Świąteczne pierniczki – najfajniejsza inspiracja dla rodziny na święta

Świąteczne pierniczki – najfajniejsza inspiracja dla rodziny na święta

Świąteczne pierniczki – najfajniejsza inspiracja dla rodziny na święta
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
29.11.2017 11:51

Pierniki to ciastka, które ze względu na korzenny aromat i wyjątkowy smak kojarzą nam się najczęściej z dzieciństwem. U jednych królowało całe ciasto, inni z kolei mogli mieć okazję do rodzinnego dekorowania tych uroczych ciastek. Z gotowego ciasta na pierniki można łatwo wycinać kształty gwiazdek, choinek, reniferów i wielu innych kojarzących się ze świętami kształtów. Mamy kilka pierniczkowych inspiracji.

Bajeczne kształty świątecznych pierników

Obowiązkowym, świątecznym gadżetem są fantazyjne foremki do pierników. Te tradycyjne, metalowe nieco trudniej utrzymać w czystości i często korzysta się teraz z nowoczesnych, z tworzywa, mają jednak swój urok i... korzystną cenę. Rodzinne pieczenie pierników i ich kreatywne ozdabianie to doskonała zabawa i czas spędzony w wartościowy sposób. Do tego taką dekorację można po prostu zjeść.

Świąteczne pierniczki – nie tylko ciastka

Świąteczne wypieki to doskonały klimat i czarujące wspomnienia. Jeśli wypieki to nie nasza mocna strona lub nie starczy nam na nie czasu – teraz jest dobry moment, aby złożyć zamówienie na takie cudeńka. Choć pieczenie pierniczków do trudnych nie należy, a liczne akcesoria nam w tym pomogą, jest też możliwość ich zamówienia. Na szczęście są osoby, które śmiało można nazwać specjalistami w dziedzinie tworzenia świątecznego nastroju.

Efektowna dekoracja z piernika

Dla entuzjastów nietypowych rozwiązań w dziedzinie dekoracji świątecznych, mamy lepszą propozycję od zwykłych bombek, lampek i stroików. Szopka świąteczna z piernika to oryginalny pomysł na smakołyk, który przyozdobi dom. W zestawach znajduje się kompletny zestaw takich wykrawaczy ze wszystkimi postaciami, zwierzakami i budynkiem.

Świąteczne pierniczki jako ozdoby na choinkę

Zamiast patery lub talerza ze świątecznymi ciastkami, można wykonać z piernika ozdoby na choinkę. Same w sobie gwiazdki piernikowe zdobione kolorowym lukrem są przepiękne. Najbardziej wpadają w oko motywy klasyczne jak gwiazdy, ludziki, aniołki i choinki. Te znajdziemy w różnych kształtach i rozmiarach. Jest też wiele podpowiedzi motywów dekoracyjnych, więc nie ma problemu ze żmudnym wymyślaniem nowych wzorów. Idealne dekoracje ze świątecznymi pierniczkami tworzą niepowtarzalny klimat i pozostawiają wspomnienia na długo.

Świąteczne pierniczki to nie tylko foremki – liczy się lukier!

Lukier, który tworzy na pierniczkach bajeczne wzorki, przypominające płatki śniegu, najłatwiej obecnie nakładać za pomocą gotowych pisaków. Te precyzyjne tubki lukrów w różnych kolorach są jednak jednorazowe, a jeśli mamy do dekoracji kilkadziesiąt pierniczków – zbankrutujemy, decydując się na tę opcję. Mała tubka gotowego lukru do dekoracji to wydatek rzędu kilku złotych, który wystarczy na dekorację kilku sztuk. Jeśli marzą nam się święta z rozmachem – wybierzmy rozwiązanie wielokrotnego użytku do dekoracji pierniczków świątecznych i nie tylko. Na pewno przyda się profesjonalne podłoże do studzenia i dekorowania ciastek - jeśli lukier spłynie z ciastka, nie stworzy zacieku, tylko skapnie pod kratkę.