Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
perfumy

Siła zapachu. Jak składniki wpływają na nasze samopoczucie?

Działanie zapachu było wykorzystywane już w starożytności. Rzymianie, Hindusi, Chińczycy, Egipcjanie czy Grecy olejki aromatyczne stosowali jako dodatek zarówno do leków, jak i kosmetyków. Dziś my również korzystamy z dobroczynnych właściwości zapachów – codziennie – skrapiając nasze nadgarstki, kark czy szyję ulubionymi perfumami.
Share
Siła zapachu. Jak składniki wpływają na nasze samopoczucie?
Źródło: Materiały prasowe
d201uwj

Jeśli pragniesz zmieniać rzeczywistość, inspirować innych i poczuć siłę, której do tej pory ci brakowało dla ciebie stworzone są perfumy Maxima marki Avon. Znajdziesz w nich szlachetne nuty kwiatu Immortelle, czyli kwiatu nieśmiertelnika. Kwiat ten porasta korsykańskie łąki, jest żółty i niezwykle trwały, gdyż raz zerwany – nigdy nie więdnie. Ma lekko słodki, miodowy zapach. Jest mocny, oryginalny. Najczęściej przywołuje na myśl skojarzenia z latem, ciepłą łąką, ma delikatnie wyczuwalną korzenną nutę. To symbol wiecznej młodości.

Beautiful model walking in spring or summer lavender field in sunrise backlit. Boho style clothing and jewelry. 123RF
Beautiful model walking in spring or summer lavender field in sunrise backlit. Boho style clothing and jewelry.Źródło: 123RF

Doskonałe połączenie z kwiatem Immortelle stanowi soczysta nektarynka oraz jaśmin wielkolistny. Nektarynka to odmiana brzoskwini. Drzewka z tymi smacznymi owocami naturalnie możemy spotkać we Włoszech, Grecji, Francji, a także w krajach Afryki Południowej. Obok jej pięknych różowych kwiatów nie sposób przejść obojętnie. To owoc, bez którego nie wyobrażamy sobie lata. Kojarzy nam się ze słońcem, wakacjami, a nawet egzotycznymi podróżami. Nawet lekko wyczuwalna woń nektarynek potrafi wywołać na naszych twarzach ogromny uśmiech. To zapach, który pobudza umysł i ciało. Poprawia samopoczucie i pomaga odzyskać energię życiową. Ciepło, jakie daje zapach nektarynki, rozpala wewnętrzną moc i napędza do działania!

Z kolei jaśmin wielkolistny to kwiat bardzo chętnie wykorzystywany przy produkcji perfum. Nic dziwnego – kobiety pokochały ten zapach! Pomaga złagodzić ból, działa antydepresyjnie i odprężająco. W czasach starożytnych był wykorzystywany jako naturalny afrodyzjak. Jego ciepły i słodki zapach pomaga odnaleźć wewnętrzną równowagę. Jest intensywny i bardzo przyjemny dla zmysłów.

d201uwj

Kwiat Immortelle, nektarynka, jaśmin - z pozoru tak bardzo różne zapachy, ale ich połączenie, zamknięte w eleganckiej buteleczce perfum stanowi niezwykłą harmonię, którą warto wykorzystać na co dzień.

Beautiful young woman is wearing pink dress sitting in a blooming rose garden, summer time iStock.com
Beautiful young woman is wearing pink dress sitting in a blooming rose garden, summer timeŹródło: iStock.com

Niesamowite zdolności zapachów do oddziaływania na nasz stan fizyczny i psychiczny od wieków wykorzystują producenci perfum, którzy każdego dnia tworzą buteleczki pełne unikalnych kompozycji zapachowych. Do ich wyprodukowania wykorzystuje się ok. 50 składników, ale niektóre z nich mają ich podobno nawet 100! Nic dziwnego, że perfumy uważa się za cenny element nowoczesnej aromaterapii. Wybór odpowiedniego zapachu może wpłynąć na naszą pewność siebie. Potrafi być brakującym elementem, który uzupełnia nasza osobowość. Sprawia, że stajemy się bardziej otwarci, przebojowi i zapamiętywalni, bo zapach, który wybierzemy może być naszą wizytówką.

d201uwj

Podziel się opinią

Share
d201uwj
d201uwj