Zamiast wyrzucać, włóż za kaloryfer. Rachunki spadną w oczach

Zamiast wyrzucać, włóż za kaloryfer. Rachunki spadną w oczach

Sposób na dogrzanie mieszkania
Sposób na dogrzanie mieszkania
Źródło zdjęć: © TikTok | the.cosyclub
18.10.2023 10:03, aktualizacja: 17.01.2024 17:58

Uciekające z domu ciepło jest wielkim problemem w okresie jesienno-zimowym. Wysokie rachunki sprawiają, że chcemy zatrzymać go w domu jak najwięcej i dzięki temu choć trochę zaoszczędzić. Oto jeden ze sposobów, jak to skutecznie zrobić.

Tiktokerka pokazała doskonały patent, jak można skutecznie dogrzać mieszkanie i nie pozwolić ciepłu uciec na zewnątrz. Sposób jest bardzo prosty i nie wymaga wielkiego wysiłku. Co ważne, nic też nie kosztuje, ponieważ produkt, którego używa, można znaleźć w każdym domu. Czy chcecie zatrzymać więcej ciepła w domu na co dzień? Jeśli tak, radzimy, jak to zrobić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ciepło ucieka z domu? Zatrzymajmy je za wszelką cenę

Robi się coraz zimniej. Trudno bronić się przed chłodem, który zakrada się do mieszkania wszystkimi szparami, a my przecież próbujemy zaoszczędzić na ogrzewaniu. Zależy nam na tym, aby wydawać mniej, a nie więcej, dlatego raczej przykręcamy kaloryfery, niż grzejemy na pełnej mocy. Czy istnieje sposób, aby zatrzymać więcej ciepła w domu? Oczywiście, że można to zrobić.

Prosty trik z folią aluminiową. Warto go wypróbować

Aby zatrzymać więcej ciepła w domu, wystarczy samodzielnie wykonać swoisty "odpromiennik". Tiktokerka z kanału @the.cosyclub pokazała na filmiku, jak to zrobić. Trik jest bardzo tani i nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy kawałek kartonu (np. ze starej paczki) oraz folia aluminiowa.

Karton dokładnie owijamy folią, a następnie mocujemy na ścianie za kaloryferem. W ten sposób ciepło zostanie odbite w stronę mieszkania, a nie pochłonięte przez zimną ścianę. Kobieta zapewnia, że ten sposób naprawdę działa i pomaga nieco zaoszczędzić na drogim ogrzewaniu.

Ten sposób działa. Posypały się pozytywne komentarze

W reakcji na filmik pojawiły się komentarze zachwyconych użytkowników, którzy zapewniają, że to naprawdę działa. Niektórzy stosują ten trik od dawna, bo w sezonie jesienno-zimowym każdy chce trochę zaoszczędzić – wszelkimi sposobami. A wiadomo, że proste sposoby są najlepsze. Karton owinięty folią to tania metoda, aby zwiększyć komfort w mieszkaniu, które jest trudne do ogrzania lub nie trzyma ciepła.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta