Trwa ładowanie...

Praca dziecka w Warszawie. Janka samodzielnie zarobiła na realizację marzenia

Kilkuletnia mieszkanka warszawskiego Ursynowa marzyła o elektrycznej deskorolce. Postanowiła jednak nie tyle prosić rodziców o wymarzony prezent, lecz zarobić na nią sama. Wystarczył zaledwie jeden dzień, żeby deskorolka była już w posiadaniu Janki.

Share
Praca dziecka w Warszawie. Janka samodzielnie zarobiła na realizację marzeniaŹródło: 123RF
d39vfos

Janka, z pomocą rodziców, umieściła ogłoszenie na ścianie sąsiednich bloków. "Nazywam się Janka i jestem Państwa sąsiadką z bloku na Mandarynki 8. Bardzo bym chciała samodzielnie zarobić na swoją elektryczną deskorolkę. Proponuję, że odkurzę Państwa samochód za 13 złotych, chyba że większy, to troszkę drożej. Wystarczy się umówić z którymś z moich rodziców i podstawić samochód pod naszą klatkę. Zapraszam serdecznie, postaram się odkurzyć najładniej jak potrafię i nie uszkodzę samochodu" – zaoferowała swoje usługi dziewczynka, podając przy tym numery telefonów do rodziców.

Projekt Ursynów
Źródło: Projekt Ursynów

Inicjatywa na tyle spodobała się mieszkańcom Ursynowa, że wylądowała na kilku dzielnicowych grupach na Facebooku. Zdecydowana większość komentujących rozpływała się w zachwytach, gratulując rodzicom i dziewczynce postawy. Niektórzy od razu wyrazili chęć skorzystania z oferty Janki.
"Szanowni Państwo, dzięki człowiekowi o wielkim sercu, marzenie Janki spełniło się już dziś. Jako zapłatę za odkurzenie auta dostała wymarzoną deskorolkę. Dlatego nie przyjmujemy już kolejnych zleceń, a Janeczka wykona tylko te, które zostały już umówione. Zarobione pieniądze postanowiła przeznaczyć na cele charytatywne. Pozdrawiamy i dziękujemy za zaangażowanie. Daliście Państwo córce wiarę w siebie i dobroć ludzi. Łukasz i Joanna rodzice Janki" – napisał na jednej z grup tato przedsiębiorczej dziewczynki.

Trudno się nie wzruszyć, czytając, że reszta zarobionych pieniędzy zostanie przeznaczona na cele charytatywne, nie zaś na kolejny gadżet. I podpisujemy się pod komentarzem jednej z internautek:

"Oby nigdy nie zabrakło jej tej pomysłowości, pracowitości i wytrwałości, jaką już się wykazała, i oczywiście wsparcia tak wyjątkowych rodziców".

Twoje dziecko też zarabia w niekonwencjonalny sposób? A może nie uważasz, żeby taki sposób wychowywania dziecka był słuszny? Prześlij nam swoją opinię lub historię przez dziejesie.wp.pl

d39vfos
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39vfos
d39vfos