Blisko ludziRząd ma pomagać w poślubianiu drugiej żony

Rząd ma pomagać w poślubianiu drugiej żony

Rząd ma pomagać w poślubianiu drugiej żony
Źródło zdjęć: © iStockphoto

27.08.2010 08:41, aktual.: 27.08.2010 09:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kuwejcki deputowany zaproponował w środę, by rząd pomagał finansowo
mężczyznom, którzy chcą poślubić drugą żonę. Ma to zmniejszyć ilość niezamężnych kobiet w Kuwejcie.

Kuwejcki deputowany zaproponował, by rząd pomagał finansowo mężczyznom, którzy chcą poślubić drugą żonę. Ma to zmniejszyć ilość niezamężnych kobiet w Kuwejcie.
- Propozycja ta ma na celu rozwiązanie problemu kobiet niezamężnych, który jest problemem społeczeństwa i skłania wdowy oraz rozwiedzionych mężczyzn do tworzenia nowych rodzin" - powiedział Faisal al-Duwaisan, niezależny, deputowany szyicki.

Państwo kuwejckie już teraz udziela pomocy mężczyznom, którzy żenią się po raz pierwszy - jest to w połowie grant, a w połowie nieoprocentowana pożyczka wysokości 14 tys. dolarów. Duwaisan chce, by rząd pomógł również w ten sposób mężczyznom, którzy chcą wziąć sobie druga żonę, pod warunkiem, że spełnią oni pewne kryteria.

Mężczyzna musiałby zatem przedstawić pisemna zgodę na ślub od żon, które już posiada. Mógłby się ożenić z wdową, rozwódką lub kobietą, która ma co najmniej 40 lat i nie była zamężna.

Propozycja Duwaisan zostanie rozpatrzona przez komisje Zgromadzenia Narodowego. Jeśli ono ją zaaprobuje, stanie się prawem.

Kuwejt, który jest piątym największym producentem ropy wśród krajów zrzeszonych w OPEC roztacza nad swymi mieszkańcami bardzo szeroka opiekę socjalną; edukacja i opieka zdrowotna są bezpłatne, a większość usług w sektorze publicznym jest subsydiowana.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także