Blisko ludziPolskie zawodniczki z błyskawicą na mistrzostwach. Po chwili znak został usunięty

Polskie zawodniczki z błyskawicą na mistrzostwach. Po chwili znak został usunięty

Julia Słupecka i Sylwia Smolarek
Julia Słupecka i Sylwia Smolarek
Źródło zdjęć: © EASTNEWS
Klaudia Stabach

11.02.2021 14:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas tegorocznych mistrzostw świata w bobslejach i skeletonie miało miejsce intrygujące zdarzenie. Polskie zawodniczki - Syliwa Smolarek i Julia Słupcka - ozdobiły swój pojazd czerwoną błyskawicą, której jednak nie było widać pod koniec przejazdu.

Zawody rozgrywają się w niemieckim Altenbergu, a nasz kraj w konkurencji bobslejowych dwójek reprezentowały Sylwia Smolarek i Julia Słupecka. W momencie gdy wsiadały do pojazdu oraz na początku pokonywania trasy było widać czerwoną błyskawicę na bocznej ściance saneczek.

Błyskawica stała się symbolem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który walczy o prawa kobiet i sprzeciwia się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia prawa do aborcji w Polsce.

Fakt umieszczenia znaku na pojeździe, którym jechały zawodniczki, musiał komuś się nie spodobać, ponieważ pod koniec trasy znak zniknął. Na szczęście dzięki czujności widzów teraz w internecie można bez problemu znaleźć zdjęcia pokazujące, co się wydarzyło.

"Na pierwszym - jechały, tak jak chciały - wspierając polskie Kobiety Później nastąpiła interwencja z góry - i czerwona błyskawica musiała zniknąć" - podsumowała Karolina Pajda-Zinkiewicz, która opublikowała fotografie na Facebooku.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (278)
Zobacz także