UrodaPrzedłużanie włosów metodą kanapkową - na czym polega i ile kosztuje?

Przedłużanie włosów metodą kanapkową - na czym polega i ile kosztuje?

Przedłużanie włosów metodą kanapkową - na czym polega i ile kosztuje?
Źródło zdjęć: © flickr.com | Porsche Brosseau,Johnson d,Betsy Jons,Faylyne,Wicker Paradise

28.06.2018 20:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piękne, długie i lśniące włosy to atrybut kobiecości. Obecnie łatwość, szybkość i cena przedłużania włosów powoduje, że zabieg ten zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Dawniej wykorzystywano do tego zgrzewy, keratynę lub metalowe klipsy - dziś wystarczą dwie elastyczne taśmy silikonowe. Przedłużanie włosów metoda kanapkowa gwarantuje naturalny i trwały efekt długich włosów.

Na czym polega przedłużanie włosów metodą kanapkową?

Metoda kanapkowa (taśmowa lub tape in) polega na doczepianiu pasm włosów umieszczonych na silikonowej taśmie. Taśmy te mocowane są tuż przy skórze głowy, dlatego też są niewidoczne i niewyczuwalne. Przedłużanie włosów metodą kanapkową nie obciąża naturalnych włosów ani nie powoduje dyskomfortu przy wykonywaniu codziennych czynności. Taśmy są elastyczne, dlatego doczepione włosy można dowolnie modelować i układać.

Włosy na taśmie można suszyć suszarką, prostować i kręcić na lokówkę. Ponadto, taśmy silikonowe są przebadane dermatologiczne, dlatego też można potwierdzić, że nie powodują alergii.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową - jak często powtarzać?

Z racji tego, że włosy na taśmie silikonowej mocowane są blisko skóry głowy, należy je regularnie dociągać. W innym przypadku doczepione włosy zaczną się wyróżniać. Przedłużanie włosów metodą kanapkową warto powtarzać co 4-6 tygodni. Częstotliwość powtarzania zabiegu uzależniona jest głównie od indywidualnego tempa wzrostu włosów. W związku z tym, że wraz ze wzrostem włosów taśma silikonowa oddala się od skóry głowy, konieczne jest jej zdjęcie, oczyszczenie i ponowne przyklejenie. Zaletą włosów na taśmie jest ich praktyczność, ponieważ można ich używać nawet do 5 razy.

Kto może przedłużyć sobie włosy metodą kanapkową?

Jedynym warunkiem skorzystania z zabiegu przedłużania włosów metodą kanapkową jest odpowiednia długość własnych włosów. Powinny one mieć co najmniej 15 centymetrów (licząc od czubka głowy). Przy doczepianiu włosów tape on wykorzystuje się pasma 25 cm, 40 cm i 55 cm. Długości te pozwalają styliście na przedłużenie oraz zagęszczenie naturalnych włosów.

Pielęgnacja włosów przedłużanych na taśmie

Należy pamiętaj też o odpowiedniej pielęgnacji doczepianych włosów. Trzeba je czesać specjalną szczotką, która nie wyczesuje i nie uszkodzi silikonowych taśm. Warto zwrócić też uwagę na odpowiednie nawilżenie włosów, ponieważ te doczepione nie otrzymują naturalnego nawilżenia pochodzącego ze skóry głowy. Do mycia i stylizacji włosów można używać produktów stosowanych na co dzień. Należy używać kosmetyków chroniących przed rozpoczęciem modelowania na gorąco, ponieważ włosy doczepiane niszczą się tak samo, jak nasze naturalne.

Ile kosztuje przedłużanie włosów metodą kanapkową?

Koszt doczepianych włosów zależy od ich rodzaju, długości oraz ilości pasm wykorzystanych podczas przedłużania, a także miejsca, gdzie wykonuje się zabieg. Średnia cena przedłużania włosów metodą tape on z wykorzystaniem naturalnych włosów to ok. 1700-2500 zł. Oczywiście można skorzystać ze sztucznych, tańszych włosów, jednak utrudniają one modelowanie i nie zapewniają tak spektakularnych efektów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także