UrodaPrzywróć zdrowie i naturalny blask włosom farbowanym

Przywróć zdrowie i naturalny blask włosom farbowanym

Przywróć zdrowie i naturalny blask włosom farbowanym
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.03.2011 14:22, aktual.: 01.03.2011 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzięki koloryzacji włosów w zaledwie kilka chwil możemy zmienić się nie do poznania. Pozytywny przypływ energii spowodowany nowym kolorem włosów nie zawsze jednak idzie
w parze z ich dobrą kondycją. Przywrócenie włosom farbowanym naturalnego zdrowia i blasku zazwyczaj jest czasochłonne. Dzięki ekspertom Pantene Pro-V ten problem odchodzi jednak
w zapomnienie!

Dzięki koloryzacji włosów w zaledwie kilka chwil możemy zmienić się nie do poznania. Pozytywny przypływ energii spowodowany nowym kolorem włosów nie zawsze jednak idzie w parze z ich dobrą kondycją. Przywrócenie włosom farbowanym naturalnego zdrowia i blasku zazwyczaj jest czasochłonne. Dzięki ekspertom Pantene Pro-V ten problem odchodzi jednak w zapomnienie! Linia poprawia kondycję włosów farbowanych i sprawia, że włosy są tak zdrowe, jak przed koloryzacją w zaledwie kilka chwil.

Kobiece metamorfozy
Chyba każda kobieta lubi od czasu do czasu zmienić coś w swoim wyglądzie lub otoczeniu. Szczególnie lubimy te metamorfozy, które dają widoczny efekt w krótkim czasie. W parze z chęcią zmiany często idzie także pragnienie powrotu do pierwotnego stanu – perfekcyjnej figury sprzed ciąży czy olśniewającego blasku starej biżuterii. Czy powrót do idealnego stanu w kilka chwil jest jednak w ogóle możliwy?

Jedną z najczęstszych zmian, jakim poddają się kobiety, jest farbowanie włosów. Z badań przeprowadzonych przez specjalistów Pantene Pro-V wynika, że na zmianę koloru włosów decyduje się ponad 80% Polek. Koloryzacja daje bowiem natychmiastowe, widoczne rezultaty i sprawia, że panie są bardziej zadowolone, pewne siebie i asertywne. Niestety koloryzacja ma nie tylko same zalety. Niedługo po farbowaniu powierzchnia włosa może stać się chropowata i niemiła w dotyku. Dzieje się tak dlatego, że włosy po koloryzacji mają inną strukturę niż włosy niefarbowane.

Są one przede wszystkim pozbawione swojej naturalnej powłoki lipidowej, tzw. warstwy F, czyli przypominającej wosk substancji odpowiedzialnej za zdrowie, połysk oraz odczuwalną w dotyku miękkość włosów. - Warstwa F chroni włosy przed uszkodzeniami i tworzy na ich powierzchni wodoodporną tarczę. Koloryzacja pozbawia je tej naturalnej powłoki, aby umożliwić cząsteczkom farby wniknięcie do środka – zdradza dr Frauke Neuser, ekspert naukowy Procter & Gamble - Pozbawione warstwy F włosy szybciej tracą naturalny połysk oraz są bardziej podatne na uszkodzenia – dodaje dr Neuser. Wiele pań nie zdaje sobie także sprawy z tego, że pozbawione powłoki lipidowej włosy są mniej podatne na stylizację i szybciej się puszą. - Jest to związane z nawilżeniem włosa - jego zbyt wysokim lub zbyt niskim poziomem. Włosy mogą się puszyć i skręcać, gdy na zewnątrz pada deszcz i powietrze jest bardzo wilgotne. Mogą się jednak także elektryzować, gdy są zbyt suche na skutek używania suszarki lub niewłaściwej stylizacji. Jeżeli
dodatkowo pozbawimy je warstwy F, będą jeszcze mniej odporne na czynniki zewnętrzne. Z jednej strony staną się bardziej hydrofilne, czyli bardziej podatne na wchłanianie cząsteczek wody z atmosfery, ale z drugiej strony będą także szybciej traciły cenne nawilżenie – mówi Frauke Neuser.

Pantene Zdrowy Kolor
Czy zatem przywrócenie włosom farbowanym zdrowia sprzed koloryzacji jest możliwe? - Włosy farbowane zachowają doskonałą kondycję, jeżeli do ich pielęgnacji będziemy używać specjalnych produktów – mówi Sam McKnight, stylista fryzur i ambasador marki Pantene Pro-V. Co ciekawe, właściwa pielęgnacja włosów farbowanych sprowadza się do trzech prostych kroków. Dzięki odpowiedniemu oczyszczaniu, odżywianiu i regularnej regeneracji możemy im przywrócić kondycję i blask sprzed koloryzacji.

