Trwa ładowanie...
d1otwks

Suszarka i lokówka w jednym. Nowa fryzura w mgnieniu oka

Suszarko-lokówki to funkcjonalne sprzęty dla każdej kobiety, która na co dzień modeluje włosy, ale chce robić to w wygodny, szybki sposób. Jakie suszarko-lokówki warto kupić? Na jakie parametry warto zwracać uwagę?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Suszarko-lokówka suszy włosy i jednocześnie je podkręca
Suszarko-lokówka suszy włosy i jednocześnie je podkręca (iStock.com, Fot: Borisenkov Andrei)
d1otwks

Suszarko-lokówka – działanie i zalety

Suszarko-lokówka łączy w sobie funkcjonalność trzech akcesoriów do stylizacji włosów: suszarki, szczotki oraz lokówki. Wyposażona jest w okrągłą głowicę z ząbkami do czesania oraz otworami, przez które przepływa powietrze. Dzięki temu możemy jednocześnie suszyć i modelować włosy o różnej długości. Suszarko-lokówka skraca czas przygotowywania fryzury, więc będzie dobrym wyborem dla każdej kobiety, która chce mieć więcej chwil na zrobienie innych rzeczy przed wyjściem do pracy.

Suszarko-lokówka daje nieco inne efekty niż standardowa lokówka. Przede wszystkim podnosi włosy u nasady i dodaje im optycznie objętości, tworzy także dość naturalne fale oraz loki, powstające dzięki nawiewowi ciepłego powietrza. Suszarko-lokówka jest delikatniejsza dla włosów ze względu na to, że nie ma bezpośredniego kontaktu z nagrzaną do wysokiej temperatury powłoką, tak jak to jest w przypadku tradycyjnych lokówek. Będzie więc dobrym rozwiązaniem dla pań z podatnymi na zniszczenia kosmykami.

d1otwks

Suszarko-lokówka – głowice

Dużą zaletą tego typu urządzeń jest możliwość wymiany końcówek, które można dostosować do długości włosów i efektu, jaki chcemy uzyskać. Grube szczotki z długimi ząbkami przydają się głównie do podnoszenia włosów i wywijania ich przy końcówkach. Szczotki o mniejszej średnicy nadają się zaś do modelowania krótszych włosów i do wykonywania loków o mniejszej objętości. Niektóre głowice mają chowane ząbki, co przydaje się wtedy, kiedy włosy się łatwo plączą i trudno jest je wyciągnąć. Producenci często dorzucają również dyfuzory, które służą jedynie do suszenia włosów i podnoszenia ich u nasady.

Głowice suszarko-lokówek pokrywane są powłoką ceramiczną, która chroni włosy przed wysoką temperaturą i jednocześnie je jonizuje. Jonizacja bardzo pozytywnie działa na kosmyki, ponieważ zapobiega ich elektryzowaniu i sprawia, że stają się gładkie oraz podatne na stylizację.

Suszarko-lokówka – moc i temperatura nawiewu

Suszarko-lokówki dysponują zwykle mocą od 200 W do 1200 W, a im większa jest ta wartość, tym nawiew jest mocniejszy. Liczy się także temperatura wydmuchiwanego powietrza, którą można regulować najczęściej w dwóch albo trzech stopniach, podobnie jak w zwykłych suszarkach do włosów. Istotny jest też przycisk zimnego powietrza, który schładza wymodelowane włosy i zamyka ich łuski, co zapobiega szybkiemu przetłuszczaniu.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1otwks

Podziel się opinią

Share
d1otwks
d1otwks