Blisko ludziPomoc sierotom czy zwykły rasizm? To jedno zdjęcie miss RPA wywołało falę krytyki

Pomoc sierotom czy zwykły rasizm? To jedno zdjęcie miss RPA wywołało falę krytyki

Pomoc sierotom czy zwykły rasizm? To jedno zdjęcie miss RPA wywołało falę krytyki
Źródło zdjęć: © Instagram.com | demileighnp
13.07.2017 15:50, aktualizacja: 13.07.2017 16:03

Jedno zdjęcie wystarczyło, by miss RPA Demi-Leigh Nel-Peters doświadczyła największego hejtu ze strony internautów w swoim życiu. Dziewczyna opublikowała na Instagramie zdjęcie z wizyty w sierocińcu w południowoafrykańskim mieście Soweto. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół i oskarżyli ją o rasizm.

Na zdjęciu z ośrodka dla sierot widać, jak Demi-Leigh dzieli się z dziećmi jedzeniem. Uwagę przykuwają białe rękawiczki miss RPA. Komentujący orzekli, że kobieta w ten sposób chciała uniknąć kontaktu z czarnoskórymi dziećmi i oskarżyli ją o rasizm.

Na potwierdzenie swojej tezy internauci wzkazywalu na zdjęcia miss RPA, na których przytula i dotyka dzieci o jasnej skórze. Na żadnym nie ma założonych rękawiczek.

Komentujący są przekonani, że nie jest to przypadek. Utworzono nawet hashtag, krytykujący zachowanie modelki: #MissSAChallenge.

Demi-Leigh odparła atak, tłumacząc, że wszyscy wolontariusza z ośrodka w Soweto nosili rękawiczki, co jej zdaniem było o tyle stosowne, że przygotowywali dla dzieci posiłek. Do sprawy włączyła się również rzeczniczka ośrodka w Soweto, Carol Dyantyi.

– Oczywiście, że nie chodziło o to, że nie chciała dotykać czarnoskórych dzieci. Powiedzieliśmy jej, tak jak pozostałym wolontariuszom, by nosiła rękawiczki, gdy zajmuje się jedzeniem i karmi dzieci. To służyło wyłącznie ochronie dzieci przed ryzykiem zanieczyszczenia jedzenia. Reakcja mediów społecznościowych jest niedorzeczna – uznała rzeczniczka.

Mimo to miss RPA przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się dotknięci umieszczonym przez nią zdjęciem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także