Trwa ładowanie...
d184bol

Cieniowane włosy - fryzury na długie włosy

Cieniowane włosy mogą być długie, krótkie, z grzywką, bez grzywki. Nie kieruj się trendami, a zwróć uwagę na to, czy dane cięcie odzwierciedla twój temperament i czy tak wycieniowane włosy będą pasować do kształtu twarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cieniowanie to przede wszystkim coś dla pięknych, długich włosów
Cieniowanie to przede wszystkim coś dla pięknych, długich włosów (Shutterstock.com)
d184bol

Cieniowane długie włosy – dla kogo?

Długie włosy cieniowane to świetne rozwiązanie dla posiadaczek każdego koloru włosów – od blondynek, szatynek, rudych, po panie o brązowych włosach oraz z kruczoczarnymi czuprynami. Im pasma gęstsze i łatwiej poddające się modelowaniu i stylizacji, tym efekt supermodnego cięcia bardziej spektakularny. Podobnie sprawa ma się z objętością: co prawda cieniowanie nadaje włosom dodatkową puszystość i teksturę, jednak ciężkie, na ogół smętnie opadające i przyklapnięte włosy niewiele tutaj zyskają.

   Instagram.com
(Instagram.com)

Fryzury – długie włosy cieniowane lubią długość do ramion

Włosy długie cieniowane sięgające ramion lub nieco dłuższe zyskają na zabiegu cieniowania. Nieważne, czy są proste czy kręcone (a cieniowanie wyraźnie wzmacnia i podkreśla skręt!), warto je wycieniować ostrymi nożyczkami u profesjonalistki. Ważne, aby najkrótsze z pasm nie sięgały jednak powyżej linii brody, bo wówczas włosów nie będzie się dało wygodnie związać ani też efektownie upiąć na większe wyjście. Poprośmy o to fryzjerkę i wspólnie wybierzmy najlepsze cięcie, dostosowane do przedziałka i rodzaju codziennego układania fryzury. Jeśli wszystko samodzielnie zmienimy już po kolejnym myciu włosów w domu, rezultaty uczesania będą odbiegały od oczekiwań.

włosy 123RF
włosy (123RF)

Cieniowanie poprawi kondycję pasm z tendencją do rozdwajania się czy puszenia. Tego rodzaju cięcie na włosach średnio długich ma jeszcze jedną zaletę – potrafi modelować rysy twarzy. Postawmy na cieniowanie bez wahania, jeśli mamy szerszą szczękę, cofnięty podbródek albo trochę zbyt wysokie czoło.

d184bol

W wymodelowaniu fryzury pomogą lokówki, prostownice i karbownice dostępne na WP radarOkazji.

kobieta włosy 123RF
kobieta włosy (123RF)

Cieniowanie długich włosów – opcja także dla bardzo długich włosów

Bardzo długie cieniowane włosy mogą stać się wizualnie o wiele lżejsze i faktycznie takie będą. Warstwowe cięcie bowiem sprawia, że pasma odbijają u nasady, są bardziej puszyste i nabierają objętości, bo nie opadają już pod wpływem swojego ciężaru. Cienkie włosy zyskają optycznie całkiem sporo, nadmierne gęste i sztywne będą się lepiej układać. Pamiętajmy o regularnych wizytach u fryzjera, bo w przeciwnym wypadku efekt cieniowania nie będzie już tak wspaniały. Systematyczne podcinanie końcówek to już w zasadzie obowiązek.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Warstwowe cięcie to coś dla okrągłej twarzy, która zyska nieco pociągłości, podczas gdy fryzura nabierze formy i wyrazu. Gdy przy wycieniowanych długich włosach do fryzury do gry wejdzie jeszcze bardzo długa, gęsta grzywka, obcięta nieco asymetrycznie i ułożona na bok, kobieta będzie wyglądać bardzo zmysłowo i tajemniczo. Dodatkowo najładniejsze cechy i rysy twarzy wychodzą wówczas na pierwszy plan. Cieniowane włosy warto podkreślić ciekawym kolorem włosów. Intrygująca będzie platyna, intensywny rudy, głęboki brąz, a w przypadku nieco starszych kobiet również odcienie gołębie. Stylowy kształt nowego cięcia i uczesania prędko podkreśli podkręcenie lokówką poszczególnych pasm na końcach włosów.

   123RF
(123RF)
d184bol

Podziel się opinią

Share
d184bol
d184bol