Podejrzewa o to Kaczyńskiego. Skrzynecka bije brawo

Podejrzewa o to Kaczyńskiego. Skrzynecka bije brawo

Paulina Smaszcz dodała mocny wpis na Instagramie
Paulina Smaszcz dodała mocny wpis na Instagramie
Źródło zdjęć: © AKPA
07.11.2022 09:39, aktualizacja: 07.11.2022 12:46

Paulina Smaszcz przyzwyczaiła fanów do swojej otwartości i szczerości. Często zabiera głos w wielu sprawach, nie bojąc się wygłaszać stanowczych opinii. Tak było i tym razem, gdy odniosła się do skandalicznych słów Jarosława Kaczyńskiego.

W ostatnich tygodniach Paulina Smaszcz w mediach wypowiadała się głównie o nowym związku swojego męża Macieja Kurzajewskiego z koleżanką z pracy - Katarzyną Cichopek. Prawda o ich relacji wyszła na jaw po wymownym komentarzu, który Smaszcz opublikowała pod urodzinowym zdjęciem aktorki. Później wielokrotnie odnosiła się do postępowania byłego męża.

Paulina Smaszcz jest też bardzo aktywna na swoim Instagramie, żywo komentując nie tylko kwestie związane z życiem prywatnym, ale i tematy istotne społeczne. Tak było też ostatnio, a prezenterka w ostrych słowach skomentowała sprawę, którą w weekend wywołała burzę wśród polskich kobiet.

Stanowczy wpis Pauliny Smaszcz

W sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że w Polsce problemy z dzietnością wynikają z nadużywania alkoholu przez młode kobiety.

- Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo, co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Pamiętajcie, że mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa - podkreślił Kaczyński.

Na kuriozalne słowa prezesa PiS zareagowało wiele kobiet. Jedną z nich jest właśnie Paulina Smaszcz, która w najnowszym wpisie na Instagramie nie przebierała w słowach:

"Panie Kaczyński JA NIE DAJĘ W SZYJĘ! Pana słowa wypowiedziane o kobietach w Ełku, świadczą o tym jak nienawidzi pan kobiet, jak wywołują w panu obrzydzenie i niechęć" - napisała.

"Jakie masz prawo wypowiadać się na temat kobiet jeśli nią nie jesteś?! Nawet z żadną kobietą nigdy nie byłeś?! Z żadną nie żyłeś?! Żadną się nie opiekowałeś!? Jakie masz prawo wypowiadać się na temat Matek, jeśli sam nie masz dzieci?!" - komentowała.

"(...) Pijesz chyba od ponad 20 lat skoro tak skrupulatnie wyliczyłeś wiek alkoholika mężczyzny?!" - nie przebierała w słowach Smaszcz.

We wpisie odniosła się także do sytuacji materialnej i ekonomicznej kobiet, która - jej zdaniem - jest jednym z powodów, dlaczego młode kobiety nie decydują się na macierzyństwo. "Nie zabierzesz nam prawa głosu" - zakończyła wpis.

Pozytywne reakcje pod zdjęciem

Pod wpisem prezenterki szybko pojawiło się wiele komentarzy. "BRAWO Paulina" - napisała Katarzyna Skrzynecka. "Szkoda, że dochodzi do momentu, kiedy potrzebujemy lajkować takie teksty. Niesamowicie trafnie to Pani opisała" - można przeczytać pod zdjęciem.

"Pani Paulino! Jestem przekonana, ze ubrała Pani w słowa to, co myślą i czują dziś miliony kobiet", "Mocne słowa, ale podpisuje się obiema rękami", "W punkt" - pisali fani.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta