UrodaPozbądź się tłuszczu

Pozbądź się tłuszczu

Pozbądź się tłuszczu

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki wymaga odpowiednio zbilansowanej diety, ćwiczeń i zabiegów pielęgnacyjnych, które jednak nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Zdesperowane kobiety, aby osiągnąć swój cel gotowe są niemalże na wszystko - gotowe są iść pod nóż ryzykując swoim życiem i zdrowiem… a przecież istnieje inna metoda skutecznego usuwania tłuszczu. To lipoliza laserowa.

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki wymaga odpowiednio zbilansowanej diety, ćwiczeń i zabiegów pielęgnacyjnych, które jednak nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty.

Zdesperowane kobiety, aby osiągnąć swój cel gotowe są niemalże na wszystko - gotowe są iść pod nóż ryzykując swoim życiem i zdrowiem… a przecież istnieje inna metoda skutecznego usuwania tłuszczu. To lipoliza laserowa.

1 / 7

Alternatywa liposukcji: lipoliza laserowa

Obraz
© Jupiterimages

- Lipoliza laserowa jest alternatywą liposukcji, dzięki której można zlikwidować nagromadzony tłuszcz. Lipoliza laserowa „Palomar SlimLipo 3D” polega na selektywnym rozpuszczaniu tłuszczu przy użyciu unikalnej sondy laserowej, która nakierowuje strumień lasera bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Laser równomiernie rozgrzewa, a następnie rozpuszcza tłuszcz, całkowicie omijając okoliczne tkanki, dzięki czemu nie powoduje naruszenia osocza krwi ani uszkodzeń mechanicznych wywołujących m.in. krwawienia i obrzęki.

Unikalność tej metody polega na zastosowaniu wiązki lasera 924nm, która wykazuje najwyższe powinowadztwo do tłuszczu. Dzięki temu laser o takiej długości wiązki jest bardzo skuteczną, a jednocześnie najbardziej selektywną metodą wykonania liposukcji. Urządzenie wykorzystuje również drugą wiązkę lasera 975 nm, która służy do termoliftingu 3D – czyli obkurczenia nadmiaru skóry przy jednoczesnym przybliżeniu jej do mięśnia. Zastosowanie obu długości wiązek laserowych gwarantuje optymalny efekt usunięcia tkanki tłuszczowej przy braku efektu „obwisłej skóry” - mówi dr Janusz Jaworowski, specjalista chirurgii ogólnej z Elite Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki w Warszawie.

2 / 7

Alternatywa liposukcji: lipoliza laserowa

Obraz
© Jupiterimages

Zabieg lipolizy laserowej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, po zabiegu pacjent jest w stanie sam wrócić do domu.

Ponadto w czasie rekonwalescencji konieczne jest noszenie specjalnego ubrania kompresyjnego przez minimum 2 tygodnie, podczas których mogą się również utrzymywać obrzęki oraz nieduże siniaki. Pełnowymiarowy efekt zabiegu jest widoczny ok. 3 miesięcy po zabiegu.

3 / 7

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Obraz
© Jupiterimages

- Dzięki delikatnej technologii i małej inwazyjności, zabieg lipolizy laserowej można przeprowadzać w różnych miejscach ciała, w których pojawił się problem nadmiaru tłuszczu. Pacjenci najczęściej decydują się na lipolizę laserową okolic brzucha, ud, szyi, podbródka, klatki piersiowej i pośladków.

Przeciwwskazaniami dla zabiegu lipolizy laserowej są: cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby serca, niewydolność nerek oraz wątroby, a także stany zapalne - tłumaczy dr Janusz Jaworowski, specjalista chirurgii ogólnej z Elite Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki w Warszawie.

4 / 7

Bezpieczeństwo zabiegu

Obraz
© Jupiterimages

Lipoliza laserowa to zabieg bezpieczny, który nie narusza struktury osocza krwi oraz nie powoduje uszkodzeń mechanicznych. Wiązka światła rozpuszcza komórki tłuszczowe nie uszkadzając otaczających tkanek zaś rozpuszczony tłuszcz zostaje delikatnie odessany.

Po zabiegu lipolizy laserowej bardzo rzadko występują siniaki, wielu pacjentów tego samego dnia może powrócić do codziennych zajęć.

5 / 7

Przed zabiegiem

Obraz
© Jupiterimages

Pomimo, że lipoliza laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, to jednak nieodzowne staje się zrobienie szeregu badań, których wyniki jednoznacznie określą gotowość danej osoby do zabiegu. Badania wymagane:

- CRP
- morfologia
- grupa krwi
- czas krwawienia
- czas krzepnięcia
- bilirubina, cukier
- AST, ALT
- kreatynina
- HbsAg, anty HCV
- EKG

6 / 7

Lipoliza iniekcyjna vs. Lipoliza laserowa

Obraz
© Jupiterimages

- Lipoliza iniekcyjna polega na ostrzykiwaniu skóry za pomocą preparatu (fosfatydylocholiny), który pomaga w rozpuszczaniu komórek tłuszczowych w małych partiach ciała np. podbródek. Nakłucia wykonywane są cieniutką igłą, dlatego zabieg jest praktycznie bezbolesny. Efektem zabiegu mogą być małe siniaki, zaczerwienienie lub obrzęk. Skóra poddana nakłuciom może swędzieć lub troszkę boleć. Dolegliwości zazwyczaj ustępują w ciągu 4-5 dni. Dla uzyskania zadowalającego efektu, zabieg należy powtórzyć co najmniej 2 do 4 razy. W niektórych przypadkach zalecane jest skorzystanie z nawet 10 zabiegów, w odstępach od 4 do 6 tygodni.

Z kolei zabieg lipolizy laserowej jest jednorazowym zabiegiem, który oprócz rozpuszczenia komórek tłuszczowych powoduje termolifting skóry, czego nie uzyskamy przy lipolizie iniekcyjnej. Lipoliza laserem 924 nm będzie znacznie skuteczniejsza w przypadku, kiedy pacjent chce pozbyć się większej ilości tkanki tłuszczowej - dodaje dr Janusz Jaworowski, specjalista chirurgii ogólnej z Elite Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki w Warszawie.

7 / 7

Orientacyjne ceny zabiegów poszczególnych części ciała

Obraz
© Jupiterimages

- brzuch 8 000 pln
- bryczesy 5 500 pln
- uda strona wewnętrzna 5 500 pln
- kolana 4 000 pln
- podbródek 3 500 pln
- plecy 5 500 pln
- pośladki 5 500 pln
- ramiona 4 500 pln
- tzw. boczki 6 000 pln
- permanentne usuwanie gruczołów potowych dołów pachowych 5000 pln

Efektem lipolizy laserowej Palomar SlimLipo 3D są idealnie wyrzeźbione partie ciała, bez nadmiaru tłuszczu i obwisłej skóry. Zabiegowi można poddawać się wielokrotnie, niemniej jednak pomiędzy jednym a drugim zabiegiem musi upłynąć co najmniej 3-4 miesiące czasu.

Współczesna medycyna estetyczna potrafi czynić prawdziwe cuda, tak więc jeżeli pomimo rygorystycznych diet i codziennej porcji ćwiczeń w dalszym ciągu jesteśmy niezadowoleni ze swojego wyglądu, a przy okazji dysponujemy określoną ilością gotówki, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby „odessać tłuszczyk” tu i ówdzie.

Tekst: Klaudia Kula

grubaliposukcjazabieg

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (34)