Jest autoseksualna. Zdradziła, kiedy przeżywa największą rozkosz

Siostra Kim Kardashian powiedziała o swojej orientacji seksualnej
Siostra Kim Kardashian powiedziała o swojej orientacji seksualnej

08.03.2024 21:48, aktual.: 08.03.2024 22:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rodzina Kardashianów wielokrotnie wzbudzała kontrowersje. Tym razem Kourtney Kardashian postanowiła wyznać prawdę o swojej orientacji. 41-latka przyznała, że jest osobą autoseksualną. Czym jest i na czym polega autoseksualizm?

Mówiąc o orientacjach seksualnych musimy pamiętać, że nie ograniczają się one tylko do aspektów cielesnych, ale obejmują również uczucia romantyczne. Przykładem może być np. autoseksualizm, do którego przyznała się ostatnio siostra Kim Kadrashian.

Kourtney Kardashian na stronie swojej marki opublikowała artykuł dotyczący swojej orientacji seksualnej. 41-letnia celebrytka stwierdziła, że "wszyscy po trochę są autoseksualni".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czym jest autoseksualizm?

O autoseksualizmie możemy mówić, gdy osoba odczuwa większy pociąg do swojego ciała pod względem fizycznym niż do innych ciał. Oznacza to, że osoby o tej orientacji czerpią większą satysfakcję z masturbacji, niż ze stosunków z partnerem czy partnerką.

Niektóre osoby mogą odczuwać pożądanie wobec siebie samego, a nawet mieć fantazje skoncentrowane wyłącznie na sobie. Inni mogą wykazywać cechy autoseksualizmu, jednocześnie utrzymując romantyczne i seksualne relacje z partnerem. Według portalu kobieta.pl istnieją grupy, które nie przyznają autoseksualizmowi statusu prawdziwej orientacji seksualnej.

Czy osoby autoseksualne mogą żyć w udanym związku?

Często zakłada się, że osoby identyfikujące się jako autoseksualne nie są w stanie budować udanych relacji, jednak nie jest to prawdą. Wiele osób autoseksualnych potrafi stworzyć szczęśliwe związki, jednak partner takiej osoby musi zdawać sobie sprawę z orientacji ukochanej lub ukochanego. Tylko w ten sposób będzie mógł zrozumieć, kiedy druga osoba jest w stanie osiągnąć największą rozkosz.

Osoby autoseksualne nierzadko tęsknią za bliskością drugiego człowieka, dlatego bardzo ważne jest dla nich bycie w związku. Jak pozostali, mają swoje unikalne potrzeby, pragnienia i doświadczenia. Autoseksualizm nie został jeszcze w pełni zbadany, jednak dzięki takim osobom jak Kourtney Kardashian z pewnością więcej osób będzie starało się zgłębić to zagadnienie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (206)
Zobacz także