Szafka łazienkowa pod umywalkę – jak wybrać najlepszą?

Szafka łazienkowa pod umywalkę – jak wybrać najlepszą?

Minimalistyczne szafki pod umywalkę do hit sezonu
Minimalistyczne szafki pod umywalkę do hit sezonu
Źródło zdjęć: © Getty Images | sammyvision
14.10.2021 11:35, aktualizacja: 17.12.2022 16:39

Urządzając swoje mieszkanie, na pewno zadawałaś sobie pytanie, jakie meble wybrać do łazienki, aby były funkcjonalne i eleganckie. Pamiętaj przede wszystkim o tym, aby Twoja szafka łazienkowa była dopasowana do pozostałych elementów aranżacji pomieszczenia oraz umożliwiała bezpieczne zamontowanie umywalki na powierzchni blatu lub pod nim. O czym pamiętać przy jej wyborze?

Szafka łazienkowa – jak dopasować ją do wystroju wnętrza?

Szafka łazienkowa, którą kupujesz do Twojej łazienki, musi być przede wszystkim dopasowana do wystroju wnętrza pomieszczenia. Co jednak jest najważniejsze podczas zakupu? Zwracaj uwagę na elementy montażowe, rozmiar mebli oraz udogodnienia, jakie oferują.

Cenisz sobie nowoczesny styl połączony z funkcjonalnością? Szafki pod umywalkę z możliwością montażu zlewu pod blatem sprawdzą się doskonale jako elegancki element wyposażenia Twojej łazienki. Pamiętaj, że szafki łazienkowe występują najczęściej w stylu skandynawskim, minimalistycznym i industrialnym, który pasuje praktycznie do każdego sposobu aranżacji łazienki. Zawsze jednak zwracaj uwagę na kolorystykę szafek, ścian i podłóg, by całość połączona ze sobą tworzyła jedną, spójną kompozycję.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szafkę łazienkową?

Ze względu na rodzaje możesz wybierać szafki łazienkowe, które umożliwiają zamontowanie umywalki nablatowej lub takiej wpuszczanej w jej środek. Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, powinnaś wiedzieć, że jest to najważniejsze kryterium, jakim możesz się kierować podczas zakupu. Umywalka wpuszczana w blat szafki w łazience wymaga precyzyjnego wycięcia otworów montażowych, jednak po jej instalacji całość spełni Twoje oczekiwania stylistyczne.

Co jest jednak najważniejsze podczas wyboru dobrej szafki łazienkowej? Kolejnym kryterium, na które musisz zwracać uwagę, to sposób montażu samej szafki. Może ona występować w wersji wiszącej oraz stojącej. Zależnie od powierzchni użytkowej Twojej łazienki powinnaś dopasować taką szafkę nie tylko do swoich upodobań, ale i możliwości aranżacyjnych pomieszczenia. Wszystkie meble, a szczególnie szafka łazienkowa, są narażone na oddziaływanie wody i wilgoci, dlatego ważne jest, by Twój wybór padł na wysokiej klasy tworzywo odporne na tego typu szkodliwe czynniki.

Szafka łazienkowa pod umywalkę – w jakich stylach występuje?

Niezależnie od tego, w jaki sposób zaaranżowałaś swoją łazienkę, szafka pod umywalkę powinna być stylistycznie dopasowana do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Na rynku dostępne są szafki łazienkowe skandynawskie, retro, vintage, klasyczne i nie tylko.

Ciekawą opcją są modele wykonane z profili stalowych, które stanowią element konstrukcyjny dla całego mebla, natomiast pozostałe elementy wykonane są z odpornego na wilgoć drewna sosnowego lub dębowego. Kiedy przyjrzysz się stylistyce mebli łazienkowych, na pewno zauważysz, że wszystkie z nich dopasowywane są wyglądem do koloru popularnych umywalek oraz ścian.

Prawidłowo dobrana szafka łazienkowa najlepiej sprawdzi się w zestawie z czarną, białą lub ozdobną umywalką. Zarówno styl, rozmiar, jak i materiał wykonania jest ważny, dlatego decydując się na kupno mebli do łazienki tego typu, kieruj się przede wszystkim tymi trzema aspektami. Upewnij się też, że wnęka w ścianie pozwoli na montaż konkretnego modelu szafki łazienkowej bez ryzyka wystąpienia jakichkolwiek komplikacji. Pamiętaj, że dbałość o najmniejsze szczegóły podczas aranżacji i wyboru szafki pod umywalkę zapewni Ci najwyższy komfort użytkowania mebli.

Autorka: Emilia Kwiatek

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:homebook.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także