Trwa ładowanie...

Premier mówił w expose o prawach kobiet. Słuchały go najważniejsze kobiety w jego życiu

Życie rodzinne Mateusza Morawieckiego do tej pory skrywała tajemnica. Wiadomo było jedynie, że obecny premier ma czwórkę dzieci, jednak ich zdjęć, podobnie jak zdjęć żony Morawieckiego, Iwony, nie ma w internecie. Nieco więcej o rodzinie premiera można powiedzieć już po expose Morawieckiego, jego rodzina stawiła się bowiem częściowo na sali plenarnej.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Premier mówił w expose o prawach kobiet. Słuchały go najważniejsze kobiety w jego życiuŹródło: East News
d2cjmqj
d2cjmqj

Kiedy Mateusz Morawiecki wygłaszał swoje expose, na sali plenarnej słuchali go nie tylko posłowie, ale również rodzina. Pod koniec przemówienia premier wspomniał o tych, którym zawdzięcza to, gdzie obecnie się znajduje. - Jest tutaj mój ojciec. To dla mnie ogromne osobiste przeżycie - powiedział Morawiecki. Następnie zwrócił się do mamy. – Chciałbym podziękować także mojej mamie, cichej bohaterce Solidarności i bohaterce mojej codzienności.

Choć Kornel Morawiecki jest osobą powszechnie znaną, o matce nowo wybranego premiera wiadomo niewiele. Tymczasem to właśnie ona wychowała Morawieckiego. Jak podaje portal wszystkoconajwazniejsze.pl, Jadwiga Morawiecka jest z wykształcenia chemikiem i jest o 10 lat starsza od Kornela – gdy brali ślub, ona miała już dyplom za sobą, Morawiecki senior natomiast, jako 18-latek, dopiero zaczynał studia.

Jadwiga Morawiecka doskonale orientuje się w tym, jak przebiega kariera jej syna. – Bardzo często rozmawiam z synem, więc wiedziałam co się szykuje – mówiła portalowi Gazeta Wrocławska.pl. – Wczoraj go pobłogosławiłam i powiedziałam: synku ufam ci, bo wiem, że chcesz dobrze – dodała seniorka.

East News
Źródło: East News

Mateusz Morawiecki ma czwórkę dzieci: córki Aleksandrę, którą widzimy na pierwszym zdjęciu (trzeci rząd, pierwsza z lewej) i Magdę oraz synów Ignacego i Jeremiasza. Aleksandra i Jeremiasz już studiują, dwójką młodszych w wieku przedszkolnym na co dzień zajmuje się Iwona.

d2cjmqj

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce poznamy kolejne szczegóły dotyczące rodziny obecnego premiera Polski, a jego żona, Iwona, będzie musiała przyzwyczaić się do zainteresowania Polaków.

Zobacz też: Morawiecki: węgiel to podstawa naszej energetyki, nie chcemy z niego rezygnować

Zależy Ci na dobrym wyglądzie, ale masz ograniczony budżet? Zobacz, jakie zniżki oferuje strona EZEBRA.PL kody rabatowe.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2cjmqj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cjmqj