UrodaRewolucja w pielęgnacji zniszczonych włosów

Rewolucja w pielęgnacji zniszczonych włosów

Rewolucja w pielęgnacji zniszczonych włosów
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
18.10.2010 14:44, aktualizacja: 18.10.2010 15:57

Marka Dove od zawsze stara się być blisko kobiet, rozumieć ich pragnienia
i zaspokajać najważniejsze potrzeby. W trosce o kobiety i ich dobre samopoczucie, eksperci Dove stworzyli przełomowe technologie, które rewolucjonizują dotychczasowe podejście do pielęgnacji włosów. Fibre Actives™ odbudowuje włosy od środka, podczas gdy Micro Moisture Serum wspomaga ich odbudowę na powierzchni.

Marka Dove od zawsze stara się być blisko kobiet, rozumieć ich pragnienia i zaspokajać najważniejsze potrzeby. W trosce o kobiety i ich dobre samopoczucie, eksperci Dove stworzyli przełomowe technologie, które rewolucjonizują dotychczasowe podejście do pielęgnacji włosów. Fibre Actives™ odbudowuje włosy od środka, podczas gdy Micro Moisture Serum wspomaga ich odbudowę na powierzchni.

To unikalne połączenie decyduje o sile nowych produktów Dove Intense Repair, które oferują najlepszą, kompleksową pielęgnację dla włosów zniszczonych. Dove doskonale rozumie, że jednym z najistotniejszych problemów, z jakimi borykają się współczesne kobiety, są zniszczone włosy. A przecież włosy to atrybut kobiecości! Dla 68% Polek ich wygląd ma istotny wpływ na samoocenę, a dla 21% z nich jest nawet ważniejszy niż zdrowie!

Większość kobiet jest świadoma negatywnego wpływu, jaki wywierają na kondycję włosów zabiegi termiczne i chemiczne, takie jak codzienne używanie suszarki, prostownicy, farbowanie czy nawet ich szczotkowanie i modelowanie. Mimo to, statystyczna kobieta spędza przeciętnie około 30 minut dziennie na zabiegach, które niszczą jej włosy. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, ile szkodliwych czynników oddziałuje na nie każdego dnia.

Często bagatelizujemy wpływ czynników środowiskowych, takich jak zanieczyszczenie powietrza, niskie temperatury, czy promieniowanie słoneczne, które sprawiają, że włosy są słabe, przesuszone, bardziej narażone na uszkodzenia i częściej się rozdwajają. W konsekwencji, aż 8 na 10 kobiet na świecie ma zniszczone włosy, a 20% z nich próbuje temu przeciwdziałać.

Marka Dove postanowiła wyjść naprzeciw tym problemom i we współpracy z najlepszymi specjalistami stworzyła dwie przełomowe technologie – Fibre Actives™ oraz Micro Moisture Serum, które zapewniają kompleksową regenerację struktury włosa, zarówno od środka jak i od zewnątrz. Dzięki tym rewolucyjnym rozwiązaniom, kobiety nie muszą już rezygnować z codziennych zabiegów, które, chociaż niszczą włosy, są dla nich bardzo ważne i sprawiają im wiele radości.

Technologia Fibre Actives™ działa na wewnętrzne struktury włosa. Każdy włos zbudowany jest z włókien białkowych, połączonych ze sobą wiązaniami, od jakości których zależy jego kondycja. Codzienne zabiegi, jakim poddajemy włosy, osłabiają te wiązania, uszkadzając ich wewnętrzną strukturę. Rewolucyjna technologia Fibre Actives™ regeneruje strukturę włosa, działając bezpośrednio na uszkodzone wiązania. Niewielkie cząsteczki wnikają bezpośrednio do wnętrza, odbudowując połączenia między włóknami białkowymi. W efekcie kosmetyki Dove głęboko odżywiają włosy, pozostawiając je zdrowe, mocne i piękne na dłużej.

Podstawą technologii Micro Moisture Serum są cząsteczki działające na powierzchni, skutecznie wspomagające jej regenerację. Micro Moisture Serum odżywia i nawilża włosy, regenerując całą ich powierzchnię - od cebulki, aż po same końce. Dzięki niewielkim rozmiarom cząsteczki są w stanie naprawić nawet najmniejsze uszkodzenia. W efekcie włosy stają się mocne, gładkie i łatwe w rozczesywaniu. Dodatkowo, technologia Micro Moisture Serum pozostawia na włosach warstwę ochronną, zabezpieczającą je przed kolejnymi zniszczeniami.

„Codzienne zabiegi niszczą włosy. Wysokie temperatury, koloryzacja i rozjaśnianie, czy nawet szczotkowanie, uszkadzają strukturę włosa, powodując jego osłabienie. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że nie trzeba rezygnować z tych zabiegów upiększających. Wystarczy zapewnić włosom odpowiednią pielęgnację i regenerację, która jest teraz możliwa dzięki technologiom opracowanym przez markę Dove.” - mówi Tomasz Liberda, fryzjer i stylista, ekspert od pielęgnacji włosów.

Aby zapewnić kobietom kompleksową pielęgnację włosów zniszczonych, powstała linia Dove Intense Repair, wykorzystująca nowe technologie – Fibre Actives™ oraz Micro Moisture Serum. Produkty z serii Dove Intense Repair odbudowują włosy od środka, zapobiegają ich łamaniu oraz rozdwajaniu się końcówek.

Nowoczesną technologię i ulepszony skład kosmetyków do pielęgnacji włosów Dove podkreślają również nowe opakowania.

„Ulepszony skład kosmetyków, dwie przełomowe technologie, portfolio wzbogacone o nowe produkty oraz całkowicie nowe opakowania, to największa od lat zmiana w kategorii produktów do pielęgnacji włosów marki Dove. Wierzymy, że w ten sposób Dove utrwali swoją pozycję eksperta w pielęgnacji włosów zniszczonych.” – mówi Tomasz Tracz, przedstawiciel marki Dove.

Źródło artykułu:Informacja prasowa