej dziewczyny?

Młodzi ludzie mają własne wyobrażenie na temat stylowych wnętrz, kształtowane na podstawie aranżacji podbijających media społecznościowe. Dla nastoletnich dziewczyn atrakcyjne jest to, co modne, a od kilku sezonów na szczyty we wnętrzarstwie wzbijaj minimalistyczne style ze skandynawskim na czele.

Nie ma w nich mowy o banalnych kolorach ścian. Królują biel, czerń, brudny błękit i cała paleta szarości przełamywanych pastelowymi akcentami. Niewątpliwą zaletą takich odcieni jest fakt, że pozwalają na swobodny dobór dodatków. Na tle stonowanych ścian bardzo dobrze wyglądają zarówno obrazki i plakaty w kolorowych ramach, jak i meble o dowolnej kolorystyce. W pokoju dla nastoletniej dziewczyny pojawiają się kontrasty i odważne połączenia.

Nowoczesne rozwiązania do pokoju dla nastoletniej dziewczyny

W młodzieżowym pokoju dla dziewczyny mile widziane są oryginalne pomysły, które uczynią wnętrze nowoczesnym i niepowtarzalnym, a przy tym będą stanowiły ujście dla niespożytych pokładów kreatywności. Warto rozważyć takie opcje, jak:

  • Farba tablicowo-magnetyczna na fragmencie ściany. Pozwoli ona na zbudowanie bazy informacyjno-motywacyjnej w pokoju nastolatki. Będą tam przyczepione kartki z informacjami o sprawdzianach i spotkaniach, a kredą zostaną wymalowane inspirujące hasła oraz zabawne rysunki.
  • Ścienne panele 3D. Dzięki nim aranżacja pokoju dla nastoletniej dziewczyny nigdy nie jest nudna. Zachwycają bogactwem faktur i wzorów. Pozwalają na stworzenie unikalnej kompozycji geometrycznej, która nadaje wnętrzu dynamiki.
  • Fotoapeta. Ozdobiona nią ściana sprawia, że będąc w czterech ścianach młodzieżowego pokoju, duchem można się przenieść w odległe rewiry lasu tropikalnego czy na szczyt biurowca, z którego widać rozświetlone ulice Nowego Jorku. Fototapeta jest idealnym sposobem na optyczne nadanie pomieszczeniu przestrzeni.
  • Ściana z mebli. To nowoczesne rozwiązanie do pokoju dla nastoletniej dziewczyny ułatwia rozbicie dużej przestrzeni na strefy funkcjonalne bez używania ścianek działowych. Do wprowadzenia podziału idealnie nadaje się regał z książkami o konstrukcji szkieletowej.

Pokój dla nastoletniej dziewczyny – meble modułowe

W nowoczesnym pokoju dla dziewczyny nie może zabraknąć mebli modułowych, czyli takich, które składają się z segmentów możliwych do zdekompletowania i ponownego złożenia. Idealnie dostosowują się one do potrzeb użytkownika i są niezwykle funkcjonalne. Pasują szczególnie do nieustawnych pomieszczeń, ale z punktu widzenia nastolatków największą zaletą takich mebli jest niewątpliwie ich niebanalny design.

Kanapy modułowe wyglądają jak wielobarwne tasiemce, które raz występują w jednym, raz w innym ułożeniu kolorystycznym. Natomiast wielkie modułowe zagłówki do łóżek, z każdym segmentem pokrytym inną tapicerką, tworzą na ścianie wielobarwne mozaiki. W wersji modułowej występują też regały, które mają wymienne fronty. Dzięki tego typu meblom pokój dla nastoletniej dziewczyny staje się wnętrzem podlegającym ciągłym metamorfozom.

Pokój dla nastoletniej dziewczyny – modne dodatki

Duszą pokoju nastolatki są akcesoria świadczące o jej zainteresowaniach i będące nierozerwalną częścią młodzieńczego świata, m.in.:

  • Tablica korkowa. Służy ona do przypinania kartek, karteczek, zdjęć, pocztówek, biletów i innych papierowych pamiątek – pełni funkcję domowego organizera bądź sentymentalnej bazy drobiazgów.
  • Multirama. Jest to zestaw ramek o kilku rozmiarach, które zawieszone obok siebie tworzą oryginalny wzór. W multiramie znajdują się nawiązujące do siebie tematycznie fotografie, np. robione razem z przyjaciółmi na wspólnych wyjazdach i imprezach.
  • Toaletka. Ten stylowy dodatek do pokoju dla nastoletniej dziewczyny po wielu latach wraca do łask. Przydaje się zwłaszcza nastolatce, która podejmuje pierwsze próby robienia makijażu i układania fryzury, a co za tym idzie – ma już własną kolekcję kosmetyków i przyborów. Efektowną toaletkę można zrobić metodą DIY, np. przy wykorzystaniu starego stolika na wysokich nóżkach, zwykłego lustra i kul ledowych (cotton balls) .
  • Hamak. Dzięki niemu pokój dla nastoletniej dziewczyny staje się świątynią relaksu. Sprzyja odpoczynkowi po wyczerpującym dniu w szkole i odstresowaniu przed nadchodzącym sprawdzianem. Hamak jest wspaniałą atrakcją dla rówieśników odwiedzających nastolatkę i, co najważniejsze, kojarzy się z beztroskimi wakacjami.