Trwa ładowanie...

Tajemnicza żona Mateusza Morawieckiego. Czy wreszcie wyjdzie z cienia?

Trudno o ich wspólne zdjęcie, jeszcze trudniej o jakiekolwiek informacje na temat żony Mateusza Morawieckiego. Ich życie prywatne owiane jest tajemnicą, której bacznie strzegą. Nam udało się poznać nieco bliżej sylwetkę nowej pani premierowej.

Tajemnicza żona Mateusza Morawieckiego. Czy wreszcie wyjdzie z cienia?Źródło: East News
d3krefl
d3krefl

To już pewne. Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło, a co za tym idzie jego żona będzie musiała w końcu pojawić się publicznie, żeby wesprzeć mężą w nowej roli. Do tej pory skutecznie chroniła swoją prywatność w pełni poświęcając się rodzinie. 49-latka od lat żyje w cieniu swojego męża, a o ich wspólnym życiu wiadomo niewiele.

Poznali się jeszcze w podstawówce
Jest matką czwórki dzieci. Jak udało nam się ustalić obecnie Iwona Morawiecka poświęca się głównie wychowaniu tych najmłodszych. Najstarsze są już dorosłe.
Morawieccy poznali się jeszcze w szkole podstawowej. Potem minister ukończył IX Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu, ale z pewnością Iwona i Mateusz nie byli słynną szkolną parą. Koledzy Morawieckiego z jednej ławki nie pamiętają, żeby nastoletni Mateusz miał wtedy dziewczynę.

- Mateusz zawsze był zaangażowany w sprawy bieżące i dotyczące kraju, to pewnie przez polityczną działalność jego ojca. Dużo czasu poświęcał nauce. Szczerze mówiąc, to żadnej Iwony z tamtych naszych licealnych czasów to nie pamiętam - mówi Dominik, kolega z liceum, który nie chce ujawniać swojego nazwiska.

d3krefl

“Nawet nie wiedziałem, że jego żona ma na imię Iwona”
Z kolei poseł Jacek Protasiewicz (obecnie Unia Europejskich Demokratów) jest o rok starszym kolegą ze studiów. W tych samym czasie edukował się z Morawieckim na Uniwersytecie Wrocławskim. Potem w latach 1998-2002 razem zasiadali w sejmiku dolnośląskim jako radni.

_- Nie studiowaliśmy tego samego kierunku więc kontakt był sporadyczny. Nie na tyle częsty, żebym wiedział cokolwiek na temat jego życia rodzinnego - _wspomina Protasiewicz.

Czy przyszła żona studiowała razem z nim? Tego nie wiadomo. Wiadomo jednak, że ślub wzięli chwilę po tym, jak przyszły wicepremier uzyskał tytuł magistra.

W późniejszych latach Iwonie musiało być ciężko - kiedy ona zajmowała się dziećmi, jej mąż dokształcał się na Uniwersytecie Ekonomicznym i Politechnice Wrocławskiej. Świeżo upieczona żona musiała dzielnie znosić jego nieobecność w domu. On poświęcił się karierze, ona rodzinie.

d3krefl

- Siedział obok mnie, po lewej stronie, pamiętam - przypomina sobie czasy pierwszej kadencji w sejmiku dolnośląskim prof. Leon Kieres, dawny radny, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego. - Mateusz był bardzo miły, uczynny. Ale nic poza tym szczególnego nie powiem. Nawet nie wiedziałem, że jego żona ma na imię Iwona. Nigdy nie rozmawialiśmy na temat życia rodzinnego - dodaje.

Siostra Morawieckiego: “Stworzyła mu ciepły i rodzinny dom”
Więcej o prywatnym życiu Morawieckich zdradził Wojciech Myślecki (były członek "Solidarności Walczącej" i znajomy ojca wicepremiera), który w jednym z wywiadów mówił, że Mateusz ma "bardzo dobre, udane małżeństwo".

– Żona Mateusza stworzyła mu wspaniały, ciepły dom, dzielnie znosi nieobecności męża i jego zaangażowanie w sprawy zawodowe – powiedziała w rozmowie z portalem wszystkoconajwazniejsze.pl Anna Morawiecka, siostra ministra. W tej chwili niechętnie już mówi o prywatnym życiu brata.

- Nie mam upoważnienia, żeby udzielić Pani jakichkolwiek informacji. Być może jeśli nic nie wiadomo, to tak ma być - _ucina bratowa Iwony i dodaje: _- Państwo Morawieccy nie życzą sobie, żeby cokolwiek zdradzać na temat ich życia prywatnego.

d3krefl

Mieszka z mężem w willi na kredyt we frankach
O karierze zawodowej żony ministra również niewiele wiadomo. W CEIDG istnieje jednoosobowa działalność gospodarcza “Iwona Morawiecka AMICUS”, która rozpoczęła działalność 20 maja 2008 roku. Firma zajmuje się “wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi”, ale nie posiada ani strony internetowej, ani numeru telefonu. W internecie można jednak znaleźć informacje, że firma o tej samej nazwie istniała również we Wrocławiu, stąd trop do żony ministra.

Dziwnym zbiegiem okoliczności w tym samym czasie, gdy firma o wspomnianej nazwie rozpoczęła swoją działalność, Iwona zaciągnęła olbrzymi kredyt. I to w banku, w którym wtedy jeszcze pracował jej mąż.

Jak podaje fakt.pl, w czerwcu 2008 roku Morawiecka zobowiązała się, że będzie spłacać przez 30 lat aż 1,7 miliona franków. Oficjalnie to właśnie ona jest właścicielką 300-metrowej willi na jednej z prestiżowych dzielnic Warszawy.

Głównie zajmowała się dziećmi?
Owianego tajemnicą życia rodzinnego Morawieckich strzegą również mieszkańcy ulicy, na której mieszkają. Próbowaliśmy się skontaktować z ich najbliższymi sąsiadami. Nikt nie chce oficjalnie się wypowiadać na ich temat.

d3krefl

_- My tu tylko wynajmujemy pomieszczenie, nic więcej o sąsiadach nie wiem - _zasłania się jedna z pracownic pobliskiego biura. Na pytanie, czy widuje ministra z żoną w okolicy odpowiada: _- Nie mogę potwierdzić tej informacji - _kończy rozmowę i odkłada słuchawkę.

Czy Iwona Morawiecka jest widywana z mężem w okolicy? _- Nie odpowiem Pani na to pytanie - _ucina inny sąsiad i sugeruje, że jego sąsiedzi są rozpoznawalnymi osobami.

W agencjach fotograficznych trudno o jakiekolwiek zdjęcie żony ministra. Niewiele informacji na jej temat także w internecie. W pewnym sensie nie powinno to nas dziwić. W świecie biznesu, z którym od lat związany jest Mateusz Morawiecki, ukrywanie rodziny, a właściwie chronienie jej przed mediami, jest powszechne. Tak robi wielu milionerów i tak też najwyraźniej robi minister finansów. Pytanie jednak, co z tą "tajemnicą" zrobić, gdy zostaje się premierem rządu?

Zobacz także wideo: kariera polityczna Mateusza Morawieckiego

d3krefl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3krefl