ycipk-2y5wud

Restauracja w Poznaniu wprowadza granicę wiekową. Zakaz wstępu dla dzieci poniżej 6. roku życia

Plamy, brud i jedzenie na ziemi. Tak wyglądał stolik w jednej z poznańskich restauracji, po tym, jak odwiedziła ich rodzina z małymi dziećmi. Właściciele lokalu uznali, że miarka się przebrała i od tej pory nie wszystkie dzieci będą miały wstęp do restauracji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Restauracja wprowadziła granicę wiekową dla dzieci
Restauracja wprowadziła granicę wiekową dla dzieci (123RF)
ycipk-2y5wud

Poznańska restauracja zamieściła na swoim profilu na Facebooku zdjęcia z ostatniej wizyty rodziny z dziećmi w ich lokalu. Obok poinformowali o tym, że rozmowy o decyzji, którą właśnie podjęli, trwały długo, gdyż sami mają dzieci, a znajomi przychodzą do nich całymi rodzinami. Mają jednak też klientów, którzy chcą u nich się zrelaksować i "naładować baterie na ciężkie dni w pracy".

Dzieci w restauracji

"Już pomijamy fakt wjeżdżających wózków na których zwyczajnie nie ma miejsca, ale jak można przyjść do miejsca publicznego i niszczyć czyjeś mienie?" - piszą właściciele miejsca. "Dzieci.Tak, dzieci to tylko dzieci, ale nie przychodzą tu samowolnie, przychodzą dzięki swoim rodzicom lub opiekunom, którzy są odpowiedzialni za nich".

ycipk-2y5wud

"Drodzy Państwo, post pisany bez emocji, bardzo przemyślany" - kontynuują. "Zapraszamy dzieci do naszego lokalu ale w granicach wiekowych +6. Możecie się na nas obrazić, możecie nas hejtować, trudno. Nie pozwalamy na takie zachowania - tak, nie wszystkie dzieci są takie same, ale nie będziemy robić selekcji".

Decyzję podjętą przez restaurację skomentowano ponad 2 tysiące razy. Najpopularniejszy komentarz to: "Naprawdę super. Gratuluję postawy. Pozdrawiam serdecznie". Ma ponad tysiąc reakcji.

ycipk-2y5wud

Funkcjonalne rozwiązania

Nie wszystkim jednak spodobały się ograniczenia wiekowe, które wprowadził lokal. Kolejnym komentarzem, który również spotkał się z bardzo dużą liczbą reakcji jest historia Sylwii, która chodzi z dziećmi do restauracji od urodzenia.

"W niektórych od razu dostajemy specjalne udogodnienia dla dzieci i jest to bardzo miły akcent ze strony obsługi lokalu" - pisze kobieta. "Nigdy nie zdarzyło nam się zostawić po sobie takiego bałaganu. Natomiast nigdzie też nie zdyskryminowano naszej rodziny w taki sposób, by zabronić nam korzystania z danego lokalu wprowadzając ograniczenia wiekowe. Ani w Polsce, ani za granicą. To jest po prostu słabe".

Matka uważa, że dużo lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzić funkcjonalne rozwiązania, które ułatwią obsługę klientów z dziećmi. Ona sama nie planuje wizyty w tej restauracji, z dziećmi bądź bez nich.

ycipk-2y5wud

Restauracje bez dzieci

Poznańska restauracja nie jest jednak pierwszą, która postanowiła podjąć taką decyzję. Restauracja Casa Mia w Zakopanem już w zeszłym roku wywiesiła na drzwiach kartkę z informacją, że dzieci poniżej szóstego roku życia nie mają wstępu. Ich właścicielka również spotkała się ze skrajnymi reakcjami na ten pomysł, jednak uważa, że była to dobra decyzja.

Z kolei restauracja Atelier Amaro, która szczyci się prestiżową gwiazdą Michelina, już na swojej stronie informuje, że "nie akceptują rezerwacji z dziećmi poniżej 14. roku życia".

ycipk-2y5wud

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2y5wud

ycipk-2y5wud
ycipk-2y5wud