UrodaBrązowe włosy - jakie refleksy dla szatynki?

Brązowe włosy - jakie refleksy dla szatynki?

Brązowe włosy - jakie refleksy dla szatynki?
Źródło zdjęć: © iStock.com | Sanneberg
28.06.2018 11:48

Brązowe włosy pod wpływem słońca samoistnie się rozjaśniają, tworząc paletę złoto-rudych pasemek i refleksów. Jakie kolory pasemek najbardziej pasują do brązowych włosów? I na jaką metodę rozjaśniania się zdecydować?

Sombre na brązowych włosach

Sombre to delikatna wersja słynnego ombre i polega na rozjaśnianiu cieniutkich pasemek włosów o 1-2 tony. Właściwie wykonane sombre daje efekt brązowych włosów rozjaśnionych przez słońce. Sombre polecane jest głównie kobietom, których brązowe włosy są cienkie i rzadkie, ponieważ słoneczne pasemka nadają włosom gęstość i puszystość. Efekt sombre wygląda dobrze tylko wtedy, jeśli przejście z odcienia pasemka do koloru naturalnego jest płynne. Dlatego złote refleksy w brązowych włosach to absolutny hit.

Obraz
© iStock.com | JNemchinova

Baleyage ombre dla brążowych włosów

Balejaż ombre to pasemka, które u nasady głowy mają ciemniejszy ton, a na końcówkach jaśniejszy. W efekcie takiej koloryzacji podstawowy kolor brązowy zostaje rozświetlony, a fryzura nabiera sprężystości i gęstości. Do podkreślenia blond refleksów najlepiej używać szamponu do włosów rozjaśnionych lub włosów blond. Ewentualnie możesz się zdecydować na płukanki w wyciągu z rumianku lub kwiatu lipy.

Obraz
© iStock.com | RobertoDavid

Brązowe włosy i babylights

Pasemka babylights to bardzo cienkie i delikatne refleksy, które efektownie rozświetlają fryzurę. Rezultat koloryzacji przypomina włosy rozjaśnione przez słońce. Aby efekt był stuprocentowy, pasemka muszą być naprawdę bardzo drobne. W tym przypadku kolor pasemek jest jaśniejszy o jeden ton od naturalnego brązu.

Obraz
© iStock.com | YuriyZhuravov

Flamboyage dla brązowych włosów

W koloryzacji flamboyage używa się samoprzylepnych pasków foliowych, dzięki którym można porozdzielać włosy na poszczególne sektory. Farbowanie włosów brązowych odbywa się na kilku poziomach, dlatego używa się różnych odcieni jasnego koloru. Efektem właściwie wykonanej koloryzacji jest naturalny brązowy kolor, który mieni się w promieniach słonecznych. Zaletą tej metody jest to, że odrosty są zdecydowanie mniej widoczne, dlatego koloryzacji nie trzeba tak często powatarzać.

Obraz
© Instagram.com

Dip dye hair na brązowych włosach

Brązowe włosy, a szczególnie ciemne odcienie brązu mogą sprawiać wrażenie ciężkich lub przyklapniętych. Hitem na ożywienie brązowych włosów okazała się koloryzacja dip dye hair. Metoda ta polega na farbowaniu końcówek na wyraźnie kontrastujący z bazowym odcieniem kolor. Najczęściej tym kolorem jest ognista czerwień. Oprócz końcówek, koloryzacja obejmuje również cieniutkie pasemka od nasady głowy. Dzięki temu mieniące się refleksy zlewają się z naturalnym brązem. Efekt takiej koloryzacji jest naprawdę powalający.

Obraz
© Instagram.com

Fiolet na brązie - nowy kolorystyczny trend

Fioletowe pasemka na brązowych włosach to jeden z nowszych trendów fryzjerskich. Kolor fioletowy sprawdza się przede wszystkim w ciemniejszych odcieniach brązu, ponieważ idealnie z nim kontrastuje. Fiolet jest kolorem chłodnym, dlatego źle wygląda na jasnych, miedzianych czy miodowych brązach. Z kolei ciemne brązy z fioletem stworzą idealną kompozycję.

Obraz
© Instagram.com

Siwe refleksy na brązie

Czy siwe pasemka mogą dobrze wyglądać na brązowych włosach? Jak się okazuje, tak! Dobrze wykonane srebrzyste refleksy dodadzą włosom szlachetnego uroku, objętości i oryginalności. Najbardziej awangardowym pomysłem jest posrebrzanie jedynie końcówek brązowych włosów. Tak rozjaśnione ciemne włosy pasują przede wszystkim do kobiet, które wyróżnia typ urody zima.

Obraz
© iStock.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także