Rihanna znowu pomaga. Tym razem rozda dziewczynkom... rowery
Rihanna podaruje rowery dziewczętom z Malawi, państwa we wschodniej Afryce, aby pomóc im zdobyć wykształcenie. Nietypowa akcja jest podyktowana problemami z dojazdem do szkół w tym rejonie świata. Dzięki rozdanym pojazdom, dzieci mają mieć ułatwiony dostęp do edukacji.
03.08.2017 | aktual.: 04.08.2017 10:01
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Jest to część nowego partnerstwa między fundacją Clara Lionel i chińską spółką rowerów Ofo. Kampania o nazwie "1 Km Action" będzie finansować stypendia, aby pomóc setkom dziewcząt uczęszczać do szkół średnich w Malawi.
Dziewczynki, którze zakwalifikują się do stypendium, otrzymają rowery, aby ułatwiły im one dotarcie do szkół. Według fundacji, w całym Malawi jest około 4,6 miliona uczniów, ale tylko 8 procent uczniów kończy szkołę średnią. Jednym z powodów jest słabe połączenie komunikacyjne.
"Bardzo się cieszę z nowej współpracy, ponieważ pomoże tak wielu młodym osobom na całym świecie otrzymywać wysokiej jakości wykształcenie" - powiedziała Rihanna w oświadczeniu.
Rihanna w swojej działalności koncentruje się na zapewnieniu dzieciom dostępu do edukacji w ponad 60 krajach słabo rozwiniętych krajów, dając pierwszeństwo dziewczętom. Na początku roku została nawet uhonorowana tytułem Harvard University's Humanitarian of the Year.
"Rihanna charytatywnie wsparła budowę centrum onkologii i medycyny nuklearnej, dzięki czemu szpital Królowej Elżbiety w Bridgetown na Barbadosie sprawniej diagnozuje i leczy raka piersi. Jest też autorką specjalnego programu stypendialnego w swojej fundacji Clara Lionel Foundation dla studentów z krajów karaibskich, którzy uczą się w Stanach Zjednoczonych. Wspiera też inicjatywy edukacyjne Global Partnership for Education i Global Citizen Project, wieloletnią kampanię, która zapewni dzieciom z ponad sześćdziesięciu rozwijających się krajów dostęp do wiedzy. Program szczególnie wspiera dziewczynki oraz tych, którzy nie mają dostępu do edukacji w ogóle" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu dyrektora Harvarda doktora S. Allen Countera.
Brawo Riri!