UrodaSześć błędów popełnianych przy prostowaniu kręconych włosów

Sześć błędów popełnianych przy prostowaniu kręconych włosów

Sześć błędów popełnianych przy prostowaniu kręconych włosów

Kobiety z prostymi włosami nierzadko marzą o lokach, a te z kręconymi - wręcz przeciwnie - o prostych. Choć urządzenia do stylizacji częściowo rozwiązują problem, prostowanie loków stanowi niemałe wyzwanie. Grube, kręcone włosy wymagają czegoś więcej niż okrągłej szczotki i suszarki. Na co uważać, by prostując włosy, nie uszkodzić przy tym swoich naturalnych loków?

Kobiety z prostymi włosami nierzadko marzą o lokach, a te z kręconymi - wręcz przeciwnie - o prostych. Choć urządzenia do stylizacji częściowo rozwiązują problem, prostowanie loków stanowi niemałe wyzwanie. Grube, kręcone włosy wymagają czegoś więcej niż okrągłej szczotki i suszarki. Na co uważać, by prostując włosy, nie uszkodzić trwale ich struktury?

Niespłukana odżywka

Jeśli przy prostowaniu włosów pojawia się dym, niewykluczone, że podczas mycia niedokładnie spłukała się odżywka. Drugą możliwością jest nadmiar produktów nałożonych na włosy tuż przed ich suszeniem. Przy prostowaniu loków lepiej ograniczyć stosowanie kosmetyków do stylizacji do minimum.

MM/(mtr), WP Kobieta

1 / 5

Szczotka ze sztywnymi ząbkami

Obraz
© 123RF

Przy suszeniu włosów niewskazane jest używanie szczotki ze sztywnymi ząbkami. Mogą one bowiem powodować łamanie się włosów. Znacznie korzystniejsza jest szczotka z elastycznymi ząbkami, która w połączeniu z dyfuzorem zapewnia bardziej efektywne prostowanie i wygładzenie włosów.

2 / 5

Prostowanie zbyt dużych sekcji

Obraz
© 123RF

Kluczem do udanego suszenia i prostowania kręconych włosów jest dzielenie ich na mniejsze sekcje. Większe sekcje to oszczędność czasu, ale niestety nie gwarantują udanej stylizacji. Tę poradę warto sobie wziąć do serca zwłaszcza przy układaniu włosów z tyłu głowy, które wydają się grubsze i trudniejsze do okiełznania.

3 / 5

Pomijanie grzebienia

Obraz
© 123RF

Podczas prostowania warto używać małego grzebienia. Rozczesując nim włosy tuż pod prostownicą, w trakcie stylizacji włosów, zapobiegamy plątaniu się kosmyków, jednocześnie dodając fryzurze objętości.

4 / 5

Prostownica bez regulacji temperatury

Obraz
© 123RF

Jeżeli prostownica daje się tylko włączyć i wyłączyć, to pora ją wymienić. Prostowanie włosów w zbyt wysokiej temperaturze bardzo je niszczy. Warto pamiętać o tym, że struktura włosów u każdego jest inna i zazwyczaj do ich wyprostowania wcale nie trzeba ustawiać maksymalnej temperatury.

5 / 5

Rezygnacja z suchego szamponu

Obraz
© 123RF

Wiele posiadaczek kręconych włosów popełnia błąd, odstawiając suchy szampon. Ten niepozorny kosmetyk jest kluczowy w utrzymaniu świeżej fryzury, ponieważ absorbuje wytwarzany przez skórę głowy tłuszcz. Kiedy z niego rezygnujemy, efekty czasochłonnej stylizacji utrzymują się nie dłużej niż dzień do dwóch.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)