Trwa ładowanie...

Putin - tym razem prawdziwy - zadzwonił do Eltona Johna

Prezydent Rosji Władimir Putin zadzwonił do Eltona Johna -
potwierdził Kreml.

Share
Putin - tym razem prawdziwy - zadzwonił do Eltona JohnaŹródło: AFP
d20u7s9

Prezydent Rosji Władimir Putin zadzwonił do Eltona Johna - potwierdził Kreml. Piosenkarz, który chciał rozmawiać o poglądach na prawa osób homoseksualnych w Rosji, został wcześniej nabrany przez żartownisia udającego w rozmowie telefonicznej prezydenta Rosji.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przekazał, że Putin rozmawiał z brytyjskim muzykiem. Rosyjski przywódca poprosił Eltona Johna, by nie obrażał się na sprawców kawału. Powiedział, że jest gotów się spotkać, jeśli obaj znajdą wspólny termin, i przedyskutować "dowolne, interesujące go kwestie".

Przed około dwoma tygodniami Elton John powiedział w rozmowie z BBC, że postawa Putina wobec praw osób homoseksualnych jest oparta na uprzedzeniach i "śmieszna". Dodał, że chciałby porozmawiać z rosyjskim prezydentem, choć - jak zastrzegł - ten mógłby nazwać go "kompletnym idiotą".

d20u7s9

Krótko po tej deklaracji piosenkarz zamieścił w internecie podziękowanie dla Putina za konwersację, ale szybko wyjaśniło się, że padł ofiarą żartu dwóch Rosjan. Zadzwonili oni do gwiazdy, udając Putina i jego rzecznika, a nagranie z tej rozmowy zostało później wyemitowane w rosyjskiej telewizji.

Elton John korzysta ze swego statusu ikony muzyki pop, by bronić na świecie praw osób homoseksualnych. Jego koncerty w Rosji zawsze gromadzą dużą publiczność.

(PAP), awl/ mc/

d20u7s9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20u7s9
d20u7s9