Moda"Savage Beauty" – londyńska wystawa poświęcona twórczości Alexandra McQueena

"Savage Beauty" – londyńska wystawa poświęcona twórczości Alexandra McQueena

"Savage Beauty" – londyńska wystawa poświęcona twórczości Alexandra McQueena
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy
Kamila Żyźniewska

13.03.2015 12:53, aktual.: 13.03.2015 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na ten moment czekało wielu entuzjastów twórczości jednego z największych wizjonerów współczesnej mody. Najobszerniejsza wystawa poświęcona sylwetce wybitnego brytyjskiego projektanta Alexandra McQueena wreszcie trafiła do Europy, a dokładnie do londyńskiego Victoria & Albert Museum.

Pierwsza odsłona retrospektywnej ekspozycji „Alexander McQueen: Savage Beauty” miała miejsce w 2011 roku w nowojorskim Metropolitan Museum of Art. Spotkała się ze świetnym odbiorem i tym samym znalazła się na liście dziesięciu najczęściej odwiedzanych wystaw w muzeum. Wszystko wskazuje na to, że londyńskie V&A również może liczyć na podobny sukces, ponieważ już w momencie ogłoszenia informacji o otwarciu „Savage Beauty” rozpętało się prawdziwe szaleństwo związane z zakupem biletów (ich pierwsza pula wyprzedała się błyskawicznie).

O tragicznie zmarłym projektancie od zawsze mówiono, że należy do najwybitniejszych twórców, jakich na świat wydała współczesna moda. Traktowano go jak geniusza, zachwycano się każdą jego kolekcją i wznoszono na piedestał najbardziej utalentowanych projektantów młodego pokolenia. Wielki wizjoner i kontrowersyjny prowokator był absolwentem prestiżowej szkoły Central Saint Martins. W ciągu swojej kariery aż czterokrotnie przyznano mu tytuł Najlepszego Projektanta Roku. Niestety, sukcesy zawodowe nie przełożyły się na jego powodzenie w życiu prywatnym. McQueen przez wiele lat walczył z depresją i uzależnieniem od narkotyków. Ostatecznie, tę walkę przegrał 11 lutego 2010 roku, popełniając samobójstwo w swoim londyńskim apartamencie.

Świat mody bez wątpienia stracił jednego z największych artystów. Wystawa „Alexander McQueen: Savage Beauty” stanowi przede wszystkim upamiętnienie twórczości brytyjskiego projektanta. Ekspozycja prezentuje jego wszystkie dokonania – od dyplomowej kolekcji z 1992 roku do nieukończonych pomysłów McQueena z jesienno-zimowego sezonu 2010.

Wystawa jest otwarta w londyńskim Victoria & Albert Museum od 14 marca do 2 sierpnia 2015 roku.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także