Trwa ładowanie...

Rosyjscy żołnierze zabili jego matkę. 9-letni chłopiec napisał do niej list łamiący serce

Wobec cierpienia ukraińskich dzieci doświadczonych przez wojnę nie da się przejść obojętnie. Wiele z nich zostaje sierotami. Matka tego 9-latka została zabita w Hostomelu przez rosyjskich wojskowych. Chłopiec w liście do niej napisał, że zrobi wszystko, by spotkać się z nią w niebie.

 9-letni chłopiec z Ukrainy napisał list do zmarłej mamy - zdjęcie ilustracyjne 9-letni chłopiec z Ukrainy napisał list do zmarłej mamy - zdjęcie ilustracyjne Źródło: East News, Twitter
d2sd2hd

Wojna bez wątpienia najbardziej dotyka niewinne dzieci, które nie są w stanie same się bronić. Tym bardziej, gdy nagle stracą rodziców w wyniku ataków na ludność cywilną. Teraz dogłębnie poruszające historie ukraińskich malców obiegają cały świat. Ostatnio do sieci trafiło zdjęcie 6-latka z Buczy, który przyniósł jedzenie na grób swojej matki. Takich dzieci, opłakujących rodziców, jest znacznie więcej. 

Jak dzieci cierpią na wojnie?

Historię innego chłopca przybliżyła opinii publicznej Łesia Wasylenko – deputowana Rady Najwyższej Ukrainy. Kobieta za swoim koncie na Twitterze codziennie donosi o tragicznych wydarzeniach ze swojej ojczyzny. Ostatnio postanowiła opisać historię 9-letniego chłopca, który utknął w samochodzie wcześniej ostrzelanym przez wojsko rosyjskie. Obok niego znajdowała się jego matka, która nie przeżyła ataku. Dramatyczna sytuacja miała miejsce w Hostomelu w obwodzie kijowskim. 

"Obiecuję być grzeczny, żebyśmy mogli spotkać się w niebie"

Łesia Wasylenko na swoim Twitterze postanowiła opublikować list 9-latka. Chłopiec w pięknych i wyciskających łzy słowach zwrócił się do swojej zmarłej matki. 

d2sd2hd

"Mamo, dziękuję ci za najlepsze dziewięć lat mojego życia! Bardzo dziękuję za moje dzieciństwo. Jesteś najlepszą mamą na świecie. Nigdy cię nie zapomnę! Życzę ci, żebyś poszła do raju. Obiecuję być grzeczny, żebyśmy mogli spotkać się w niebie. Całuję cię" – czytamy.  

Internautów niezwykle poruszyła ta historia. Pod postem deputowanej Ukrainy pojawiło się mnóstwo komentarzy osób z całego świata. "Poruszające i szokujące... Straszne jest to, przez co te niewinne dzieci muszą przechodzić, jak się poświęcać. Ta wojna odebrała im dzieciństwo. Gdzie jest sprawiedliwość?" – napisała użytkowniczka Twittera. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Dzieci z Ukrainy w polskich szkołach. Jak przygotował się MEiN?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2sd2hd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2sd2hd