UrodaCieniowane włosy - fryzury na długie włosy

Cieniowane włosy - fryzury na długie włosy

Cieniowane włosy - fryzury na długie włosy
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Agnieszka Krasa
28.06.2018 20:18, aktualizacja: 01.08.2018 14:54

Cieniowane włosy mogą być długie, krótkie, z grzywką, bez grzywki. Nie kieruj się trendami, a zwróć uwagę na to, czy dane cięcie odzwierciedla twój temperament i czy tak wycieniowane włosy będą pasować do kształtu twarzy.

Cieniowane długie włosy – dla kogo?

Długie włosy cieniowane to świetne rozwiązanie dla posiadaczek każdego koloru włosów – od blondynek, szatynek, rudych, po panie o brązowych włosach oraz z kruczoczarnymi czuprynami. Im pasma gęstsze i łatwiej poddające się modelowaniu i stylizacji, tym efekt supermodnego cięcia bardziej spektakularny. Podobnie sprawa ma się z objętością: co prawda cieniowanie nadaje włosom dodatkową puszystość i teksturę, jednak ciężkie, na ogół smętnie opadające i przyklapnięte włosy niewiele tutaj zyskają.

Obraz
© Instagram.com

Fryzury – długie włosy cieniowane lubią długość do ramion

Włosy długie cieniowane sięgające ramion lub nieco dłuższe zyskają na zabiegu cieniowania. Nieważne, czy są proste czy kręcone (a cieniowanie wyraźnie wzmacnia i podkreśla skręt!), warto je wycieniować ostrymi nożyczkami u profesjonalistki. Ważne, aby najkrótsze z pasm nie sięgały jednak powyżej linii brody, bo wówczas włosów nie będzie się dało wygodnie związać ani też efektownie upiąć na większe wyjście. Poprośmy o to fryzjerkę i wspólnie wybierzmy najlepsze cięcie, dostosowane do przedziałka i rodzaju codziennego układania fryzury. Jeśli wszystko samodzielnie zmienimy już po kolejnym myciu włosów w domu, rezultaty uczesania będą odbiegały od oczekiwań.

Obraz
© 123RF

Cieniowanie poprawi kondycję pasm z tendencją do rozdwajania się czy puszenia. Tego rodzaju cięcie na włosach średnio długich ma jeszcze jedną zaletę – potrafi modelować rysy twarzy. Postawmy na cieniowanie bez wahania, jeśli mamy szerszą szczękę, cofnięty podbródek albo trochę zbyt wysokie czoło.

W wymodelowaniu fryzury pomogą lokówki, prostownice i karbownice dostępne na WP radarOkazji.

Obraz
© 123RF

Cieniowanie długich włosów – opcja także dla bardzo długich włosów

Bardzo długie cieniowane włosy mogą stać się wizualnie o wiele lżejsze i faktycznie takie będą. Warstwowe cięcie bowiem sprawia, że pasma odbijają u nasady, są bardziej puszyste i nabierają objętości, bo nie opadają już pod wpływem swojego ciężaru. Cienkie włosy zyskają optycznie całkiem sporo, nadmierne gęste i sztywne będą się lepiej układać. Pamiętajmy o regularnych wizytach u fryzjera, bo w przeciwnym wypadku efekt cieniowania nie będzie już tak wspaniały. Systematyczne podcinanie końcówek to już w zasadzie obowiązek.

Obraz
© Materiały prasowe

Warstwowe cięcie to coś dla okrągłej twarzy, która zyska nieco pociągłości, podczas gdy fryzura nabierze formy i wyrazu. Gdy przy wycieniowanych długich włosach do fryzury do gry wejdzie jeszcze bardzo długa, gęsta grzywka, obcięta nieco asymetrycznie i ułożona na bok, kobieta będzie wyglądać bardzo zmysłowo i tajemniczo. Dodatkowo najładniejsze cechy i rysy twarzy wychodzą wówczas na pierwszy plan. Cieniowane włosy warto podkreślić ciekawym kolorem włosów. Intrygująca będzie platyna, intensywny rudy, głęboki brąz, a w przypadku nieco starszych kobiet również odcienie gołębie. Stylowy kształt nowego cięcia i uczesania prędko podkreśli podkręcenie lokówką poszczególnych pasm na końcach włosów.

Obraz
© 123RF
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także