Trwa ładowanie...

Przerwa w braniu tabletek nie jest potrzebna. Została wymyślona z zaskakującego powodu

Publiczny system zdrowia w Wielkiej Brytanii ogłosił, że kobiety powinny zażywać tabletki antykoncepcyjne bez żadnych przerw. Do tej pory lekarze zalecali 7-dniowy odstęp pomiędzy jednym a drugim opakowaniem. Nie działo się tak jednak z powodów medycznych.
Share
W Wielkiej Brytanii będę dostępne nowe opakowania tabletek antykoncepcyjnych
W Wielkiej Brytanii będę dostępne nowe opakowania tabletek antykoncepcyjnychŹródło: 123RF
d4cxypo

Wydział Seksualnej oraz Reprodukcyjnej Opieki Zdrowotnej (FSHR) w Wielkiej Brytanii wydał nowe rozporządzenie dla kobiet, w którym potwierdza, że nie ma żadnych zdrowotnych korzyści z odstawiania tabletek antykoncepcyjnych na tydzień. Jak donosi gazeta "The Independent", powodem wprowadzenia tej przerwy był kościół katolicki. Liczono na to, że jeśli podczas odstępów między opakowaniami tabletek kobieta dostanie okresu, to ten rodzaj antykoncepcji zyska akceptację papieża.

Obecnie sprzedawane opakowania zawierają 21 lub 28 tabletek. W drugim przypadku, 7 z nich to tzw. tabletki placebo, nie mające żadnego wpływu na nasz organizm. Eksperci liczą na to, że wprowadzając do użytku pełne opakowania z właściwymi tabletkami, zmniejszy się liczba niechcianych ciąż.

Profesor John Guillebaud, zajmujący się zdrowiem reprodukcyjnym oraz planowaniem rodziny, przyznał, że przerwa w braniu tabletek nie jest potrzebna.

d4cxypo

- Ginekolog John Rock wymyślił ten odstęp, ponieważ liczył na to, że dzięki temu papież zaakceptuje tabletki i zgodzi się na branie ich przez katolików - powiedział w rozmowie z gazetą "The Telegraph". - Rock miał nadzieję, że jeśli uda się naśladować naturalny cykl kobiety, papież będzie bardziej przychylny. Gdy ta kampania zawiodła, po prostu przestał być katolikiem, choć z Kościołem był związany przez całe życie - dodał.

Tabletki antykoncepcyjne przepisywane na 365 dni mają być wkrótce powszechnie dostępne w Wielkiej Brytanii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam je przez serwis dziejesie.wp.pl

d4cxypo

Podziel się opinią

Share
d4cxypo
d4cxypo