Trwa ładowanie...

Praca dziecka w Warszawie. Janka samodzielnie zarobiła na realizację marzenia

Kilkuletnia mieszkanka warszawskiego Ursynowa marzyła o elektrycznej deskorolce. Postanowiła jednak nie tyle prosić rodziców o wymarzony prezent, lecz zarobić na nią sama. Wystarczył zaledwie jeden dzień, żeby deskorolka była już w posiadaniu Janki.
Share
Możliwości "dorobienia sobie" przez dziecko jest mnóstwo. Nie zawsze jednak rodzice pochwalają takie rozwiązania
Możliwości "dorobienia sobie" przez dziecko jest mnóstwo. Nie zawsze jednak rodzice pochwalają takie rozwiązaniaŹródło: 123RF
dqjlwnf

Janka, z pomocą rodziców, umieściła ogłoszenie na ścianie sąsiednich bloków. "Nazywam się Janka i jestem Państwa sąsiadką z bloku na Mandarynki 8. Bardzo bym chciała samodzielnie zarobić na swoją elektryczną deskorolkę. Proponuję, że odkurzę Państwa samochód za 13 złotych, chyba że większy, to troszkę drożej. Wystarczy się umówić z którymś z moich rodziców i podstawić samochód pod naszą klatkę. Zapraszam serdecznie, postaram się odkurzyć najładniej jak potrafię i nie uszkodzę samochodu" – zaoferowała swoje usługi dziewczynka, podając przy tym numery telefonów do rodziców.

   Projekt Ursynów
Źródło: Projekt Ursynów

Inicjatywa na tyle spodobała się mieszkańcom Ursynowa, że wylądowała na kilku dzielnicowych grupach na Facebooku. Zdecydowana większość komentujących rozpływała się w zachwytach, gratulując rodzicom i dziewczynce postawy. Niektórzy od razu wyrazili chęć skorzystania z oferty Janki.
"Szanowni Państwo, dzięki człowiekowi o wielkim sercu, marzenie Janki spełniło się już dziś. Jako zapłatę za odkurzenie auta dostała wymarzoną deskorolkę. Dlatego nie przyjmujemy już kolejnych zleceń, a Janeczka wykona tylko te, które zostały już umówione. Zarobione pieniądze postanowiła przeznaczyć na cele charytatywne. Pozdrawiamy i dziękujemy za zaangażowanie. Daliście Państwo córce wiarę w siebie i dobroć ludzi. Łukasz i Joanna rodzice Janki" – napisał na jednej z grup tato przedsiębiorczej dziewczynki.

Trudno się nie wzruszyć, czytając, że reszta zarobionych pieniędzy zostanie przeznaczona na cele charytatywne, nie zaś na kolejny gadżet. I podpisujemy się pod komentarzem jednej z internautek:

"Oby nigdy nie zabrakło jej tej pomysłowości, pracowitości i wytrwałości, jaką już się wykazała, i oczywiście wsparcia tak wyjątkowych rodziców".

Twoje dziecko też zarabia w niekonwencjonalny sposób? A może nie uważasz, żeby taki sposób wychowywania dziecka był słuszny? Prześlij nam swoją opinię lub historię przez dziejesie.wp.pl

dqjlwnf

Podziel się opinią

Share
dqjlwnf
dqjlwnf