UrodaSamoopalacz - jak go dobrać i nakładać?

Samoopalacz - jak go dobrać i nakładać?

Samoopalacz to kosmetyk, który nie cieszy się najlepszą renomą. Plamy, zacieki, nienaturalny kolor - to słowa, które często padają na hasło “samoopalacz” Tymczasem warto wiedzieć, że preparaty samoopalające to jedyny zdrowy wybór dla naszej skóry. Jak dobrać idealny samoopalacz i jak go nakładać, by zapomnieć o wszystkich mitach z nim związanych?

Samoopalacz - jak go dobrać i nakładać?
Źródło zdjęć: © iStock.com | macniak

Jak wybrać idealny samoopalacz?

Wybór dobrego samoopalacza nie należy do najłatwiejszych decyzji. Półki w drogeriach uginają się pod różnymi rodzajami samoopalaczy i nie jest to tylko kwestia różnych marek. Klientki obecnie mają do wyboru samoopalacze w kremie, w sprayu, mleczku czy balsamie. Ich funkcja to nie tylko efekt letniej opalenizny, ale również ujędrnianie, nawilżanie czy wygładzanie skóry. Część z nich jest wodoodporna, są i drogie i tańsze, można zwariować! Dlatego zanim podejmiesz decyzję, najlepiej zastanów się, jakiego efektu oczekujesz?

  • Samoopalacz w kremie - ten kosmetyk pozwoli w bardzo szybkim tempie zmienić odcień swojej skóry. Posiadają gęstą konsystencję i już po kilku godzinach, skóra wygląda na opaloną. Są mało trwałe, ponieważ zmywają się po 2-3 kąpielach. Ponadto mają dość intensywny zapach, który trudno czymkolwiek zamaskować.
  • Mleczko samoopalające - ten preparat ma dodatkową zaletę, jaką jest nawilżenie skóry. To zdecydowanie lżejsza wersja kremu, która nie daje tak spektakularnego efektu jak samoopalacz w kremie. Polecany jest dla pań, które nie mają wprawy w nakładaniu samoopalacza. Lekka konsystencja praktycznie nie zostawia smug czy nieestetycznych plam.
  • Samoopalacz w sprayu - pomaga w bardzo szybki sposób zaaplikować substancję samoopalającą. Dodatkowo nie trzeba go rozsmarowywać, więc unika się niedomytych plam na dłoniach. Wadą tego preparatu jest to, że jest bardzo mało wydajny.
  • Chusteczka samoopalająca - służą przede wszystkim do opalania twarzy. Ich zaletą jest to, że sprawdzą się między innymi na wyjazdach
  • Samoopalacze ujędrniające ciało - jak sama nazwa wskazuje, to kosmetyk wielofunkcyjny. Poza opalenizną, panie mogą liczyć na ujędrnienie ciała. Taki zabieg 2 w 1 przyda się kobietom zabieganym, które nie mają czasu na intensywną i regularną pielęgnację ciała. Przy wyborze kosmetyku nie wolno zapomnieć o odcieniu samoopalacza! Posiadaczki jasnej karnacji nie powinny decydować się na zbyt ciemne pigmenty, bo opalenizna będzie wyglądała sztucznie i nienaturalnie.

Jak nakładać samoopalacz na skórę?

Skóra przed aplikacją samoopalacza powinna być równomiernie nawilżona. Suche miejsca szybciej wchłaniają pigment, stąd po nałożeniu samoopalacza na nogi pojawić się mogą dużo ciemniejsze kolana. Skóra musi być dokładnie oczyszczona z innych kosmetyków. Przy nakładaniu samoopalacza przydatne będą lateksowe rękawiczki, które zapobiegną nieestetycznym plamom na rękach. Jeśli nie posiadasz takich rękawiczek, pamiętaj o obfitym umyciu rąk po nałożeniu samoopalacza. Kosmetyk najlepiej zawsze wcześniej rozsmarować w dłoniach. Aplikację zaczynamy od stóp, kierując się ku górze. Przy nakładaniu samoopalacza na twarz warto pamiętać, by najpierw nałożyć niewielką warstwę na policzki, czoło, nos i brodę, a następnie delikatnie rozmasować po całej twarzy.

Jak równomiernie zmyć samoopalacz ze skóry?

Zmywanie samoopalacza najlepiej zacząć od domowego peelingu. Taki peeling można wykonać z 5 łyżek kawy i pielęgnacyjnej oliwki. Aby ujędrnić skórę do mikstury możesz dodać trochę cynamonu. Wetrzyj mieszankę w skórę, a następnie delikatnie spłukaj. Podczas kąpieli nałóż odżywczy balsam na gąbkę i staraj się delikatnie zetrzeć pozostałą warstwę samoopalacza. Nie rób tego zbyt agresywnie, samoopalacz zetrze się nawet przy delikatnym zmywaniu gąbką.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)