Trwa ładowanie...
de71lj3

Szablony na paznokcie – wzory

Pośpiech, brak zdolności, manualnych czy deficyt wolnego czasu mogą sprawić, że zrobienie ładnego manicure'u stanie się wręcz nieosiągalne. Na szczęście są szablony na paznokcie – wzory gotowe do przeniesienia bezpośrednio na warstwę lakieru. To dzięki nim szybko i bez trudu da się uzyskać małe dzieła sztuki – idealnie dopasowane do okazji i stylizacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szablony na paznokcie to najprostszy sposób na uzyskanie ciekawych wzorów
Szablony na paznokcie to najprostszy sposób na uzyskanie ciekawych wzorów (iStock.com)
de71lj3

Szablony do paznokci – jak używać?

Szablony na paznokcie są bardzo łatwe w użyciu. Można je wykorzystać do wykonania wymyślnych wzorów na tipsach żelowych, a także pazurkach hybrydowych i naturalnych. Wystarczy oderwać naklejkę od folii, przykleić do pomalowanej wcześniej płytki paznokciowej, a potem nałożyć warstwę gęstego lakieru, najlepiej przeznaczonego do robienia stempli.

Można też wypełnić szablon za pomocą nasączonej emalią gąbki. Następnie trzeba odczekać, aż lakier przeschnie. Kiedy wzór się utrwali, można zacząć delikatnie odklejać szablon od góry paznokcia. Aby złagodzić nierówności krawędzi i zabezpieczyć gotowy ozdobnik przed zniszczeniem, warto na koniec przeciągnąć po paznokciach lakierem bezbarwnym albo topem do utwardzania w lampie UV.

de71lj3

Najlepsze lakiery do paznokci dostępne są na WP radarOkazji.

Szablony do paznokci – jak zrobić samodzielnie?

Oryginalne szablony na paznokcie łatwo jest też wykonać domowym sposobem, posługując się kawałkiem sztywnego papieru i taśmą dwustronną. Darmowe wzory da się pobrać z internetu, wydrukować i powycinać jak witraże. Aby uzyskać idealnie proste krawędzie, można posłużyć się dziurkaczem ozdobnym, który szybko stworzy rozmaite kształty do odbicia na paznokciach, np. serca, kwiaty, koniczyny, śnieżynki, gwiazdy, motyle, a nawet dekoracyjne ornamenty.

Do najpopularniejszych szablonów na paznokcie należą wzory geometryczne i mandale Pixabay.com
Podziel się
de71lj3

Szablony na paznokcie – jakie wzory są najmodniejsze?

Wśród szablonów na paznokcie królują geometryczne wzory: kółka, kratki, kompozycje z wielokątow i przecinające się pod różnymi kątami linie. Pozwalają one na szybkie wykonanie minimalistycznego manicure'u, który nadaje się zarówno do pracy, jak i na imprezę.

Modne szablony na paznokcie pozwalają odwzorować kompozycje geometryczne Instagram.com
Podziel się

Dalej w modzie są również kwiaty i inne motywy florystyczne (liście, bluszcze, gałązki). Często na paznokciach lądują cętki i paski (takie jak u zebry i tygrysa) oraz kształty zwierząt (psów, kotów, pająków, nietoperzy, koników morskich, delfinów, ważek, motyli). Inne popularne wzorki na pazurki to uniwersalne symbole: klucze wiolinowe, wąsy, odwrócone ósemki, podkowy, kotwice, korony.

de71lj3
Na każdym paznokciu można użyć takiego samego szablonu lub każdy ozdobić innym wzorem Instagram.com
Podziel się

Szablony na paznokcie – świąteczne i okazjonalne

Szablony na paznokcie największym wzięciem cieszą się w okresie przedświątecznym. Nic dziwnego – w końcu wykonanie okazjonalnego manicure'u to idealny sposób na wprowadzenie się w gwiazdkowy, wielkanocny, walentynkowy czy halloweenowy klimat. Do robienia wzorów na paznokciach najlepiej wykorzystać czarny lub biały lakier – w zależności od tego, jakie zabarwienie ma warstwa bazowa.

Szablony na paznokcie umożliwiają łatwe dopasowanie manicure'u do okazji Instagram.com
Podziel się
de71lj3

Boże Narodzenie kojarzy się głównie z czerwienią i ciemną zielenią, ale można też sięgnąć po odcienie niebieskiego. Na ciemnogranatowym tle wspaniale wyglądają śnieżynki. Pomarańcz to kolor nieodłącznie związany z październikowym świętem, na które można zrobić manicure z wykorzystaniem szablonów zawierających kontury trupich czaszek, nietoperzy, duchów oraz pajęczyn. Warto wówczas poeksperymentować z świecącym w ciemności lakierem fluoresencyjnym. Gotowe wzory na paznokcie mogą mienić się dzięki cekinom, pyłkom i brokatom. Manicure w wariancie glamour to absolutny must have na sylwestra.

Podziel się opinią

Share

de71lj3

de71lj3
de71lj3