ModaRóżowe złoto - najlepsza biżuteria dla bladej cery

Różowe złoto - najlepsza biżuteria dla bladej cery

Różowe złoto - najlepsza biżuteria dla bladej cery
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock
02.11.2017 10:45, aktualizacja: 02.11.2017 14:42

Różowe złoto długo nie było doceniane, dopiero niedawno odkryliśmy je na nowo. Nie ma bardziej kobiecej biżuterii. Co ciekawe ten kolor złota jako jedyny pasuje bladym osobom. Jak je nosić?

Dlaczego złoto bywa różowe?

Kolor różowego złota wynika z komponentu miedzi. Choć miedziany kolor przypomina nam bardziej pomarańczowy czy wręcz brązowawy odcień, to w połączeniu z aluminium i żółtym złotem powstaje odcień różu. Dla miłośniczek efektownych naszyjników i dużych pierścionków taka ozdoba to gratka, ale i zwolennicy minimalistycznej biżuterii będą zadowoleni. Im większy dodatek miedzi w różowym złocie, tym różowy odcień jest intensywniejszy.

Biżuteria z różowego złota - dyskretny urok wystawności

Różowe złoto często postrzega się jako zbyt ozdobne lub nawet krzykliwe. Nie będzie tak w przypadku, kiedy zdecydujemy się na delikatne obrączki i akcenty. Jego kolor odróżnia się od skóry, ale równocześnie naturalnie do niej pasuje, w przeciwieństwie do złota żółtego.

Komu pasuje różowe złoto?

Ten kolor kruszcu doceniają kobiety, ale wyjątkowo urodziwie prezentują się w nim także dziewczęta i dziewczynki – stąd dla małej elegantki warto wybrać na przykład wisiorek z różowego złota. Co ciekawe – ten kolor złota bardzo korzystnie prezentuje się na bladej cerze. Klasyczne żółte złoto podkreśla delikatną, jasną cerę, a jeśli ta ma skłonność do przebarwień i zażółceń – żółte złoto wygląda wręcz brzydko, a białe blado i nieciekawie. Tu właśnie sprawdzają się eleganckie ozdoby z różowego złota.

Jaką biżuterię wybrać?

Jednym z wymarzonych zestawów jest zestaw charmsów i przywieszek. Romantyczne różowe złoto będzie pasować paniom ceniącym elegancką, subtelną modę i kwiatowe motywy. Wystawna ozdoba może zawierać charmsy z motywem roślinnym, świątecznym, rodzinnym, a nawet z Myszką Miki. Ten typ biżuterii to typowe kolekcje, które można sukcesywnie rozwijać. Jeśli ukochanej kobiecie kupiliśmy już wszystkie prezenty, jakie tylko przyszły nam do głowy – tu jest pomysł i to na wiele najbliższych okazji, bo pojawiają się kolejne kolekcje charmsów. Od klasycznych koralików modułowych, przez ozdobne zawieszki o rozmaitych kształtach, po litery, z których można ułożyć dowolny wyraz lub... inicjały zakochanych.

Z czym różowe złoto wygląda najlepiej?

Dodatki w tym uwielbianym przez kobiety kolorze dopełniają strój i dodają blasku. W wystawnej wersji różowe złoto łączy się na przykład z cyrkoniami lub kolorowymi emaliami do wyjściowej sukienki lub eleganckiej bluzki, najlepiej jako komplet biżuterii. Samo złoto to klasyczna ozdoba, która w połączeniu na przykład z gładkim kolorem emalii nabiera nieco bardziej codziennego charakteru. Tu pasują proste i klasyczne sukienki czy bluzki. Do pracy włożymy różowe złoto do koszuli w kwiaty i kolorowych modnych dodatków, a jako baza stroju posłuży nam uniwersalny i elegancki zestaw ze spodniami i bluzką. Łączenie tego koloru z innymi metalami to sztuka, ale i modny trend.