Specjalistka od ubrań zdradza, dlaczego twoje pranie brzydko pachnie. Podaje 5 sprawdzonych sposobów

Brzydki zapach z pralki? Oto spradzone sposoby
Brzydki zapach z pralki? Oto spradzone sposoby

23.11.2022 12:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świeże pranie ma brzydki zapach? Vianna, specjalistka od ubrań tłumaczy, że to znak, aby wyczyścić swoją pralkę. Instagramerka podaje kilka prostych sposobów, jak pozbyć się problemu.

Oto powód, dlaczego twoje pranie brzydko pachnie

Zazwyczaj, kiedy chcemy, aby nasze pranie pięknie pachniało, dodajemy płyn do płukania. Jeśli to nie działa, a ubrania mają brzydki zapach, nie musi to być wina detergentu. Prawdopodobnie problem leży w zanieczyszczonej pralce. Vianna jest blogerką i instagramerką, prowadzi Styled by Science Fashion Blog. Jej zdaniem sposobem na brzydki zapach z pralki jest jej dokładne wyczyszczenie.

"Wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi pleśni i pojawianiu się nieprzyjemnych zapachów, dlatego ważne jest, aby czyścić pralkę co najmniej raz w miesiącu", pisze na swoim Instagramie. Jak zrobić to dobrze?

Specjalistka radzi, jak szybko wyczyścić pralkę

Vianna zdradza w swoim filmiku 5 szybkich i prostych sposobów na wyczyszczenie pralki, dzięki którym będzie jak nowa. Na sam początek instagramerka radzi wyczyścić dozownik na płyn i proszek do prania. Resztki zalegającego detergentu, które mogą generować nieprzyjemny zapach, można usunąć ściereczką. Warto także wyczyścić od wewnątrz gumową uszczelkę, która zabezpiecza drzwi pralki. To w niej czają się skrawki materiału, pozostałości po kapsułkach do prania, które się rozkładają.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Równie ważne jest odprowadzanie nadmiaru wody. Zrobisz to, otwierając filtr pralki. Warto przy okazji go wyczyścić. Pamiętaj, by na podłodze wyłożyć ręcznik na wypadek wylania się zbyt dużej ilości zalegającej wody.

Domowe sposoby na pozbycie się brzydkiego zapachu z pralki. Niezbędne produkty masz w kuchni

Następnie Vianna dzieli się z obserwatorami domowymi sposobami na pozbycie się przykrego zapachu z pralki. Będzie ci potrzebny jeden produkt, który najpewniej znajduje się w twojej kuchni. Jest to ocet. Do szufladki na detergent wlej jedną szklankę octu (na początek możesz wypróbować ocet rozcieńczony z wodą). Następnie wybierz jeden z trybów z wyższą temperaturą wody i puść pranie (z pustym bębnem, bez ubrań).

Ostatnim sprawdzonym przez Viannę sposobem jest wrzucenie do bębna pół szklanki sody oczyszczonej. Następnie włącz tryb prania w wyższej temperaturze (ale bez ubrań w środku). Pamiętaj, że zarówno soda, jak i ocet są bezpiecznymi środkami i nie szkodzą pralce. Oto pełny przepis na metamorfozę pralki! "Po wykonaniu tych kroków moje ubrania pachniały dużo lepiej!", podsumowała Vianna.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)