Smartwatch w dobrej cenie. Doskonały prezent dla każdego

Smartwatch w dobrej cenie. Doskonały prezent dla każdego

Smartwatch w dobrej cenie. Doskonały prezent dla każdego
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
10.12.2019 13:42, aktualizacja: 10.12.2019 14:28

Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły zegarek, jednak kryje w sobie o wiele więcej funkcji. W stanie spoczynku pokazuje aktualną godzinę w formacie tradycyjnym lub cyfrowym, jednak cała "magia" zaczyna się, gdy dotkniesz obudowy.

Smartwatch to interesująca gratka dla fanów technologii, ale również modny dodatek do stroju. Pełnia możliwości dostępna jest dopiero wtedy, gdy sparujesz urządzenie ze smartfonem za pośrednictwem sieci Bluetooth.

Telefon na nadgarstku

Z pomocą urządzenia możesz posługiwać się smartfonem bez wyciągania go z kieszeni. Niezależnie od tego, czy jedziesz do pracy komunikacją miejską i nie masz możliwości wyciągnięcia komórki, czy jesteś na spotkaniu i musisz dyskretnie odczytać pocztę, smartwatch sprawdzi się w tym doskonale.

Na urządzeniach tego typu możesz swobodnie przeglądać sieć, sprawdzać maile i połączenia przychodzące, a także odbierać wiadomości. Dodatkowo dzięki smartwatchowi możesz ręcznie sterować muzyką puszczaną z telefonu. Urządzenie będzie również w stanie zadbać o twoje zdrowie.

Obraz
© Pixabay.com

Coś dla entuzjastów zdrowego trybu życia

Elektroniczny zegarek z funkcją monitorowania snu może śledzić twoją aktywność ruchową w fazie spoczynku. W ten sposób sprawdzisz, jak długo trwa twój sen, jak często powtarzają się jego fazy, a także kiedy najlepiej będzie się obudzić. Dzięki temu poranne wstawanie nie będzie już taką udręką.

Smartwatche i opaski sportowe to sprzęt stworzony dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie. Liczne funkcje treningowe pozwolą monitorować aktywność ruchową i dopasować spalanie kalorii nie tylko do twojej prędkości, ale również rodzaju aktywności, którą właśnie wykonujesz. Dzięki pulsometrowi sprawdzisz, czy wysiłek nie jest zbyt forsowny.

W dodatku niektóre urządzenia mają wbudowany system, który sygnalizuje zerwane połączenie ze smartfonem. Jeśli więc przypadkiem telefon wypadnie ci z kieszeni podczas uprawiania sportu, zorientujesz się odpowiednio wcześnie. System działa również w drugą stronę – mając w ręku smartfona, możesz włączyć sygnał dźwiękowy, który pozwoli zlokalizować zegarek.

Jednocześnie nie musisz się martwić, że sprzęt szybko się rozładuje. Ze względu na niewielki ekran smartwatche są w stanie wytrzymać w trybie czuwania nawet do 130 godzin.

Nie uwierzysz, że to smartwatch

Pamiętaj, że elektroniczne zegarki to nie tylko modele z dużym, kwadratowym wyświetlaczem czy typowo sportowe wersje. W sklepach znajdziesz również sprzęt, który zachwyca nie tylko mnogością funkcji, ale również starannym wykonaniem i wyglądem, który przypomina klasyczne zegarki biznesowe lub modele, które z powodzeniem założysz na spotkanie wieczorowe.

Okrągła koperta, bransoleta wykonana ze stali szlachetnej i przede wszystkim ozdobny wyświetlacz przypominający klasyczne tarcze – tak mogą prezentować się smartwatche, które są odpowiednie, by założyć je na oficjalne spotkania. Przy wyborze możesz postawić przede wszystkim na oryginalny design. Mogłoby się wydawać, że okrągła koperta będzie trudniejsza w obsłudze, jednak wszystkie aplikacje działają bez zarzutu. Możesz jednocześnie cieszyć się wiecznym kalendarzem, odczytywać powiadomienia z telefonu czy śledzić połączenia przychodzące.

Obraz
© iStock.com

Coś dla najmłodszych

Smartwatch to również doskonały materiał na prezent dla dziecka. Z jednej strony możesz za niewielkie pieniądze sprawić dziecku interesujący gadżet, z drugiej dostępne aplikacje mogą przydać się rodzicom. Wbudowany moduł GPS sprawdzi za ciebie, gdzie znajduje się pociecha. Wystarczy sparować urządzenie ze swoim smartfonem.

Niektóre modele umożliwiają również stworzenie tak zwanej wirtualnej piaskownicy, w obrębie której może przebywać dziecko. Jeśli opuści wyznaczony teren, dostaniesz informację na swój smartfon. Taka opcja przyda się szczególnie wtedy, gdy dziecko zostanie dłużej u kolegi, a ty chcesz wiedzieć, kiedy możesz się go spodziewać.

Źródło artykułu:WP Kobieta