UrodaRefleksy na włosach - jak zrobić naturalne blond pasemka na włosach?

Refleksy na włosach - jak zrobić naturalne blond pasemka na włosach?

Refleksy na włosach - jak zrobić naturalne blond pasemka na włosach?
Źródło zdjęć: © unsplash.com | Pete Bellis
29.06.2018 10:14

Refleksy na włosach to nic innego jak jasne blond pasemka. Jest to efekt muśnięcia słońcem, który uzyskać można zarówno w sposób chemiczny, jak i naturalny. Blond refleksy pięknie mienią się w słońcu, dodają fryzurze lekkości, a twarzy młodości. Tego rodzaju koloryzacje można wykonać w salonie fryzjerskim oraz w domowym zaciszu.

Pasemka, baleyage a refleksy na włosach

Te trzy metody są bardzo często ze sobą mylone. Wiadome, że celem pasemek, refleksów i baleyage jest rozjaśnienie włosów, jednak są to trzy różne techniki.

  • Pasemka na włosach - na wydzielone naturalne pasma włosów nakłada się farbę w odcieniu o kilka tonów jaśniejszym niż reszta włosów. Tego rodzaju koloryzacje wykonuje się na całej głowie. Ważne jest, aby prawidłowo wybrać farbę, tak aby całość była spójna i wyglądała naturalnie.
  • Balejaż (franc. baleyage, czyli zamiatać) - w tej metodzie używa się różnych odcieni farby, np. brąz, rudy i blond. Warto jednak ustalić kolor dominujący. Nie są to naturalnie, muśnięte słońcem refleksy, lecz zamierzone różnokolorowe poświaty.
  • Refleksy na włosach - zasadą tej koloryzacji jest użycie farby o maksymalnie dwa tony jaśniejszej niż naturalny kolor włosów. Refleksy wykonuje się na całej długości włosów. Efektem tej koloryzacji są włosy delikatnie rozjaśnione, jakby muśnięte słońcem.

Splashlight i flamboyage, czyli najnowsze trendy w farbowaniu włosów

Splashlight i flamboyage to farbowanie włosów inspirowane naturalnymi refleksami powstałymi pod wpływem słońca. Jest to koloryzacja bardzo delikatna, naturalna, która finalnie ma przedstawiać włosy muśnięte słońcem o złocistych refleksach i jasnych kosmykach. Aby zachować tę właśnie naturalność, włosy zostają ciemniejsze u nasady, a najjaśniejsze na końcówkach. Podczas wykonywania splashlight czy flamboyage nie korzysta się z technik szydełkowych (jak przy balejażu), czyli nie zabezpiecza się poszczególnych pasm włosów folią i nie wydziela się ich szpikulcem. Warto dodać różne odcienie farby, aby zachować naturalność, ponieważ słońce rozjaśnia włosy nierównomiernie.

Jakie pasemka na jakich włosach?

Blond refleksy na włosach pasują do każdej długości włosów, zarówno do długich, jak i krótkich. Pasemka na blond włosach muszą być lekko jaśniejsze (o ton lub dwa) od naturalnych włosów. W przeciwnym razie efekt będzie sztuczny i rzucający się w oczy. Blondynki mogą wykonać na swojej czuprynie balejaż w różnych kolorach. U blondynek najlepiej sprawdzą się refleksy w odcieniu słonecznym, rudawym i złotym. Nie poleca się natomiast, ciemnych pasemek na blond włosach.

Refleksy na ciemnych włosach mogą być w różnych odcieniach blondu, a nawet rudości. Ciemne włosy z refleksami zostaną w ten sposób rozjaśnione, a co za tym idzie, odmłodzą twarz. Zaletą refleksów jest to, że przez pewien czas nie widać odrostów, ponieważ gdy staną się widoczne, wyglądają na efekt zamierzony. Dzięki temu kobiety, które nie lubią często farbować włosów, mogą długo cieszyć się naturalnymi, rozjaśnionymi pasmami.

Jak zrobić pasemka w domu?

Jest wiele sposobów, dzięki którym można osiągnąć naturalny efekt blond pasemek:

  • Płukanka z rumianku do włosów - nie da natychmiastowego efektu rozjaśnienia włosów. Trzeba płukać włosy naparem z rumianku kilka razy w tygodniu, aby uzyskać upragniony efekt. Co więcej, rumianek odżywia włosy, nadaje im blask oraz dużą objętość. Aby wzmocnić efekt rozjaśniania do płukanki dodać można soku z cytryny.
  • Szampony i odżywki rozjaśniające włosy - efekty mycia włosów szamponem rozjaśniającym włosy zobaczyć można po kilku tygodniach użytkowania. W składzie tego rodzaju kosmetyków znajdują się ekstrakt z cytryny, rumianku, oleje oraz kwas mlekowy, który wpływa między innymi na szybszy porost włosów. Warto wybierać szampony i odżywki do włosów bez amoniaku oraz nadtlenków.
  • Rozjaśniacz do włosów w sprayu to łatwy i tani sposób na rozjaśnienie włosów. Tego rodzaju spraye zawierają między innymi ekstrakt z rumianku. Ważne, aby zabieg ten wykonywać na naturalnych włosach, ponieważ rozjaśniacz w sprayu może nie zadziałać na farbowane już włosy. Rozjaśniacz do włosów w sprayu nie daje natychmiastowego efektu, z każdym użyciem włosy stają się jaśniejsze. Rozjaśniacz aplikuje się na suche włosy w odległości 20-30 cm.
  • Farba z rozjaśniaczem - tego rodzaju rozjaśnianie włosów daje natychmiastowy efekt. Warto pamiętać, aby po zabiegu dobrze nawilżyć włosy, ponieważ rozjaśnianie bardzo je przesusza. W zestawie znajduje się szczoteczka lub grzebyk do nakładania farby, dzięki czemu łatwiej można nałożyć preparat na włosy. Na poszczególne pasma aplikuje się rozjaśniacz, owija je folią aluminiową, a po pewnym czasie spłukuje.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także