Poznaj nasze sprawdzone sposoby na stres, nerwy i gorsze samopoczucie!
Czujesz, że Twoje dni są ostatnio szczególnie stresujące i nerwowe? Dokucza Ci gorsze samopoczucie i chciałabyś znów poczuć się jak dawniej? Nie czekaj, tylko już dziś weź sprawy w swoje ręce! Podpowiadamy, jak to zrobić.
19.11.2021 13:15
Gorsze samopoczucie ważną informacją
W codziennym życiowym pędzie dość często przechodzimy obojętnie obok naszego samopoczucia i zdrowia. Natłok spraw, ciągłe napięcie, brak odpoczynku i słabej jakości jedzenie skutecznie podtrzymują stres na wysokim poziomie. Sygnały wysyłane przez organizm bagatelizujemy, bo przecież "teraz tak trzeba", "w weekend/wakacje odpocznę". Odczuwane gorsze samopoczucie staje się wrogiem, a od siebie samych oczekujemy działania na wysokich obrotach. Zatrzymujemy się, albo też nie, gdy zdrowie wyraźnie sygnalizuje skutki stresu. Dlatego tak ważna jest troska nie tylko o wypoczynek na wakacjach, ale o codzienne niwelowanie napięcia i nerwów. Dowiedz się, jak już dziś opanować stres.
Sposoby na stres i nerwy
Stres jest i będzie obecny w naszym życiu. Naszym zadaniem jest takie poradzenie sobie z nim, aby nie wpływał destrukcyjnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Niezawodne sposoby walki ze stresem wydają się być proste, ale często o nich zapominamy.
• Oddychaj
Prawidłowe oddychanie ma duże znaczenie w opanowywaniu codziennego napięcia. Ćwiczenia oddechowe pomagają w dotlenieniu organizmu, praca serca ulega spowolnieniu, a tym samym stężenie kortyzolu we krwi obniża się. Wszystko to za sprawą, wydawałoby się oczywistego, oddychania. Aby nauczyć się prawidłowo oddychać, możesz skorzystać z gotowych nagrań internetowych, a nawet wziąć udział w specjalnym kursie. Przyglądaj się swojemu oddechowi. Głębokie wdechy i wydechy pomagają się wyciszyć szczególnie przed snem.
• Medytuj
Aby dobrze i efektywnie medytować, skorzystaj z dostępnych online kursów i popularnych ostatnio aplikacji mobilnych. Dowiesz się, jak prawidłowo skupić się podczas medytacji, jaką przyjąć postawę ciała oraz w jaki sposób poradzić sobie z napływającymi niespokojnymi myślami.
• Relaksuj się
Jednym ze znanych technik relaksacyjnych jest trening Jakobsona, w którym trzeba napinać i rozluźniać mięśnie według ustalonej kolejności. Możesz też spróbować innych treningów, w których podążanie za głosem instruktora pokaże, jakie działania trzeba podejmować.
• Ruszaj się
Ćwiczenia fizyczne wpływają nie tylko na ciało, ale też na umysł. Ruch skutecznie obniża poziom hormonu stresu, a podwyższa poziom hormonów szczęścia. Ważne jest znalezienie dyscypliny, która nam pasuje – wtedy będziemy ćwiczyć z ochotą. Nie trzeba od razu biec w maratonie czy spędzać godziny na siłowni. Każda porcja ruchu jest dobra. Utrzymuje ciało w formie, uspokaja i wzmacnia psychicznie.
• Jedz zdrowo
Niestety, często zapominamy, że to, co jemy, również wpływa na nasz dobrostan. Nie doceniamy mocy cennych dla organizmu składników odżywczych. Tymczasem niedobór niektórych mikroelementów (np. witaminy D czy wapnia) może skutkować odczuciem nadmiernej senności, a nawet wywoływać stany depresyjne. Szczególnie trzeba przyjrzeć się sięganiu po używki, alkohol i kawę. Nie mają one działania wyciszającego, a wręcz przeciwnie – pobudzające. Przynoszą ulgę na chwilę, by spowodować wzrost napięcia ze zdwojoną siłą.
• Spaceruj
Spacer to aktywność niewymagająca żadnego przygotowania, a wspaniale rozprawiająca się ze stresem. Ruch w połączeniu z oddychaniem świeżym powietrzem rzeczywiście pomaga "przewietrzyć głowę". Zostaw telefon w domu, a otoczenie na spacerze odbieraj wszystkimi zmysłami.
• Posprzątaj
Sprzątanie wpływa świetnie nie tylko na czystość mieszkania. Sprzątając, ruszamy się, ale przede wszystkim stwarzamy warunki do poczucia ogarniania. Z bałaganem często wiąże się stres i napięcie. Ciągle czegoś szukamy, kłócimy się z rodziną o porządek, nie mamy poczucia panowania nad życiem. Sprzątanie ma działanie uwalniające.
• Otaczaj się zapachami
Aromaterapia relaksuje, ale przede wszystkim odpręża umysł. Zapachy mogą unosić się w kąpielach, inhalacjach, świeczkach zapachowych. Olejki mają też właściwości lecznicze. Szeroki wybór zapachów pozwala na dopasowanie do indywidualnych preferencji.
• Znajdź hobby
Pasją może stać się dosłownie wszystko – majsterkowanie, szydełkowanie, gra na instrumencie, czytanie książek czy rozwiązywanie krzyżówek. Każdy sposób jest dobry, jeśli tylko wywołuje uczucie zrelaksowania i odprężenia.
• Sięgnij po zioła
Zioła od lat znane są ze swoich dobroczynnych właściwości. Jednym z takich roślinnych produktów jest Melisana Klosterfrau, która zawiera m.in. olejki eteryczne z liści melisy, kłączy omanu oraz imbiru, korzenia arcydzięgla, kwiatów goździków, kory i kwiatów cynamonowca.
Wspomóż się tym produktem w stanach złego samopoczucia o podłożu psychosomatycznym, gdy dokuczają Ci nerwobóle, zaburzenia żołądka na tle nerwowym a nawet w przypadku odczuwanego przeziębienia czy powysiłkowego bólu mięśni.
Świat nie zwolni, to my musimy zatrzymać się w tym pędzie. Pomogą nam w tym powyższe techniki radzenia sobie ze stresem, jednak ważne jest, żeby korzystać z nich regularnie. Organizm nie chce czekać do weekendu czy wakacji. Już teraz zadbaj o to, co powinno być najważniejsze – o własne zdrowie.
Dowiedz się więcej na: https://naturalniemelisana.pl/
Melisana Klosterfrau, płyn doustny, płyn na skórę. Produkt złożony. Wskazania do stosowania: Stosowanie doustne: Stany złego samopoczucia o podłożu psychosomatycznym z objawami: nadmiernej wrażliwości na zmiany pogody, zaburzenia czynności żołądka i jelit na tle nerwowym (wzdęcia, bóle brzucha). Preparat może być również stosowany wspomagająco jako zmniejszający odczuwanie objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie. Stosowanie miejscowo, na skórę: Mniej nasilone nerwobóle i powysiłkowe bóle mięśni. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na substancję pomocniczą (alkohol etylowy). Nie stosować przy owrzodzeniach błony śluzowej żołądka i jelit. Preparat zawiera 66,8% obj. alkoholu etylowego i nie powinien być stosowany u pacjentów z chorobami wątroby, z chorobą alkoholową, osób po urazach mózgu, pacjentów cierpiących na epilepsję, a także u kobiet ciężarnych i karmiących oraz dzieci. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Podmiot odpowiedzialny: MCM Klosterfrau Healthcare sp. z o.o.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.