Połóż na parapecie. Ciepło nie ucieknie, a rachunki spadną

Co zrobić z zasłonami, żeby nie blokowały ciepła z grzejnika?
Co zrobić z zasłonami, żeby nie blokowały ciepła z grzejnika?

31.10.2023 09:28, aktual.: 31.10.2023 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ogrzewanie z roku na roku kosztuje więcej, dlatego należy używać go rozważnie. Możemy sami sobie zaszkodzić, jeśli sprawimy, że ciepło będzie uciekać lub rozchodzić się po pomieszczeniu nieefektywnie.

Bardzo ważne jest, aby nie blokować niczym rozchodzącego się po pokoju ciepła. Niestety, grzejniki nie zawsze znajdują się w dobrym miejscu: przy zimnej ścianie, pod nieszczelnym oknem, gdzieś w zimnym kącie. Z tego powodu ciepło ma długą i trudną do pokonania drogę. Na szczęście możemy mu pomóc za pomocą kilku trików.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie zasłaniaj kaloryfera. W ten sposób tracisz ciepło

Pierwsza i najważniejsza zasada jest taka, aby nic nie blokowało ciepła rozchodzącego się po pomieszczeniu. To znaczy, że pod żadnym pozorem nie powinniśmy zasłaniać kaloryfera domowymi sprzętami: łóżkami, kanapami, szafkami czy stoliczkami. Ciepło musi swobodnie rozchodzić się po pokoju, aby go skutecznie ogrzać. Przy kaloryferze na pewno nie mogą znaleźć się kartony, które je błyskawicznie pochłoną, ani zasłony. Te tworzą nad kaloryferem rodzaj namiotu, w którym ciepło zostaje uwięzione.

Jak poradzić sobie z zasłonami? Wypróbuj ten sposób

W ciągu dnia zasłony rozsuwamy na boki, więc problem nie istnieje. Jednak nocą, gdy musimy zasłonić okna, a mamy bardzo długie kotary, zasłaniamy również kaloryfer. Jak tego uniknąć? Użytkowniczka TikToka o imieniu Tallulah pokazała na jednym z filmików sprytny sposób, jak sobie z tym poradzić. Wystarczą dwa patyki i sznurek albo drucik do ich związania. To bardzo proste.

Koniec zasłon chwytamy pomiędzy dwa patyki, a następnie nawijamy na nie materiał, aż osiągniemy pożądaną wysokość – czyli taką, która pozwala jednocześnie zasłonić okno i odblokować kaloryfer. Dzięki temu ciepło będzie swobodnie rozchodzić się po całym pokoju, a my będziemy cieszyć się też prywatnością.

Zadbaj o ciepło w domu. W ten sposób zaoszczędzisz

Sprawę możemy sobie jeszcze bardziej ułatwić, jeśli podwiniemy zasłony i po prostu umieścimy nadmiar materiału na parapecie (dobrze go przy okazji czymś obciążyć, żeby się nie zsuwał).

Za kaloryferem warto też umieścić kawałek kartonu owiniętego folią spożywczą. Taki sprytny "sprzęt" będzie skutecznie odbijał w kierunku pokoju ciepło, które w innym wypadku zostałoby wchłonięte przez zimną ścianę. Rachunki są już tak wysokie, że trzeba sobie radzić, jeśli chcemy jednocześnie cieszyć się ciepłem i trochę zaoszczędzić.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)