Trwa ładowanie...
d1c6fix

Romuald Lipko wspominany przez Matyldę Damięcką. "Ostatnie takie tango"

Śmierć Romualda Lipki wstrząsnęła polskim środowiskiem artystycznym. Wśród osób, które oddały hołd artyście, znalazła się Matylda Damięcka. Wystarczyła prosta grafika, by wzruszyć fanów muzyka i przypomnieć jego dokonania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matylda Damięcka upamiętniła Romualda Lipkę
Matylda Damięcka upamiętniła Romualda Lipkę (PAP/Instagram)
d1c6fix

Trzy słowa – "ostatnie takie tango" – poruszyły fanów Romualda Lipki i przypomniały jeden z największych hitów Budki Suflera. Tak Matylda Damięcka, rysowniczka i aktorka, upamiętniła współzałożyciela legendarnej grupy.

Matylda Damięcka oddała hołd Romualdowi Lipce

Matylda Damięcka regularnie zabiera głos w mediach społecznościowych i komentuje ważne wydarzenia – te w Polsce i na świecie. Żeby to robić, nie musi nic mówić – wystarczy jej twórczość artystyczna. Po śmierci Romualda Lipki na profilu Damięckiej na Instagramie pojawiła się kolejna grafika – kaseta z wyciągniętą taśmą układającą się w nazwisko zmarłego artysty i podpisem nawiązującym do hitu "Takie tango".

To właśnie ten utwór, do którego muzykę skomponował Lipko, został wybrany przez słuchaczy Programu Pierwszego Polskiego Radia jako największy przebój 25-lecia Wolnej Polski. Nic dziwnego, że odejście muzyka przez wielu uznawane jest za koniec pewnej epoki.

d1c6fix

Romuald Lipko nie żyje

"Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w, współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera" – czytamy na oficjalnym profilu zespołu Budka Suflera na Facebooku.

Muzyk odszedł w nocy z 6 na 7 lutego. W kwietniu skończyłby 70 lat. Od miesięcy walczył z nowotworem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Straciła dwa domy i oszczędności. Justyna zaczyna życie od zera w wieku 46 lat

d1c6fix

Podziel się opinią

Share

d1c6fix

d1c6fix