Z myślą o kobietach, które chcą cieszyć się zdrowiem włosów i wspaniałym kolorem na dłużej, eksperci Pantene Pro-V stworzyli linię Zdrowy Kolor, dzięki której włosy odzyskają zdrowie i blask sprzed farbowania oraz staną się bardziej odporne na zniszczenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi i niewłaściwą stylizacją.

Linia Pantene Pro-V Zdrowy Kolor to delikatny szampon, odżywki oraz produkty przeznaczone do intensywnej regeneracji włosów farbowanych. Na szczególną uwagę zasługuję serum Pantene Pro-V Zdrowy Kolor 3-Minutowa Metamorfoza, które dzięki skondensowanej formule w zaledwie kilka minut przywraca włosom farbowanym zdrowie sprzed koloryzacji. Produkt zawiera surfaktanty kationowe (BTMAC), które, przylegając do ujemnie naładowanej powierzchni włosów farbowanych, skutecznie imitują ochronną warstwę F, która w procesie koloryzacji uległa zniszczeniu.

Serum uszczelnia powierzchnię włosa, sprawiając, że woda nie wnika do jego wnętrza, pomagając tym samym na dłużej zachować intensywny kolor włosów farbowanych oraz sprawiając, że są one bardziej odporne na uszkodzenia spowodowane szczotkowaniem i stylizacją. Pomimo regularnego mycia cząsteczki preparatu pozostają na powierzchni włosów otaczając je ochronną powłoką. Krok 1 – oczyszczanie

Szampon Pantene Pro-V. Zdrowy Kolor Produkt stworzony został z myślą o codziennych potrzebach włosów farbowanych. Szampon Pantene Pro-V Zdrowy Kolor delikatnie oczyszcza oraz nawilża włosy farbowane.
Sugerowana cena: 250 ml – 10,99 zł, 400ml – 14,99 zł

Krok 2 – odżywianie

Odżywka Pantene Pro-V Zdrowy Kolor. Zawarta w odżywce formuła Amino-S jest trzykrotnie mocniejsza od tej zawartej w poprzednich produktach Pantene Pro-V przeznaczonych do pielęgnacji włosów farbowanych. Dzięki dodatkowemu wiązaniu białkowemu zawartemu w cząsteczce amino-silikonu formuła uzupełnia ubytki w strukturze włosa, nie obciążając go. Odżywka Pantene Pro-V Zdrowy Kolor stosowana po każdym myciu dogłębnie odżywia farbowane włosy oraz sprawia, że są bardziej odporne na uszkodzenia.
Sugerowana cena: 200 ml – 10,99 zł

Odżywka bez spłukiwania Pantene Pro-V Zdrowy Kolor. Formuła produktu zawiera specjalnie opracowaną mieszankę składników, które wygładzają powierzchnię włosów farbowanych, zapobiegając ich puszeniu oraz podkreślając ich naturalny blask. Odżywka może być stosowana zarówno na wilgotne, jak i suche włosy.
Sugerowana cena: 200 ml – 10,99 zł

Krok 3 – regeneracja

Maska Pantene Pro-V Zdrowy Kolor 3-Minutowa Metamorfoza. Maska intensywnie odżywia oraz nawilża włosy farbowane. Pozostawiona na wilgotnych włosach przez 3 minuty sprawia, że stają się łatwiejsze w rozczesywaniu oraz bardziej odporne na zniszczenia spowodowane szczotkowaniem i niewłaściwą stylizacją.
Sugerowana cena: 17,99 zł

Serum Pantene Pro-V Zdrowy Kolor 3-Minutowa Metamorfoza. Intensywne serum Pantene Pro-V 3-Minutowa Metamorfoza potrzebuje zaledwie kilku chwil, by przywrócić włosom farbowanym zdrowie sprzed koloryzacji. Dzięki unikalnej formule, serum imituje zniszczoną podczas koloryzacji naturalną lipidową powłokę ochronną włosa, tzw. warstwę F. Intensywna formuła serum jest tak efektywna, że wystarczy ją regularnie stosować raz na dwa tygodnie. Nie wypłukując się całkowicie podczas mycia serum sprawia, że włosy farbowane są lśniące, miękkie w dotyku oraz bardziej odporne na uszkodzenia spowodowane szczotkowaniem i stylizacją.
Sugerowana cena: 17,99 zł

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także