Pranie wyschnie w mig. Japońska metoda robi furorę

Pranie wyschnie w mig. Japońska metoda robi furorę

Jak przyśpieszyć suszenie się prania?
Jak przyśpieszyć suszenie się prania?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
15.03.2023 13:57, aktualizacja: 19.01.2024 09:02

Posiadacze elektronicznej suszarki do prania to prawdziwi szczęściarze. Tradycyjne suszenie prania jesienią i zimą trwa od kilku do nawet kilkunastu godzin, w zależności od temperatury panującej w domu. Istnieje jednak świetny trik, który pozwala skrócić ten proces.

Japończycy słyną z rozwiązań, które znacznie ułatwiają codzienne czynności. Jedną z nich jest japońska metoda suszenia prania. Jest ona bardzo prosta, a skraca czas suszenia nawet o pół godziny! Warto stosować ją nie tylko zimą, ale i w inne pory roku.

Japońska metoda suszenia prania — w czym tkwi jej sekret?

Aby pranie stosunkowo szybko wyschło, niezbędne jest porządne wirowanie, które zwykle jest elementem każdego programu piorącego. Jeśli masz taką możliwość, na czas wirowania ustaw możliwie największą liczbę obrotów pralki na minutę (chyba że w bębnie znajdują się jedwabne rzeczy, bądź też koce — wówczas rzeczy mogą się zanadto rozciągnąć albo po prostu zniszczyć).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Japońska metoda suszenia jest bardzo prosta, ale i bardzo skuteczna. Polega ona na odpowiednim rozwieszeniu prania. Według Japończyków pranie powinno być wywieszane według hierarchii. Największe ubrania powinny być umieszczone na zewnętrznych krańcach suszarki. Na środku, czyli wewnątrz suszarki powinny znajdować się możliwie najmniejsze elementy prania. Dzięki temu ubrania wyschną o nawet 30 minut szybciej, aniżeli gdy rozwiesimy je w przypadkowy sposób.

Jak przyśpieszyć suszenie się prania?

W sezonie grzewczym warto umieścić suszarkę możliwie jak najbliżej kaloryfera. Co jakiś czas, należy ją obracać. Taki zabieg znacznie przyśpieszy proces suszenia się prania. Zawsze można pomóc sobie zwykłą suszarką do włosów. Wówczas najefektywniej jest rozpocząć suszenie od wewnątrz ubrania. W czasie suszenia dobrze jest "zamknąć" wszystkie otwory w ubraniu, aby ciepło równomiernie rozeszło się po materiale.

Skutecznym sposobem przyśpieszającym pranie jest wytrzepanie każdego ubrania przed powieszeniem. Dzięki temu pozbywamy się resztek wody z prania i dodatkowo, "prostujemy" materiał, przez co późniejsze prasowanie ubrań nie będzie konieczne.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta