UrodaRolletic – mechaniczny przyjaciel w walce z cellulitem!

Rolletic – mechaniczny przyjaciel w walce z cellulitem!

Rolletic – mechaniczny przyjaciel w walce z cellulitem!
07.04.2008 16:25, aktualizacja: 07.04.2008 16:56

Rolletic to masaż mechaniczny wykonywany przez bęben pokryty rzędami wypustek, kręcący się ze stałą prędkością.Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, redukuje cellulit. Regularny masaż ma rzeźbić sylwetkę, redukować wałeczki tłuszczu, wzmacniać mięśnie.


Rolletic to masaż mechaniczny wykonywany przez bęben pokryty rzędami wypustek, kręcący się ze stałą prędkością. Uwalnia od napięcia mięśniowego. Poprawia krążenie krwi i limfy, nie tylko miejscowo, w tej okolicy ciała, które jest aktualnie masowana, ale w całym ciele. Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, redukuje cellulit. Regularny masaż ma rzeźbić sylwetkę, redukować wałeczki tłuszczu, wzmacniać mięśnie.

Masaż rolletic wykorzystuje akupresurę – jedną z technik chińskiej medycyny ludowej. Uciskając odpowiednie miejsca, działamy jednocześnie na związane z nimi organy wewnętrzne, dlatego też rolletic wpływa dobroczynnie na cały nasz organizm. Akupresura, znana na całym świecie alternatywna forma leczenia rozmaitych schorzeń, jest stosowana od tysięcy lat, co jest chyba najlepszym dowodem na jej skuteczność. Rolletic odwołuje się do tej starej sprawdzonej techniki, by odpowiadać jak najbardziej współczesnym potrzebom: miejscowo redukować ilość tkanki tłuszczowej i przyczyniać się do spadku wagi.

Jak to się robi?

Rolletic trwa godzinę, podczas której masujemy kolejno stopy (dokładnie podeszwy stóp), łydki, łydki i uda, wewnętrzną stronę ud, dolną część pośladków, zewnętrzną stronę ud, boki i plecy, górną część brzucha, przednią część ud, dolną część brzucha, pośladki, dłonie, przedramiona i ramiona – wszystko w odpowiednim czasie: od 2 do 4 minut. Podczas pierwszych kilku masażów najlepiej zastosować się do zaleceń dotyczących tego, co, jak długo i w jakiej kolejności masować. Później możemy skoncentrować się na tych partiach naszego ciała, na poprawie których najbardziej nam zależy. Jeśli uważamy, że nasz brzuch pozostawia najwięcej do życzenia, możemy masować go dłużej, kosztem innych części ciała. Uwaga – nie powinno się masować jednego miejsca dłużej niż 8 minut.

Wzmocnij działanie kosmetykami

Jeśli chcesz szybciej pozbyć się znienawidzonego cellulitu, możesz wspomóc kurację rolletic odpowiednimi kosmetykami antycellulitowymi. Możesz użyć do tego celu dostępnych na rynku kremów i balsamów antycellulitowych np. Lipocure firmy Vichy. Serum to wygładza skórkę pomarańczową prze 14-dniową kurację szokową, rozkurczając i wygładzając nierówności na skórze. Zawiera Mangan, który oddziaływuje na sieć włókien i zmiękcza je. W jego skład wchodzi również Adrenalyse, który stymuluje komórki, wspomaga usuwanie tłuszczu i wchłanianie zagłębień w skórze. Przyda się również peeling np. mikrodermbrazja Lipopeel fimy Vichy. Zawiera ona mikrokryształki glinu, będące 150 razy bardziej efektywne niż w tradycyjnych peelingach. Cząsteczki ścierające komórki naskórka, wygładzają skórkę pomarańczową i w połączeniu z masażem umożliwiają drenaż skóry. Ponieważ urządzenie stoi w miejscu, trzeba się nieźle nagimnastykować, by przybrać wszystkie zalecane przez twórców rolleticu pozycje. Ale dla chcącego nic trudnego. Bardzo
ważne jest, by podczas masowania konkretnej części ciała bęben obracał się w konkretnym kierunku, zgodnym z kierunkiem przepływu limfy.

