"Rozbierają" młode kobiety jednym kliknięciem. "Przerażające"

Cyberbulling może dotknąć każdego - zdjęcie ilustracyjne
Cyberbulling może dotknąć każdego - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

28.09.2023 12:59, aktual.: 28.09.2023 15:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Możliwości AI (sztucznej inteligencji - przyp. red.) powoli zaczynają przerażać. W ostatnim czasie zrobiło się głośno o programach wykorzystujących potencjał AI do "rozbierania" postaci na zdjęciach. "To powinno być karalne" - przeczytamy pod jednym z postów na Facebooku.

Niedawno w mediach zrobiło się głośno o przypadku hiszpańskich nastolatek. Matki dwóch poszkodowanych opisały w mediach społecznościowych, jak ich córki były szantażowane nagimi zdjęciami. Fotografie dziewczynek zostały "rozebrane" przez AI. Nie jest to jednak odosobniony przypadek, o czym pisze na Facebooku Jakub Andrzejczak, profesor Wielkopolskiej Akademii Społeczno-Ekonomicznej.

Technologia idzie za daleko? Cyberbulling wchodzi właśnie na wyższy poziom

Jakub Andrzejczak wspomniał, że już miesiąc temu opisywał sytuację, w której nastolatkowie z pomocą sztucznej inteligencji szantażowali swoich rówieśników. Cyberbulling nie ma jednak końca i wciąż mówi się o kolejnych przypadkach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"W ostatnich dniach media społecznościowe, w szczególności TikToka zalewa fala reklam stron internetowych, na których można, jednym kliknięciem, dosłownie rozebrać dowolną osobę znajdująca się na zdjęciu" - przeczytamy na facebookowym profilu Jakub Andrzejczak - rodzicielstwo i dzieciństwo w świecie cyfrowym.

Wieści te są niezwykle niepokojące. Jak sam autor postu podkreśla, możliwości AI wkrótce staną się cyberbullingiem na poziomie master. Mężczyzna podkreśla, że konieczne jest nałożenie wywierania presji na przemysł cyfrowy, który w obecnym czasie "nie jawi się jako wspierający nas w wychowaniu dzieci, a rywalizujący z nami o ich uwagę.

"Sztuczna inteligencja jest fenomenalnym osiągnięciem naszej cywilizacji, ale nigdy nie powinna być powszechna w takim kształcie" - dodaje profesor.

Internauci zgadzają się z tymi słowami, pozostawiając pod wpisem komentarze.

"To powinno być karalne"; "To jest straszne"; "Przerażające" - przeczytamy na wspomnianym facebookowym koncie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (73)
Zobacz także