Suknia ślubna a typ figury
Każda panna młoda jest najpiękniejsza. A przynajmniej tak powinna wyglądać i tak się czuć! Nie zawsze jednak natura idzie w parze z naszymi oczekiwaniami. Jak dobrać suknię ślubną, aby zatuszowała mankamenty, a podkreśliła to, co najpiękniejsze?
Każda panna młoda jest najpiękniejsza. A przynajmniej tak powinna wyglądać i tak się czuć! Nie zawsze jednak natura idzie w parze z naszymi oczekiwaniami. Jak dobrać suknię ślubną, aby zatuszowała mankamenty, a podkreśliła to, co najpiękniejsze?
Drobna sylwetka? Jeśli jesteś niskiego wzrostu, unikaj kreacji rozbudowanych, z dużą ilością falban i bufiastymi rękawami, które sprawią, że twoja postać zniknie w nadmiarze materiału. Zrezygnuj też z koronek i dużych wzorów. Niezbyt korzystnie będziesz też wyglądać w prostej sukience, która nie uwydatnia wcięcia w pasie.
Wdzięk i piękno sylwetki filigranowej najlepiej uwydatni sukienka z dopasowaną górą i rozkloszowana bądź zmarszczoną spódnicą. Aby dodać wzrostu jej przód może być nieco podniesiony, a tył wydłużony. Optycznie wydłuża sylwetkę odkrycie dekoltu i ramion, a także podwyższona talia.
Za wysoka
Jeśli chcesz sprawiać wrażenie niższej możesz pozwolić sobie na suknię z bufiastymi rękawami, drapowaniami czy fałdami. Optycznie zmniejsza sylwetkę opuszczona talia, a także suknia złożona z dwóch części, w której dół uszyty jest z materiału w duże, poprzeczne wzory.
Wydatne biodra
Jeśli masz szerokie biodra, zrezygnuj z marszczeń i ozdób, które dodatkowo je uwydatnią. Niewskazane są też sukienki wąskie i dopasowane do figury. Suknia powinna opadać miękko i rozszerzać się ku dołowi. Warto przy tym wyeksponować ramiona i dekolt, dzięki czemu skupisz uwagę na górnej części ciała, o odwrócisz od tej, z której nie jesteś zbyt dumna. Dobrze prezentują się też sukienki dwuczęściowe, odcinane w talii, co pomaga zamaskować szerokie biodra.
Brak wcięcia w talii
Taka figura nie wygląda dobrze w sukniach uszytych z materiałów bogato zdobionych i haftowanych. Zdobienia i hafty sprawiają, że sylwetka wygląda na jeszcze bardziej masywną niż jest w rzeczywistości. Podobny skutek przynoszą marszczenia, drapowania i falbany. Nie sprawdzą się też fasony mocno opinające ciało. Aby zarysować talię wybierz prosty model z pionowymi cięciami. Brak wcięcia w talii zatuszuje fason w kształcie litery „A”.
Duży biust
Zrezygnuj z sukni, w której górę wykonano z połyskujących materiałów, a także z marszczonych i drapowanych gorsetów, ponieważ powiększają optycznie biust. Niedobrze będzie też wyglądać gorset wykończony prostą linią. Przy dużym biuście najlepiej sprawdzają się suknie z miseczkami w kształcie serca, a także dekolty głębokie bądź w kształcie litery „V”. Dobrze, aby miały lekko opuszczony stan i nie podkreślały zbyt mocno talii. Niekorzystnie możesz wyglądać w sukni z szerokimi ramiączkami. Dobrym rozwiązaniem będą natomiast sukienki z odkrytymi ramionami.
Mały biust
Unikaj głębokich dekoltów i w kształcie litery V. Przy niewielkim biuście najlepiej sprawdzają się suknie z okrągłym dekoltem blisko szyi czy w łódkę. Możesz też odwrócić uwagę od przodu eksponując plecy albo podkreślając talię.
Szerokie ramiona
Sylwetka z ramionami zbyt szerokimi w stosunku do reszty ciała przypomina odwrócony trójkąt. Powinnaś zrezygnować z sukienek z rozbudowaną górą, a także z odkrytymi ramionami lub ramiączkami wiązanym na szyi, bo będziesz wyglądać jak atleta.
Puszysta sylwetka
Unikaj materiałów błyszczących i w duże wzory, ponieważ optycznie powiększają sylwetkę. Zrezygnuj z obcisłych gorsetów i wbijających się w ciało ramiączek, a także marszczonych koronek i bufiastych rękawów.
(mpi/bb), kobieta.wp.pl