Pokolenie borsuków rośnie w siłę. Nie dadzą sobie w kaszę dmuchać

Jeszcze niedawno było głośnio przede wszystkim o generacji Z, która słynie z niezależności i kreatywności. Okazuje się, że obecnie coraz częściej mówi się już także o ich następcach, a dokładnie pokoleniu borsuka, czyli dzieciach urodzonych po 2010 roku. Co je charakteryzuje?

Co wyróżnia pokolenie borsuka?
Co wyróżnia pokolenie borsuka?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

01.02.2024 | aktual.: 01.02.2024 13:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie znają życia bez cyfryzacji. Z każdej strony otacza je technologia, za pomocą której bez przeszkód realizują swoje marzenia. Co więcej, nie tylko mogą, ale przede wszystkim wykorzystują dobrodziejstwa, jakie dał im XXI w. Dlaczego jednak dzieci urodzone po 2010 r. nazywamy pokoleniem borsuka? Odpowiadamy.

Pokolenie borsuka podbije świat?

Po pokoleniu Z przyszedł czas na generację alfa. To właśnie w ten sposób określa się osoby, które urodziły się po 2010 r. Już teraz eksperci z całego świata bacznie im się przyglądają, by móc wyciągnąć jak najwięcej ich wspólnych cech.

Obecnie mają maksymalnie po 14 lat, ale w przeciwieństwie do ich rodziców, dorastali w świecie, gdzie nie ma problemu z dostępem do internetu, technologii, a nawet wiedzy, którą jeszcze niedawno zdobywało się wyłącznie na prestiżowych uniwersytetach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie znają granic, które przed laty często stawały na drodze do wymarzonego zawodu lub pracy. Dziś jeśli ktoś chce, może pracować w dowolnym miejscu na świecie, nie wychodząc nawet ze swojego domu.

Okazuje się, że generacja alfa czerpie garściami z tego, co dał im los. Charakteryzuje się niezwykłą bojowość i pewnością siebie. Osoby te nie boją się walczyć o swoje przekonania. W dodatku wykazują się niesztampowym myśleniem, co w przyszłości może pomóc im w osiągnięciu naprawdę wielkich celów.

Pokolenie alfa ponad wszystko stawia równość i sprawiedliwość, dlatego otwarcie mówią, gdy coś im się nie podoba, nawet jeśli w ten sposób podkopaliby czyjś autorytet. Angażują się w ważne według nich inicjatywy. Nie jest im obojętny los innych ludzi, zwierząt, a nawet całego świata.

Dlaczego generacja alfa określana jest jako pokolenie borsuków?

Często generację alfa określa się także jako pokolenie borsuków. Okazuje się, że pomysłodawczynią tej nazwy była amerykańska pielęgniarka środowiskową, Laura Loray. Kobieta na co dzień specjalizuje się w pracy z dziećmi powyżej 6. roku życia oraz dorosłymi, dzięki czemu doszła do bardzo konkretnych wniosków.

Ekspertka po wielu latach obserwacji ustaliła, że pokolenie alfa wyróżniają cechy takie jak niezłomność, wytrwałość, a także śmiałość w kontaktach międzyludzkich. Kobieta przyznała, że cechy te od razu skojarzyły jej się z borsukami miodowymi, które znane są także jako ratele miodożerne i to właśnie nimi zainspirowała się, szukając określenia dla osób urodzonych po 2010 r.

Nie każdy bowiem wie, że zwierzęta te również wyróżniają się niezwykłą nieustępliwością i odwagą. Nie boją się stawić czoła wrogom, nawet jeśli doskonale zdają sobie sprawę, że nie mają z nim szans. Takie właśnie jest także pokolenie alfa.

Wypełnij naszą ankietę dotyczącą Walentynek TUTAJ.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
pokoleniepokolenie zdzieci
Komentarze (22)