UrodaRozjaśnianie włosów - metody profesjonalne i naturalne

Rozjaśnianie włosów - metody profesjonalne i naturalne

Rozjaśnianie włosów - metody profesjonalne i naturalne
Źródło zdjęć: © 123RF
16.05.2018 09:54, aktualizacja: 28.06.2018 21:09

Rozjaśnianie włosów jest inwazyjnym sposobem koloryzacji, dzięki któremu naturalne włosy stają się jaśniejsze o kilka tonów. Rozjaśniacz ma za zadanie usunąć z włosa barwniki, takie jak melanina. Niestety rozjaśnianie ciemnych włosów może wpłynąć na ich strukturę i sprawić, że staną się suche oraz łamliwe. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów lub rozjaśniać włosy naturalnymi sposobami.

Profesjonalne metody rozjaśniania włosów

Uzyskanie odpowiedniego koloru poprzez rozjaśnianie włosów nie jest takie proste. Często zabieg ten trzeba powtarzać, przez co bardziej niszczymy włosy. Włosy można rozjaśnić za pomocą typowego rozjaśniacza (np. Loreal Platine Precision),* farby rozjaśniającej* oraz dekoloryzacji (np. L'Oreal Paris, Eclair, Creme Clair Decolorant).

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do rozjaśniania włosów, np. w saszetkach, z utleniaczem, w formie pasty czy spray'u.

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Odpowiedź jest prosta: słońcem i wodą. Jest to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób na rozjaśnienie włosów bez użycia szkodliwych preparatów. Dzięki słońcu w naturalny sposób można uzyskać na włosach delikatne, jasne refleksy. Warto więc regularnie zażywać kąpieli słonecznych. Należy pamiętać o stosowaniu odpowiednich produktów ochraniających ciało przed promieniowaniem UV, a także o nawilżaniu włosów w czasie procesu rozjaśniania.

Jak rozjaśnić włosy w domu?

Rozjaśnianie włosów można wykonać zarówno w profesjonalnym salonie fryzjerskim, jak i w domowym zaciszu. Zabieg wykonywany przy użyciu naturalnych składników nie niszczy włosów tak jak produkty do rozjaśniania dostępne w drogeriach czy sklepach internetowych. Czym rozjaśnić włosy?

  • Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną. Woda utleniona stosowana jest nie tylko do odkażania powierzchownych ran, ale też do rozjaśniania włosów. Roztwór 3-procentowy można kupić w każdej aptece. Aby rozjaśnić włosy wystarczy zmieszać wodę utlenioną z wodą (1:1) lub amoniakiem. Przed przystąpieniem do zabiegu warto przetestować miksturę, aby uniknąć niepożądanych efektów. Dla uzyskania jasnych pasemek należy nasączyć wacik kosmetyczny w roztworze i pocierać nim pasma włosów. Pierwsze efekty rozjaśniania włosów wodą utlenioną można zobaczyć już po 30 min.
  • Rozjaśnianie włosów sokiem z cytryny. Rozjaśnianie włosów cytryną przyniesie efekt delikatnego, naturalnego odcienia złocistego blondu. Miksturę do tego zabiegu uzyskuje się z soku z jednej cytryny i ciepłej wody. Ważne jest, aby połączyć wodę z cytryną, ponieważ sam cytrus mógłby podrażnić skórę głowy. Taką mieszankę trzyma się na włosach około pół godziny. Efekt rozjaśniania włosów nie jest natychmiastowy, dlatego taką mieszankę trzeba stosować codziennie przez kilka dni, aby uzyskać upragniony rezultat.
  • Rozjaśnianie włosów miodem. Aby rozjaśnić włosy miodem należy zmieszać go z porcją odżywki, maski do włosów lub oliwy z oliwek. Taki roztwór stosuje się na mokre włosy, a następnie po godzinie spłukuje. Miód nie tylko rozjaśnia włosy, ale też je intensywnie nawilża i odżywia. Aby wzmocnić efekt rozjaśnienia włosów, do roztworu można dodać sok z cytryny lub rumianek.
  • Rozjaśnianie włosów rumiankiem To idealny sposób dla blondynek, zarówno jasnych, jak i ciemnych. Dzięki płukance z rumianku można dodać włosom złocistych refleksów. Wystarczy zalać cztery torebki rumianku litrem gorącej wody, a gdy przestygnie, płukać naparem świeżo umyte włosy. Dla wzmocnienia efektu rozjaśniania warto potem owinąć ręcznikiem włosy i zostawić tak na 20 minut. Następnie należy powtórzyć płukanie. Rumianek, jak każda ziołowa płukanka, ma działanie wysuszające, dlatego zabieg ten wystarczy powtarzać 1-2 razy w tygodniu.

Czy domowe metody rozjaśniania włosów zawsze działają? Niestety okażą się one skuteczne jedynie w przypadku włosów niefarbowanych. Farbę, która wnika w głąb włosa, trudno rozjaśnić domowymi sposobami.

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Po zabiegu rozjaśniania włosów warto zastosować odpowiednią pielęgnację, która pomoże odbudować zniszczone pasma i zapobiegnie wysuszaniu. Warto zrezygnować z modelowania na gorąco oraz zabiegów fryzjerskich, takich jak ondulacja czy farbowanie. Trzeba odpowiednio nawilżać i natłuszczać włosy za pomocą odżywek, masek i olejków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także