Czy to nie boli?

Skutki pierwszego zabiegi mogą być odczuwalne dość boleśnie. Sam masaż na początku trochę łaskocze, później zaczynamy odczuwać kłucie, aż w końcu niewielki dokuczliwy ból. W wymasowanej partii ciała czujemy przyjemne ciepło – znak, że krew krąży intensywniej. Niestety, po kilku godzinach ciało zaczyna nas boleć. Ma się wrażenie, że nasz brzuch, pośladki, uda są poobijane, że na pewno jest na nich mnóstwo sińców. To mylne odczucie.
Po 2-3 zabiegach masaż już nie boli, i nie odczuwa się już jego przykrych następstw. Za to można zauważyć pierwsze znaki, że działa.

Rolletic a dieta

We wszystkich informacjach dotyczących rolleticu znajdziemy wzmiankę na temat diety. Jeśli chcemy szybko zaobserwować u siebie pożądane efekty, powinniśmy dodatkowo zmienić nasze menu. Czy to oznacza, że masaż sam w sobie nie działa? Zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Sam rolletic poprawia przepływ energii przez nasze ciało, dzięki czemu nasze organy wewnętrzne lepiej funkcjonują, co z kolei przyśpiesza przemiany metaboliczne. Z drugiej strony, opychając się ociekającymi tłuszczem lub nieprzyzwoicie słodkim jedzeniem, nie możemy oczekiwać cudów.

Panie, które stosując masaż rolletic nie zmieniły diety na niskokaloryczną, twierdzą, że co prawda nie zrzuciły dużej liczby kilogramów (mowa o 2-3kg), natomiast zauważyły, że celulit przestał być tak widoczny, jak kiedyś. Skóra stała się gładsza, grudki tłuszczu („kalafiorki”) zredukowane.

Stosując skomponowaną specjalnie na potrzeby rolleticu dietę można sporo schudnąć: nawet 5-7kg w miesiąc. Oczywiście należy regularnie uczęszczać na masaż i stosować się do zaleceń dietetyków. Trzeba co prawda wziąć poprawkę na to, że każdy ma inną przemianę materii, i nie zmieni tego żadna dieta, ani żadne ćwiczenia. Oznacza to tyle, że jedna osoba może schudnąć dużo w krótkim czasie, a druga trzy razy dłużej będzie zmagała się z taką samą nadwagą.

Rolletic a skutki uboczne odchudzania

Połączenie rolleticu z dietą jest o tyle korzystne, że w przypadku, gdy uda się nam schudnąć, nie będziemy miały problemu z obwisłą skórą. Masaż stymuluje mięśnie i wspomaga wstępowanie się skóry.

Przeciwwskazania

Miesiączka. Ciąża. Astma. Przeziębienie, infekcje, stan podgorączkowy. Nadciśnienie. Hemofilia. Zapalenie żył. Poważne choroby serca, nerek, wątroby. Niewydolność serca. Łamliwość kości. Zmiany nowotworowe. Niewskazane dla dzieci i osób upośledzonych fizycznie.

Zmiana nawyków

Jeśli naprawdę chcesz schudnąć, musisz przede wszystkim zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nie od dziś wiadomo, że nie istnieje coś takiego jak dieta cud. Jeśli więc nie stać Cię na zabieg odsysania tłuszczu w luksusowej klinice w Malibu, przygotuj się na ciężką pracę. Sam rolletic nie przyniesie spektakularnych rezultatów, ale na pewno może pomóc Ci zmobilizować się do tego, by zmienić swoje ciało. To dobry początek. Ciekawa metoda towarzysząca właściwej pracy nad sobą.

WIĘCEJ NA
CELLULIT STOP

Źródło artykułu:WP Kobieta